Rok szkolny 2005-2006

15 XII 2005 r. Konkurs szopek betlejemskich w Niwnicach
12 XII 2005 r. Nowa sala gimnastyczna
12 XII 2005 r. Mamy nową salę lekcyjną
8-13 XII 2005 r. Wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych "Vitbis" w Złotoryi i na zamek Grodziec
6 XII 2005 r. ''Muzyczna choinka''
4 XII 2005 r. Napisali o nas...
1 XII 2005 r. Światowy Dzień Walki z AIDS w naszej szkole
30 XI 2005 r. Konkurs plastyczny ''Dbam o zdrowie''
22 XI 2005r. Wyniki konkursu ''Wspomnienia pięknej jesieni''
11 X 2005r. Górale w naszej szkole
30 IX 2005r. Wybory do samorządu uczniowskiego w klasach I-III
29 IX 2005r. Karkonosze - Karkonoski Park Narodowy - wycieczka autokarowa
24-25 IX 2005 r. XXXI Rajd Młodzieży Szkolnej
21 IX 2005 r. VII Mistrzostwa Gminy i Miasta Lubomierz w jesiennych biegach przełajowych
8 IX 2005 r. Pokazy karate
IX 2005 Bezpiecznie na drodze
1 IX 2005 r. Nowy rok szkolny 2005/2006 rozpoczęty


15 XII 2005 r. Konkurs szopek betlejemskich w Niwnicach

U czniowie klas I - III zgodnie z tradycją wykonali szopki betlejemskie, które wzięły udział w XI Konkursie Szopek Betlejemskich w Niwnicach. Otwarcie wystawy i ogłoszenie wyników nastąpiło 15 grudnia 2005 r. w Szkole Podstawowej w Niwnicach. Z naszej szkoły wyróżniono dwie prace konkursowe. Szopka betlejemska Dominiki Wachowicz - uczennicy klasy III a zajęła II miejsce. Wykonana z piernika budziła wielki zachwyt i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Nagrodą dla Dominiki był odtwarzacz DVD. Drugą wyróżnioną szopką betlejemską była praca Małgorzty Budzicz - uczennicy klasy III a i Marka Budzicz z klasy I a. Otrzymała nagrodę GALERII ZA MIEDZĄ. Nagrodą dla rodzeństwa były zestawy malarskie. Po uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród zwycięzcy udali się na bankiet. Zwycięskiej trójce gratulujemy i życzymy kolejnych oryginalnych pomysłów!

Agata Kostek

Powrót do góry Rozmiar: 832 bajtów12 XII 2005 r. Nowa sala gimnastyczna

S Budynek, w którym miesci się salka gimnastyczna zkoła Podstawowa w Lubomierzu od wielu lat borykała się z problemem rozplanowania zajęć wychowania fizycznego w jednej sali gimnastycznej, ponieważ do szkoły uczęszcza 320 uczniów, którzy uczą się w 14 oddziałach. W klasach młodszych są 3 godziny a w starszych 4 godziny zajęć wychowania fizycznego i dodatkowo godziny gimnastyki korekcyjnej. Z uwagi na bardzo dużą liczbę tych zajęć uczniowie klas I - III ćwiczyli w Klubie "Postulat" - miejscu, które nie jest odpowiednio przystosowane do takich lekcji.

W roku 2005 dyrektor szkoły Marek Kozak podjął działania w celu utworzenia drugiej sali gimnastycznej przeznaczonej wyłącznie dla uczniów klas I -III. W czerwcu bieżącego roku rozpoczęły się prace adaptacyjne jednego z trzech garaży przy budynku "małej" szkoły. Zakres prac był bardzo szeroki. Obejmował remont dachu, elewacji, montaż drzwi i okien, wykonanie instalacji kanalizacyjnej, wodnej i elektrycznej oraz modernizację instalacji c.o. Zrealizowanie tak dużego przedsięwzięcia było możliwe dzięki ofiarnej pomocy rodziców naszych uczniów i przyjaciół szkoły.

Większość robót wykonali pracownicy obsługi technicznej szkoły: Janusz Działo, Ryszard Jaroszczuk, Bronisław Czyżewski. Materiały niezbędne do adaptacji budynku uzyskał dyrektor szkoły Marek Kozak od sponsorów i przyjaciół szkoły. Dzięki swej operatywności otrzymał 95% środków na remont. Pozyskano: papę, glazurę i terakotę, farby, płyty podłogowe, krawędziaki, ceramikę sanitarną, ogrzewacz wody, drzwi wejściowe na ogólną kwotę 12000 zł.

Materiały na remont uzyskano nieodpłatnie od: ZTOŚ FOLEKO, NOMI J. Góra MATEX J. Góra, NOVA MARKET J. Góra, państwa Rudaków, Zakładu Przemysłu Drzewnego w Lubomierzu, Zakładu Szklarskiego w Gryfowie Śl., Hurtowni ELSTAN Gryfów Śl. i Hurtowni Elektrycznej TEM J. Góra.

12 grudnia 2005 r. w obecności p. B. Dowgiałowicza - Burmistrza Gminy i Miasta Lubomierz i jego zastępcy J. Andrzejczaka oraz delegacji uczniów z klas I-III odbyło się uroczyste otwarcie nowej salki gimnastycznej. Ksiądz T. Filipek poświęcił nowy obiekt. Uroczystość otwarcia uświetnił pokaz gimnastyki akrobatycznej w wykonaniu uczennic naszej szkoły trenowanych przez E. Woźniak nauczycielkę wychowania fizycznego.

Panowie burmistrzowie oglądali również na II piętrze kolorową salkę telewizyjną "Mysia Norka" oraz nową salę lekcyjną na parterze w budynku "małej szkoły". Sala ta została wyremontowana dzięki pomocy rodziców uczniów klas pierwszych.

Po uroczystości dyrektor M. Kozak zaprosił gości do szkolnej herbaciarni na słodki poczęstunek przygotowany przez nauczycielki z "małej szkoły". W czasie spotkania dyrektor przybliżył szczegóły remontu budynku, w którym mieści się obecnie sala gimnastyczna. Zebrani mogli obejrzeć poszczególne etapy powstawania sali dzięki prezentacji multimedialnej przygotowanej przez V. Mandat - Kozak nauczycielkę przyrody i informatyki.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu nauczyciele i uczniowie serdecznie dziękują wszystkim rodzicom i firmom sponsorującym za wsparcie i pomoc w remontach salki gimnastycznej i sali lekcyjnej przeznaczonych dla naszych najmłodszych uczniów.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do p. Burmistrza B. Dowgiałowicza i zastępcy Burmistrza p. Jerzego Andrzejczaka za pomoc w pozyskaniu środków i materiałów na remonty.

mgr Marek Kozak
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
w Lubomierzu

Otwarcie salki gimnastycznej Nowa sala gimnastyczna

Więcej zdjęć...

Powrót do góry Rozmiar: 832 bajtów12 XII 2005 r. Mamy nową salę lekcyjną

D nia 12.12.2005 r. w "Małej Szkole" została oddana do użytku nowa sala lekcyjna, która została przeznaczona dla klas pierwszych. W uroczystości otwarcia uczestniczyli Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz Bronisław Dowgiałowicz, wiceburmistrz Jerzy Andrzejczak, ks. Tomasz Filipek, który poświęcił klasę oraz dyrektor Szkoły Marek Kozak i pierwszoklasiści wraz z wychowawcami.

Sala została zaadaptowana z pomieszczenia gospodarczego (skład pomocy dydaktycznych) dzięki inicjatywie i wsparciu rodziców klas pierwszych, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie jej do remontu. Pracę koordynował i wspomagał dyrektor szkoły.

Uczniowie i Grono Pedagogiczne serdecznie dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zrealizowania powyższego przedsięwzięcia.

Agnieszka Dernoga

Powrót do góry Rozmiar: 832 bajtów8-13 XII 2005 r. Wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych "Vitbis" w Złotoryi i na zamek Grodziec

W okresie przedświątecznym uczniowie klas I, II i III wzięli udział w wycieczkach do Fabryki Ozdób Choinkowych "VITBIS" w Złotoryi. Uczniowie klas pierwszych udali się pod opieką BOŻENY CIERESZKO, AGNIESZKI DERNOGI, GRAŻYNY RĘBISZ, HANNY LANGE 8 grudnia, a klasy drugie i trzecie 13 grudnia pod opieką AGATY KOSTEK, EWY BOCHEŃSKIEJ, IWONY MIŚKÓW i REGINY STANICKIEJ-WACHOWICZ. W fabryce zapoznaliśmy się etapami produkcji bombek choinkowych. Podziwialiśmy ręcznie malowane ozdoby i precyzję z jaką panie je ozdabiały. Wielką radość sprawiły zakupy w sklepie firmowym. Kolejnym etapem naszych wycieczek był zamek Grodziec - budowla obronna wzniesiona na wzgórzu bazaltowym. Z wielka uwagą wysłuchaliśmy legend opowiadanych przez przewodnika LESZKA KOPROWSKIEGO.

Agata Kostek

Jeden z etapów procesu produkcji bombek choinkowych na zamku Grodziec

Powrót do góry Rozmiar: 832 bajtów6 XII 2005 r. ''Muzyczna choinka''

T aki tytuł nosił koncert muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W mikołajkowy dzień wprowadzili nas w nastrój zbliżających się świąt włączając w muzykowanie naszych uczniów. W repertuarze były przede wszystkim kolędy grane na instrumentach dętych: waltorni, puzonie, trąbce i fagocie. Uczniowie mogli również poznać budowę każdego z instrumentów. Po koncercie dzieci wraz z wychowawcami udały się do kościoła na spotkanie z Mikołajem.

Ewa Bocheńska

Powrót do góry Rozmiar: 832 bajtów4 XII 2005 r. Napisali o nas...

W tygodniku ''Niedziela'' nr 49 z 4 grudnia 2005 r. ukazał się artykuł Bożeny Ciereszko i Elżbiety Wajgert "W Was jest nadzieja" z uroczystości nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej. Artykuł jest relacją z przygotowań, nie tylko od strony organizacyjnej. Jest to również zapis przebiegu tej radosnej i wielkiej dla nas uroczystości. Zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu

Powrót do góry Rozmiar: 832 bajtów1 XII 2005 r. Światowy Dzień Walki z AIDS w naszej szkole

Wzwiązku z obchodami Światowego Dnia Walki z AIDS w Szkole Podstawowej w Lubomierzu zorganizowano imprezy pod hasłem: "TOLERANCJA - MIŁOŚĆ - AKCEPTACJA". Ich ideą było upowszechnianie wiedzy o AIDS, kształtowanie wśród uczniów postaw tolerancji oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

1 grudnia br. odbyła się VIII edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o AIDS. Konkurs adresowany do uczniów klas czwartych, piątych i szóstych przeprowadzono w dwóch formach: test konkursowy i albumowe prace indywidualne na temat AIDS. Uczniowie przygotowywali się indywidualnie pod kierunkiem nauczyciela przyrody.

Największą znajomością problematyki AIDS wykazały się Natalia Karpowicz - uczennica klasy V b, Dominika Grabczak - uczennica klasy VI a i Julita Bielawska z klasy V a. Najbardziej interesujące albumy na temat AIDS wykonały uczennice Anna Misiewicz, Dominika Grabczak - klasa VI a i Renata Szyderska z klasy IV b.

Klasy IV - VI uczestniczyły także w konkursie gazetek ściennych poświęconych tematyce AIDS. Najciekawszą gazetkę wykonała klasa VI a zajmując I miejsce, drugie miejsce zajęła klasa V a, miejsce trzecie przypadło klasom IV a i VI c.

Na uroczystym apelu podsumowującym Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody i dyplomy.

Violetta Mandat-Kozak - nauczyciel przyrody

Powrót do góry Rozmiar: 832 bajtów30 XI 2005 r. Konkurs plastyczny ''Dbam o zdrowie''

Uczniowie klas I - III wzięli udział w konkursie plastycznym "DBAM O ZDROWIE". Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką i przedstawienie sposobów dbania o zdrowie. Prace mogły być wykonane indywidualnie lub zbiorowo. Celem konkursu było kształtowanie świadomości potrzeby dbania o własne zdrowie. Wzięło w nim udział 35 uczniów z klas I, II i III. Powołane jury w składzie: BOŻENA CIERESZKO AGNIESZKA DERNOGA, GRAŻYNA RĘBISZ, AGATA KOSTEK, EWA BOCHEŃSKA, HANNA LANGE, IWONA MIŚKÓW, IRENA SIEDLECKA dokonało oceny prac. Wyniki konkursu plastycznego:

KATEGORIA KLAS I: I miejsce: Piotr Baszak - kl. I b, II miejsce: Martyna Majer - kl. I b, III miejsce: Paula Dereń, Anna Kaśkiewicz - kl. I b. Wyróżnienia: Łukasz Dąbkowski - kl. Ib, Marek Szyderski - kl. b

KATEGORIA KLAS II: I miejsce: Dominika Knapik - kl. II b, II miejsce: Edyta Dziubka - kl. II b, III miejsce: Daria Miśków, Patrycja Piątek - kl. II a, Simona Szymonowicz - kl. II b. Wyróżnienia: Małgorzata Gołębiowska - kl. II b, Daria Horanin - kl. II b, Dorota Szyderska - kl. II b, Magdalena Opoka - kl. II b.

KATEGORIA KLAS III: I miejsce: Małgorzata Budzicz - kl. III a, Marek Budzicz - kl. I a, II miejsce: Dominika Wachowicz, Bartek Burchart - kl. III a, III miejsce: Dominika Kulaszyńska, Filip Kozak, Mateusz Jędras- kl. III a, Klaudia Swojnóg, Paulina Bartków - kl. III b

Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło 6 grudnia 2005 r. przez wicedyrektor Reginę Stanicką-Wachowicz. Zwycięzcom gratulujemy!

Agata Kostek

Powrót do góry Rozmiar: 832 bajtów22 XI 2005r. Wyniki konkursu ''Wspomnienia pięknej jesieni''

W miesiącu październiku ogłoszono dla klas II i III kolejny już szkolny konkurs literacki. Celem konkursu było uwrażliwianie na piękno przyrody jesienią, kształcenie umiejętności wnikliwej obserwacji środowiska naturalnego, dostrzeganie zachodzących zmian, wzbogacanie słownictwa i doskonalenie umiejętności redagowania wypowiedzi pisemnej oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów w zakresie twórczości literackiej. Uczniowie redagowali swobodne teksty, opisy jesieni, a najczęściej wierszyki rymowane. 22 listopada 2005 r. wyłoniono zwycięzców biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, zasób słownictwa, wiedzę przyrodniczą, poprawność ortograficzną, odpowiedni dobór środków literackich i estetykę. Oto laureaci w kategorii klas drugich: I miejsce: Małgorzata Gołębiowska (2b) i Simona Szymonowicz (2b), II miejsce: Edyta Dziubka (2b), III miejsce: Justyna Wołoszyn (2b) i Ariadna Żurek (2a). W kategorii klas trzecich nagrodzono następujących uczniów: I miejsce: Filip Kozak - (3a) i Jakub Marszałek - (3b), II miejsce: Małgorzata Budzicz (3a), III miejsce: Przemysław Sikora (3b). Nie tylko zwycięzcy, ale wszyscy uczestnicy tego konkursu zostali nagrodzeni.

Ewa Bocheńska

Powrót do góry Rozmiar: 832 bajtów11 X 2005r. Górale w naszej szkole

1 1 października 2005r. odbył się koncert muzyki góralskiej zorganizowany przez Filharmonię Dolnośląską w Jeleniej Górze. Zespół wykorzystał w grze instrumenty smyczkowe (skrzypce i kontrabas) oraz nieznane dotąd dzieciom instrumenty ludowe (m.in. trąbitę, róg, piszczałki, okaryny, fujary, fujarki, gęśliki). Uczniowie uczestnicząc w tym koncercie mieli okazje poznać różne instrumenty, muzykę, stroje i gwarę góralską. Wspólnie z muzykami tańczyli, grali i śpiewali, co sprawiło dzieciom wiele radości. Na zakończenie przedstawiciele klas podziękowali artystom za niezapomniane wrażenia.

Ewa Bocheńska

Występ górali Występ górali

Powrót do góry Rozmiar: 832 bajtów30 IX 2005r. Wybory do samorządu uczniowskiego w klasach I-III

3 Ogłoszenie wyników 0 września 2005 r. w klasach I - III odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przybyli na wybory nauczyciele i uczniowie z "Małej Szkoły" przywitani zostali przez uczennicę MAŁGORZATĘ BUDZICZ - zastępcę SU z poprzedniego roku szkolnego. Każdy z 12 kandydatów do Samorządu Uczniowskiego: BINASIEWICZ DOMINIKA - kl. III b, BUDZICZ MAŁGORZATA - kl. III a, DZEDZEJ DAWID - kl. II a, KARCZEWSKA NATALIA - kl. II a, KOZAK FILIP - kl. III a, MIŚKÓW DARIA - kl. II a, PASZKOWSKA BETTINA - kl. II a, PIĄTEK PATRYCJA - kl. II a, SWOJNÓG KLAUDIA - kl. III b, SZYMONOWICZ SIMONA - kl. II b, WACHOWICZ DOMINIKA - kl. III a, ZAJĄC DAWID - kl. III b, przedstawił się prezentując własne pomysły, zainteresowania, zamiłowania, uzdolnienia. Prezentacje były niepowtarzalne, przybliżyły uczniom kandydatury i pomogły dokonać wyboru swojego faworyta. Podziwialiśmy popisy karate, tańców dyskotekowych w wykonaniu dziewczynek, rekwizyty jeździeckie, rekwizyty do pływania, "kalendarz zainteresowań", popisy z piłką i samochodem zdalnie sterowanym. Po prezentacjach opiekun SU - AGATA KOSTEK przedstawiła zasady głosowania. Następnie pani dyrektor REGINA STANICKA - WACHOWICZ zaplombowała urnę wyborczą do której każdy głosujący wrzucał swoją kartę do głosowania. Po przeliczeniu głosów w wyniku wyborów wyłoniono skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2005/2006: przewodniczący - FILIP KOZAK, zastępca - DOMINIKA BINASIEWICZ, sekretarz - MAŁGORZATA BUDZICZ, rzecznik do spraw uczniów - DOMINIKA WACHOWICZ i PATRYCJA PIĄTEK. Wyniki wyborów i skład nowego Samorządu Uczniowskiego w klasach I - III przedstawił pan dyrektor MAREK KOZAK 3 października 2005 r. na uroczystym apelu.

Agata Kostek

Filip Kozak - przewodniczący SU  w  małej szkole Dominika Binasiewicz - zastępca przewodniczącego SU  w małej szkole

Powrót do góry Rozmiar: 832 bajtów29 IX 2005r. Karkonosze - Karkonoski Park Narodowy - wycieczka autokarowa

2 9 września 2005r. odbyła się autokarowo-piesza wycieczka drugoklasistów po Karkonoszach. Uczniowie wędrowali szlakiem ze Szklarskiej Poręby na Wodospad Kamieńczyka oraz Skałki Złoty Widok i Chybotek, zwiedzili Muzeum Ziemi. W Cieplicach Zdrój udali się do Muzeum Przyrodniczego oraz wysłuchali prelekcji o Karkonoszach. Celem tej wycieczki było poznanie przyrody, osobliwości, legend Karkonoszy, przestrzeganie regulaminu w parku narodowym, kształcenie postawy proekologicznej, poprawa kondycji fizycznej. Uczniowie klas drugich i kilkoro z klas trzecich wybrali się na wycieczkę pod opieką wychowawców: Agaty Kostek, Hanny Lange, Iwony Misków oraz Ewy Bocheńskiej. Wiele wrażeń i niezapomnianych wspomnień dostarczyło dzieciom zejście do Wodospadu Kamieńczyka oraz piękne okazy w muzeach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się legendy o duchu gór Karkonoszu i o skarbach Skałki Chybotek.

Ewa Bocheńska

Powrót do góry Rozmiar: 832 bajtów24-25 IX 2005 r. XXXI Rajd Młodzieży Szkolnej

W dniach 24- 25.09. 2005 r. odbył się XXXI Rajd Młodzieży Szkolnej. Szkołę naszą reprezentowała 9-osobowa drużyna uczniów klas III i IV w składzie: A. Kadłubowska, F. Kozak, D. Wachowicz, M. Dziurkowski, G. Siedlecki, M. Łabuń, J. Sieniuć, M. Szramowiat, N. Woźniak. Wędrowaliśmy trasą nr 7 rozpoczynającą się w Janowicach Wielkich. Zwiedziliśmy zamek Bolczów, a następnie podziwialiśmy przepiękne widoki z Gór Sokolich. W schronisku "Szwajcarka" odpoczywaliśmy po trudach wędrówki i zjedliśmy z apetytem posiłek na świeżym powietrzu, po czym udaliśmy się do miejscowości Karpniki. Strudzeni, ale pełni entuzjazmu aktywnie uczestniczyliśmy w konkurencjach zręcznościowych, wiedzy turystycznej i programie ogniskowym. Następnego dnia z wielkim trudem dotarliśmy do Mysłakowic, gdzie było zakończenie rajdu. Mimo zmęczenia i odcisków na nogach myślimy o następnej wyprawie.

Hanna Lange

Wypoczynek na trasie

Powrót do góry Rozmiar: 832 bajtów21 IX 2005 r. VII Mistrzostwa Gminy i Miasta Lubomierz w jesiennych biegach przełajowych

Dnia 21 września 2005 roku w Lubomierzu odbyły się VII Mistrzostwa Gminy i Miasta Lubomierz w jesiennych biegach przełajowych. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lubomierzu mgr Marek Kozak.

Przedstawiamy medalistów w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz klasyfikację drużynową szkół podstawowych.

KLASY I

1. Szymonowicz Natalia - Lubomierz 1. Budzicz Marek - Lubomierz
2. Niewar Antonina - Pławna 2. Maćków Maciej - Lubomierz
3. Jebari Elise - Lubomierz 3. Hajdul Michał - Lubomierz

KLASY II

1. Opoka Magdalena - Lubomierz 1. Laudyński Paweł - Lubomierz
2. Dziubka Edyta - Lubomierz 2. Sakiel Mateusz - Pławna
3. Piątek Patrycja - Lubomierz 3. Niebieszczański Andrzej - Lubomierz

KLASY III

1. Kulaszyńska Dominika - Lubomierz 1. Wojs Daniel - Lubomierz
2. Sidorska Adriana - Lubomierz 2. Zając Dawid - Lubomierz
3. Binasiewicz Dominika - Lubomierz 3. Mytych Łukasz - Lubomierz

KLASY IV

1. Stachura Justyna - Lubomierz 1. Szramowiat Michał - Lubomierz
2. Łabuń Magda - Lubomierz 2. Śliwiński Sylwester - Pławna
3. Sakiel Dagmara - Pławna 3. Sękowski Krystian - Lubomierz

KLASY V

1. Biniecka Adrianna - Lubomierz 1. Malarowski Dariusz - Lubomierz
2. Niemczyk Katarzyna - Lubomierz 2. Soczynski Filip - Lubomierz
3. Czaprowska Dagmara - Lubomierz 3. Grabowski Michał - Pławna

KLASY VI

1. Soczyńska Sandra - Lubomierz 1. Sosulski Jakub - Pławna
2. Grala Agnieszka - Lubomierz 2. Cebula Dominik - Pławna
3. Kłak Katarzyna - Lubomierz 3. Wójtowicz Piotr - Pławna

I miejsce w punktacji zespołowej klas I-III zajęła SP Lubomierz - 641 pkt., II miejsce SP Pławna - 109 pkt.

I miejsce w punktacji zespołowej klas IV-VI zajęła SP Lubomierz - 400 pkt., II miejsce SP Pławna - 204 pkt.

W zawodach startowało 150 zawodniczek i zawodników z terenu Gminy Lubomierz. W punktacji drużynowej 2 najlepsze szkoły otrzymały puchary a w punktacji indywidualnej trzech pierwszych zawodników w każdej kategorii wiekowej otrzymało dyplomy i medale.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przeprowadzenie zawodów: Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Lubomierzu mgr Markowi Kozakowi, mgr Reginie Stanickiej-Wachowicz, Dyr. Ośrodka Kultury i Sportu Mirosławowi Laskowskiemu, koleżankom z sekretariatu zawodów mgr Annie Barsul, mgr Renacie Juncewicz, mgr Elżbiecie Woźniak oraz wszystkim koleżankom i kolegom. Organizatorem zawodów był nauczyciel SP Lubomierz, trener UKS "JUNIOR" Lubomierz Adam Rębisz.

mgr Adam Rębisz

Powrót do góry Rozmiar: 832 bajtów8 IX 2005 r. Pokazy karate

8 września na szkolnym boisku sportowym odbył się krótki pokaz karate w wykonaniu uczniów naszej szkoły, którzy w maju w Brzegu Dolnym zdobyli wicemistrzostwo Polski i brązowe medale na XIII Międzynarodowym Pucharze Polski Karate Dzieci, Młodzików i Kadetów w walkach reżyserowanych. Pod czujnym okiem swojego mistrza karate p. Zbigniewa Wojtkowiaka - Filip Kozak i Grzegorz Siedlecki - srebrni medaliści oraz Justyna Sieniuć i Klaudia Astramowicz - zdobywczynie III miejsca zaprezentowali kilka elementów treningu, kata oraz walkę reżyserowaną. Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Pan Wojtkowiak wraz z młodymi karatekami zachęcał uczniów do udziału w treningach karate, które odbywają się w naszej szkole w poniedziałki i środy od 15.00 do 16.00.

Młodzi medaliści ze swoim mistrzem p. Wojtkowiakiem Pokaz karate

Powrót do góry Rozmiar: 832 bajtówIX 2005 Bezpiecznie na drodze

W miesiącu wrześniu Kierownik Rewiru Dzielnicowych ANDRZEJ PASZKOWSKI przeprowadził wśród uczniów klas 1-3 zajęcia na temat bezpieczeństwa, za co serdecznie dziękujemy. Uczniowie oprócz zajęć zintegrowanych na ten temat uczyli się praktycznego przechodzenia przez jezdnię i prawidłowego zachowania na drodze. W ramach tych działań został zorganizowany konkurs na RYMOWANKĘ lub HASŁO o BEZPIECZEŃSTWIE na DRODZE. W konkursie tym wyłoniono zwycięzców. W kategorii klas II: 1 miejsce - Edyta Dziubka, 2 miejsce - Magdalena Opoka, 3 miejsce - Roksana Grzywna, troje z II b. W kategorii klas III: 1 miejsce - Małgorzata Budzicz (3a), 2 miejsce - Filip Kozak (3a), 3 miejsce - Jakub Piechowiak (3b). Wyróżniono prace: Małgorzaty Gołębiowskiej (2b), Simony Szymonowicz (2b), Justyny Wołoszyn (2b), Pawła Laudyńskiego (2a), Krzysztofa Lichtańskiego (2a), Dominiki Wachowicz (3a), Justyny Kłodzińskiej (3b), Dawida Zająca (3b). Za pomysłowe ujęcie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, a wszyscy uczestnicy nagrody pocieszenia.

Ewa Bocheńska

Powrót do góry Rozmiar: 832 bajtów1 IX 2005 r. Nowy rok szkolny 2005/2006 rozpoczęty1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. O godzinie 8.00 w kościele parafialnym uczestniczyliśmy we mszy św. odprawionej w intencji wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. O 9.00 na pierwszym apelu na szkolnym boisku powitaliśmy po wakacjach wszystkich uczniów, a szczególnie serdecznie naszych 54 pierwszoklasistów.

W nowym roku szkolnym naszą 323-osobową brać uczniowską będzie nauczać 27 nauczycieli. Grono pedagogiczne powiększone zostało o dwoje nowych pedagogów, absolwentów Uniwerstetu Zielonogórskiego: państwa Agnieszkę i Pawła Dernoga. Pani Agnieszka pracować będzie z najmłodszymi uczniami, a pan Paweł będzie uczyć historii. Jak co roku, tak również i w tym przygotowana jest bogata oferta zajęć pozalekcyjnych. Każdy uczeń może rozwijać swoje zainteresowania uczestnicząc w zajęciach koła informatycznego, przyrodniczego, matematycznego, regionalnego, językowego, artystycznego, turystyczno - krajoznawczego, sportowego. zespołu wokalnego. Ponadto prowadzone są zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, zajęcia wyrównawcze, zajęcia terapii pedagogicznej i logopedycznej. W ciągu całego roku zaplanowano liczne wycieczki, biwaki, rajdy, wyjazdy do kina, teatru, na basen, dyskoteki szkolne, półkolonie i zimowiska. Szkoła oferuje również smaczne i tanie posiłki w stołówce, ciepłą herbatę w porze śniadaniowej, możliwość zrobienia zakupów w szkolnych sklepikach.

Rok szkolny 2005/2006 będzie wyjątkowy w życiu naszej szkoły, bowiem 4 listopada obchodzić będziemy 60-lecie jej istnienia w powojennej Polsce. Rocznicowym uroczystościom towarzyszyć będzie nadanie szkole zaszczytnego imienia Jana Pawła II oraz otrzymanie przez szkołę sztandaru i odsłonięcie tablicy pamiątkowej.

Przygotowując się do obchodów 60 - lecia naszej szkoły podjęliśmy się realizacji szeregu zadań. Zadbaliśmy o nowy wygląd "małej szkoły", wyremontowaliśmy szkolne garaże oraz salę gimnastyczną. Ponadto trwają prace wykończeniowe dotyczące adaptacji pomieszczenia magazynowego na salkę gimnastyczną dla naszych najmłodszych uczniów. Remonty przeprowadzono w rekordowo krótkim czasie. Mogliśmy dokonać tego wszystkiego dzięki pomocy wielu przyjaciół naszej szkoły. Finansowe wsparcie uzyskaliśmy od Urzędu Miasta i Gminy Lubomierz. W remontach pomagali bardzo aktywnie i z zapałem rodzice uczniów oraz nasi nauczyciele. Łącznie pracowało ponad 100 osób. Efektem tej wytężonej pracy jest nie tylko odnowienie naszej szkoły, ale także zaoszczędzenie ok. 5 000 zł.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, nauczycielom i pracownikom obsługi za tak efektywne działania! Do moich podziękowań dołączają się również wszyscy uczniowie!

Liczę na dalszą, tak owocną współpracę między dyrekcją szkoły, a rodzicami naszych uczniów. Dzięki Wam, drodzy rodzice, nasza szkoła stała się piękniejsza. Teraz na pewno będzie lepiej zaspokajać potrzeby Waszych dzieci oraz stwarzać lepsze warunki do nauki, a także bardziej rozwijać zainteresowania Waszych pociech. Mam nadzieję, że będziecie nas wspierać w pozostałych zadaniach. Bardzo liczę na pomoc państwa w dalszych remontach i proszę o wsparcie finansowe. Zachęcam do zakupu okolicznościowych "cegiełek" o nominałach od 2 zł do 50 zł. Uzyskane środki przeznaczone zostaną na sfinansowanie zakupu sztandaru, tablicy pamiątkowej, dokończenie remontów i doposażenie szkoły w środki dydaktyczne.

Dyrektor mgr Marek Kozak

Powrót do góry Rozmiar: 832 bajtówPowrót do strony głównej