Rok szkolny 2007-2008

21 V 2008 r. IV Święto Eucharystii pod hasłem ''Eucharystia źródłem nadziei''
14 V 2008 r. III Przegląd Ulubionych Pieśni Naszego Patrona - Jana Pawła II
8 V 2008 r. V Gminny Konkurs klas 1-3 szkół podstawowych ''Bezpieczeństwo na drodze''
Zespół artystyczny klas 1-3 ''Promyczki''
28 IV 2008 r. Koncert ''Nad pięknym modrym Dunajem''
22 IV 2008 r. Obchody Dnia Ziemi w ''małej szkole''
22 IV 2008 r. Dzień Ziemi 2008 - poświęcony zmianom klimatu na Ziemi
11 IV 2008 r. - Wizyta w Pałacu w Biedrzychowicach
8 IV 2008 r. - Sprawdzian szóstoklasistów
29 III 2008 r. - Wielki sukces naszych sportowców!
19 III 2008 r. - Wielka Środa
13 III 2008 r. Szkolny konkurs matematyczny
12 III 2008 r. Najpiękniejsza palma wielkanocna
8 III 2008 r. Dzień Kobiet w naszej szkole
Wybory do samorządu uczniowskiego w klasach pierwszych
14 II 2008 r. Walentynki w klasach I - III
8 II 2008 r. Spotkania ze sztuką teatralną
Bal karnawałowy klas I-III
28 I 2008 r. Koncert ''Dudy szkockie i nie tylko''
22 I 2008 r. Dzień Babci i Dziadka
16 I 2008 r. Remont stołówki
14 I 2008 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w małej szkole
11 I 2008 r. Spotkanie opłatkowe w Wyższym Seminarium Duchownym w Legnicy
8 I 2008 r. Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM) w bibliotece
22 XII 2007 r. II Powiatowy Konkurs Twórczości Plastycznej rozstrzygnięty!
19-21 XII 2007 r. Jasełka "Kolęda na ziemi"
15 XII 2007 r. Piłki od KGHM
13 XII 2007 r. XIII Konkurs Szopek Betlejemskich w Niwnicach
10 XII 2007 r. Nowe rynny
6 XII 2007 r. Szkolny Konkurs Literacki ''Święta Bożego Narodzenia w mojej rodzinie''
6 XII 2007 r. Święty Mikołaj w szkole
5 XII 2007 r. Eliminacje do II Powiatowego Konkursu Twórczości Plastycznej "Dekoracje świąteczne z masy solnej"
3 XII 2007 r. Monitoring wizyjny w szkole
29 XI 2007 r. Konkurs plastyczny pod hasłem ''Jan Paweł II Patronem naszej szkoły''
''Mleko szkolne''
9 XI 2007 r. Obchody Święta Niepodleglości w naszej szkole
6 XI 2007 r. Święto Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu
30 X 2007 r. Rozstrzygnięcie konkursu ''Mój różaniec''
19 X 2007 r. Pasowanie na ucznia
14 X 2007 r. ''Jan Paweł II - obrońca godności człowieka''
4 X 2007 r. Pielgrzymka na Jasną Górę
1 X 2007 r. ''Bezpieczeństwo na co dzień''
28 IX 2007 r. Wybory do SU klas I-III
25 IX 2007 r., 4 X 2007 r. Lekkoatletyczne ostatki
21 IX 2007 r. Biegi przełajowe
12 IX 2007 r. Mamy nowego busa!
3 IX 2007 r. Rozpoczęcie roku szkolnego


21 V 2008 r. IV Święto Eucharystii pod hasłem ''Eucharystia źródłem nadziei''

N ie należy do rzadkości, gdy cała społeczność Szkoły Podstawowej w Lubomierzu uczestniczy w ofierze eucharystycznej, aby modlić się, na przykład o zdrowie jednego z uczniów. We Mszy świętej szukamy urzeczywistnienia ewangelicznej nadziei, Bożej pomocy w trudnościach, radujemy się naszymi świętami i rocznicami.

Pomysł szkolnych obchodów Święta Eucharystii wypłynął zatem z głębi serca, pragnienia przekazania tej czci dzieciom i dorosłym. Możemy stwierdzić, że dla nas ''Eucharystia jest źródłem nadziei'' i pod tym hasłem rozważaliśmy IV Święto Eucharystii w naszej szkole 21.05.2008r., w przeddzień Bożego Ciała. Mottem tegorocznego święta były słowa Pana Jezusa napełniające nadzieją ''Ja Jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata''. Cieszymy się, że Dzień Eucharystii odbył się, pomimo przeszkód i trudności. Stało się to dzięki zaangażowaniu dyrektora naszej szkoły pana Marka Kozaka oraz dzięki przychylności proboszcza parafii ks. Ryszarda Trzósło. Za jego przebieg według ustalonego programu odpowiedzialny był ks. wikariusz Piotr Wojcieszek wraz z zespołem wspomagającym.

Obchody uroczystości rozpoczęły się o godz. 8.00 projekcją filmu ''Manna z nieba''. Następnie przeszliśmy do kościoła na adorację eucharystyczną w klimacie Maryjnego nabożeństwa majowego. Po przerwie wszyscy udali się na spowiedź św. i przygotowywali się do Eucharystii. We Mszy św. uczestniczyli zaproszeni księża: proboszcz z Chmielenia ks. Szymon Bajak, proboszcz z Wojciechowa ks. Jan Misiurek, wikariusz z parafii św. Judy Tadeusza w Legnicy ks. Tomasz Filipek i ks. proboszcz naszej parafii Ryszard Trzósło oraz ks. wikariusz Piotr Wojcieszek. Głównym celebransem Eucharystii był ks. Ryszard Trzósło, natomiast homilię wygłosił ks. Tomasz Filipek, który m. in. powiedział, że obecność Jezusa blisko nas rozpoznamy, jeśli będziemy mieli czyste serce i do drugiego człowieka będziemy wychodzili z sercem i chlebem, który uosabia dobroć. Każde dziecko po Mszy św. wzięło do korporału wykonanego z serwetki kawałek chleba, by zanieść go swoim bliskim. Po Eucharystii tradycyjnie odbył się koncert ewangelizacyjny wykonany przez zespół duchownych, dyrektorów, nauczycieli i uczniów. Wyśpiewaliśmy dzieciom piosenki, m. in. o tym, że dla Boga nie ma nic niemożliwego. Świętowanie Dnia Eucharystii zakończyło się wręczeniem nagród dla dzieci, które sumiennie zebrały kartki uczestnictwa we mszach świętych. Wylosowano również nagrody za prawidłowo rozwiązane krzyżówki. Uroczysty dzień zakończył się agapą- wspólnym posiłkiem. Pyszną zupę pomidorową, za którą serdecznie dziękujemy, ugotowały nam panie kucharki z internatu ZSOiZ pod kierownictwem p. Anny Onsowicz.

Dziękujemy wszystkim księżom za ufundowanie nagród. Nasze podziękowania składamy również rodzicom, którzy upiekli ciasta na agapę.

Mamy nadzieję, że to piękne eucharystyczne święto przeżywane w przeddzień Bożego Ciała będzie zawsze kontynuowane.

Elżbieta Wajgert

Więcej zdjęć...

Powrót do góry14 V 2008 r. III Przegląd Ulubionych Pieśni Naszego Patrona - Jana Pawła II

D nia 14 maja 2008 roku na boisku " małej szkoły" odbył się III Przegląd Ulubionych Pieśni Naszego Patrona - Jana Pawła II. Na początku przeglądu dyrektor Szkoły Marek Kozak przywitał wszystkich zebranych, w tym także przybyłych gości. Następnie uczennica klasy VI a Justyna Stachura wprowadziła wszystkich w nastrój pieśni papieskich poprzez odczytanie wiersza i motta związanego z sylwetką Naszego Patrona.

Po uroczystym otwarciu nastąpił moment prezentacji pieśni i utworów instrumentalnych przez poszczególne klasy i zaproszonych gości. Najpierw przygotowane utwory muzyczne prezentowały klasy 1 - 3 oraz solistki: Anna Rękas, która grała na oboju i Natalia Gąsiorowska - na skrzypcach. Następnie wystąpili przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Pławnej Filia w Pasieczniku a także solista Maciej Grabowicz grający na skrzypcach.

W dalszej kolejności zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki z Olszyny Lubańskiej. Wykonali oni składankę muzyczną połączoną z tańcem, który żywiołowo podchwycili wszyscy słuchający. Goście musieli bisować - tym razem już z publicznością. Kolejnymi prezentującymi ulubione pieśni papieskie byli przedstawiciele Szkoły Podstawowej z Pławnej. Następnie na scenie wystąpiły klasy IV - VI naszej szkoły; wśród nich Honorata Sikora, która zagrała utwór muzyczny na organach.

Na zakończenie III Przeglądu Ulubionych Pieśni Naszego Patrona dyrektor Marek Kozak wraz z organizatorkami w/w imprezy Wiolettą Rotkiewicz i Bożeną Ciereszko wręczyli wszystkim wykonawcom dyplomy oraz zaprosili przybyłych gości na poczęstunek do szkolnej herbaciarni.

Dzień upłynął w bardzo miłej atmosferze. Z niecierpliwością czekamy na kolejny Przegląd Ulubionych Pieśni Jana Pawła II.

Organizatorki: Wioletta Rotkiewicz i Bożena Ciereszko

Więcej zdjęć...

Powrót do góry8 V 2008 r. V Gminny Konkurs klas 1-3 szkół podstawowych ''Bezpieczeństwo na drodze''

8 maja 2008 r. w Klubie Postulat w Lubomierzu odbyła się piąta edycja Gminnego Konkursu "Bezpieczeństwo na drodze". Celem konkursu jest popularyzacja przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, upowszechnianie roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu oraz przygotowywanie do egzaminu na kartę rowerową. Uczniowie klas 1-3 z trzech szkół - Pławnej, Pasiecznika i Lubomierza zmagali się indywidualnie i drużynowo w turnieju ruchu drogowego. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury, któremu przewodniczyła podkomisarz Alicja Szymańska z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Do testowej komisji konkursowej powołano: mł. asp. Krzysztofa Nuckowskiego (R.DZ w Lubomierzu), mgr Edytę Górecką (SP w Pławnej), mgr Hannę Lange (SP w Lubomierzu). Natomiast rozgrywki międzyszkolne oceniali: sierż. sztab. Jerzy Szatkowski (KPP w Lwówku Śląskim), mgr Teresa Śliwińska (SF w Pasieczniku) i pielęgniarka Joanna Zamilska. Gościliśmy również Burmistrza Gminy i Miasta Lubomierz - mgr Wiesława Bobrowskiego, pracownika Urzędu Gminy i Miasta Lubomierz - Annę Furmanowicz oraz nauczycielkę z SP w Pławnej - mgr Ewę Sadłucką.

Komisja konkursowa wyłoniła w konkurencji indywidualnej po trzech zwycięzców. Przyznano też wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. W klasach pierwszych: 1 miejsce zajął Wiktor Gadecki, 2 miejsce - Dominik Górecki, 3 miejsce - Michał Jankowiecki (SP w Lubomierzu), wyróżnienie - Piotr Rembiszewski (SP w Pławnej) i Karolina Męcnarowska (SP w Lubomierzu). W klasach drugich: 1 miejsce - Weronika Prociewicz, 2 miejsce - Dawid Łamasz, 3 miejsce - Martyn Sawicki (SP w Lubomierzu), wyróżnienie - Michał Garbicz (SP w Pławnej) i Karol Telega (SP w Lubomierzu). W klasach trzecich: 1 miejsce - Agata Dziubka (SP w Lubomierzu), 2 miejsce - Sylwia Murawska (SF w Pasieczniku), 3 miejsce - Anna Rękas (SP w Lubomierzu), wyróżnienie - Dominika Dziok (SP w Pławnej), Maciej Grabowicz (SF w Pasieczniku). Natomiast w konkurencji międzyszkolnej - uwzględniając punktację indywidualną i drużynową - jury wyłoniło miejsca pucharowe: 1 miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubomierzu, 2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Pławnej Filia w Pasieczniku, 3 miejsce - Szkoła Podstawowa w Pławnej. Przyznano również nagrodę specjalną - maskotkę ufundowaną przez Komendę Powiatową Policji w Lwówku Śląskim - za maksymalną liczbę punktów w rozgrywkach indywidualnych, którą otrzymał Wiktor Gadecki.

Nagrody rzeczowe dla zwycięzców, upominki dla wszystkich uczestników oraz dyplomy wręczone były przez przewodniczącą komisji konkursowej podkom. Alicję Szymańską i dyrektora Szkoły Podstawowej w Lubomierza Marka Kozaka. Każdy uczestnik dodatkowo otrzymał książeczki edukacyjne z tego zakresu. Nagrody zostały ufundowane przez wicedyrektora WORD w Jeleniej Górze - Grzegorza Rychtera, Prezesa Holzkonzept Polska Sp. z o.o. z Gryfowa Śląskiego - Andrzeja Strojeckiego oraz Komendę Powiatową Policji w Lwówku Śląskim. Puchary ufundował i wręczył przedstawicielom szkół Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz - Wiesław Bobrowski. Natomiast słodki poczęstunek sponsorowany był przez właściciela Piekarnio-Cukierni w Gryfowie Śląskim - Jerzego Horbacza. Dekorację w klubie Postulat wykonały nauczycielki z naszej szkoły - Anna Barsul i Joanna Budzicz.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu. Dyrektorowi Markowi Kozakowi składamy wyrazy wdzięczności za nieustanne wsparcie i pomoc w organizacji piątej edycji konkursu.

Ewa Bocheńska, Agata Kostek

Więcej zdjęć...

Powrót do góryZespół artystyczny klas 1-3 ''Promyczki''

W zajęciach zespołu artystycznego bierze udział 36 uczniów klas młodszych, w tym 15 pierwszoklasistów: Błażyńska Julia, Bobrowska Magdalena, Burchart Weronika, Gadecki Wiktor, Glock Klaudia, Gromek Klaudia, Kulińska Milena, Martyniak Łukasz, Męcnarowska Karolina, Misiewicz Aleksander, Palki Dominika, Raubo Angelika, Kossowska Joanna, Krawczyk Magdalena, Szostak Małgorzata, 8 uczniów klas drugich: Barsul Aleksandra, Kawzowicz Natalia, Onsowicz Izabela, Telega Karol, Woźniak Kuba, Bak Dominika, Łamasz Dawid, Olszak Tymoteusz, 13 uczniów klas trzecich: Achramowicz Katarzyna, Błażejowska Estera, Kobylański Maksymilian, Majewska Oliwia, Nuckowska Angela, Palki Patrycja, Sekreta Wiktoria, Górska Marta, Jakimowicz Sara, Pietryka Klaudia, Majer Marta, Jebari Elise, Martyniak Mateusz.

Na zajęciach poznają zabawy rytmiczne i integrujące grupę, tańce, układy rytmiczno-taneczne do piosenek, piosenki okolicznościowe, grają na instrumentach perkusyjnych, a także uczą się gry na instrumentach melodycznych - dzwonkach, a od grudnia - gry na fletach prostych. Mają już za sobą pierwsze występy. W listopadzie przedstawiły program artystyczny na akademii z okazji Święta Szkoły. Zdobyte umiejętności pokazały również w Jasełkach wystawionych dla uczniów klas 1-3 i 4-6 naszej szkoły oraz na Wigilii dla społeczności Olesznej Podgórskiej i Wigilii dla samotnych w Klubie Postulat w Lubomierzu. Praca nad różnymi formami muzyki dostarcza radości i satysfakcji, ale wymaga od dzieci wiele pracy i wysiłku. Trudno byłoby osiągnąć efekty, gdyby nie obowiązkowość i zaangażowanie uczniów.

Drodzy Uczniowie! Takiej wytrwałości, obowiązkowości, a zarazem dobrej zabawy na zajęciach życzymy Wam w następnych miesiącach.

Opiekunowie zespołu artystycznego: Anna Barsul, Ewa Bocheńska

Zajrzyj tu... i tu...

Powrót do góry28 IV 2008 r. Koncert ''Nad pięknym modrym Dunajem''

2 8 kwietnia 2008 r. przybyli do nas artyści z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, by przybliżyć nam muzykę niektórych państw leżących nad najdłuższą rzeką Europy - Dunajem. Muzyczna wędrówka wiodła nas przez Niemcy, Austrię, Węgry i Rumunię. Uczniowie słuchali dzieł Ludwiga van Beethovena, Johanna Straussa, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Franza Schuberta wykonanych na oboju, skrzypcach lub pianinie. Brzmienie tych instrumentów jest już dzieciom dobrze znane, ale wielu z nich po raz pierwszy na żywo usłyszało arię operetkową. Budzące zainteresowanie wykonanie utworów przeplatane było ciekawymi opowieściami o życiu i twórczości kompozytorów. Nasi młodzi słuchacze nagradzali muzyków brawami i nie kryli zadowolenia słysząc znane im utwory.

Ewa Bocheńska

Powrót do góry22 IV 2008 r. Obchody Dnia Ziemi w ''małej szkole''

W klasach I-III tematem wiodącym tegorocznych obchodów Dnia Ziemi był las i jego ochrona. Do przybliżenia dzieciom tych wiadomości zaprosiliśmy Panią Annę Pokorę z Nadleśnictwa Lwówek Śląski, która przeprowadziła zajęcia w poszczególnych klasach. Dotyczyły one warstwowej budowy lasu, roślin i zwierząt w nich występujących oraz ochrony gatunkowej.

22 kwietnia czyli w Światowym Dniu Ziemi dzieci uczestniczyły w pikniku turystycznym. Uczniowie klasy II b przedstawili inscenizację pt. "Mieszkańcy lasu", podczas której przypomnieli zasady turystyki pieszej, zachowania w lesie oraz przybliżyli pojęcia segregacji odpadów i recyklingu. Poszczególne klasy zaprezentowały repertuar piosenek turystycznych z własną interpretacją oraz przedstawiły swoje umiejętności z zakresu pomocy przedmedycznej zdobyte podczas zajęć. Następnie w klasach wykonano plakaty dotyczące lasu i jego mieszkańców. Podsumowaniem pikniku był wspólny posiłek - gorące kiełbaski.

Teraz czekamy na słoneczną pogodę, by wybrać się na wycieczkę i sprawdzić swoje umiejętności.

Hanna Lange

Powrót do góry22 IV 2008 r. Dzień Ziemi 2008 - poświęcony zmianom klimatu na Ziemi

D nia 22 kwietnia odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Ziemi pod hasłem "Klimat w potrzebie". Imprezę rozpoczęła się prezentacją multimedialną zawierającą informacje na temat tego święta. Następnie drużyny reprezentujące klasy 4 - 6 przystąpiły do rywalizacji w Szkolnym Turnieju Przyrodniczo - Ekologicznym.

Turniej przeprowadzono w dwóch etapach. Pierwszy etap był konkursem wiedzy przyrodniczo - ekologicznej. W drugim etapie drużyny uczestniczyły w konkurencjach sportowych.

Zwycięzcami przyrodniczo - ekologicznych zmagań została drużyna klasy IV a, drugie miejsce zajęła drużyna klasy IV b, a trzecie miejsce wywalczyła drużyna klasy VI b. Wraz z gratulacjami drużynom wręczono nagrody. Na zakończenie imprezy wszystkich uczniów obdarowano słodką niespodzianką.

Obchody Dnia Ziemi przygotowało szkolne koło przyrodnicze "Mali Strażnicy Przyrody": Dominika Wachowicz i Justyna Sieniuć - prowadzenie, Filip Kozak - prezentacja multimedialna oraz Magdalena Moskal, Agata Szczygieł, Paulina Zabłocka i Natalia Jakubcewicz - obsługa techniczna.

Organizator: Violetta Mandat-Kozak - nauczyciel przyrody i informatyki

Więcej zdjęć...

Powrót do góry11 IV 2008 r. - Wizyta w Pałacu w Biedrzychowicach

1 1 kwietnia 2008 r. uczniowie klasy Ia i Ib na zaproszenie rodzica - Pani Aliny Kaczmarczyk, wybrali się na wycieczkę do Biedrzychowic. Pod opieką wychowawców: Ewy Bocheńskiej i Agaty Kostek oraz opiekunki Szkolnego Klubu Wędrowców - Hanny Lange, zwiedzili odremontowany piękny barokowy pałac, w którym obecnie mieści się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Podziwiali park wokół pałacu i ruiny wieży. Szczególnie podobała się dawna sala balowa z kominkiem i kryształowym lustrem. Nawet zejście do piwnic wywołało wiele wrażeń i pobudziło wyobraźnię. By utrwalić to, co zobaczyły, obejrzały również krótki film. Podczas wycieczki przewodniczyła nam Pani Alina Kaczmarczyk i jej uczniowie, ciekawie opowiadając o tym miejscu. Po zwiedzeniu obiektu i spacerze po okolicy, w kawiarence czekała na dzieci niespodzianka - kolorowy, dekoracyjny i apetyczny poczęstunek przygotowany przez uczniów kształcących się w tej szkole. Mile spędzone chwile długo pozostaną w naszej pamięci. Uczniowie uwiecznili je w pracach plastycznych, a wychowawcy - na zdjęciach.

Wychowawcy i uczniowie klas pierwszych naszej szkoły serdecznie dziękują Pani Alinie Kaczmarczyk za umożliwienie zwiedzenia szkoły - obiektu pałacowego, wraz z parkiem, przewodniczenie wycieczce oraz przygotowanie poczęstunku.

Ewa Bocheńska, Agata Kostek

Więcej zdjęć...

Powrót do góry8 IV 2008 r. - Sprawdzian szóstoklasistów

J uż po raz siódmy uczniowie kończący szkołę podstawową pisali pierwszy poważny egzamin - SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW. W całej Polsce 8 kwietnia o godz. 900 do sprawdzianu przystąpiło 427 999 uczniów, czyli ponad 24 tys. mniej niż w ubiegłym roku (452 365). Egzamin pisali w 13 105 szkołach. W naszej szkole sprawdzian pisało 51 uczniów. Jego napisanie jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Jeśli ktoś do niego nie przystąpi, musi powtarzać ostatnią klasę szkoły podstawowej i napisać go w następnym roku.

Sprawdzian trwał 60 minut. Maksymalnie można było uzyskać 40 punktów. Na sprawdzianie są oceniane osiągnięcia uczniów w zakresie pięciu obszarów umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce. Na sprawdzianie nie ma zadań tylko z j. polskiego, matematyki albo z przyrody. Jedno zadanie może sprawdzać umiejętności z różnych przedmiotów. 28 maja będzie wiadomo ile punktów zdobył każdy uczeń.

Wyniki sprawdzianu nie są wpisywane na świadectwo, ale każdy szóstoklasista otrzyma na zakończenie roku szkolnego specjalne zaświadczenie.

mgr Marek Kozak

Powrót do góry29 III 2008 r. - Wielki sukces naszych sportowców!

D nia 29 marca 2008 roku odbył się Jubileuszowy X Ogólnopolski Bieg Przełajowy "Powitanie Wiosny" w Rząsinach. W zawodach tych uczestniczyła 25-osobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Lubomierza. Nasi uczniowie odnieśli wspaniały sukces zdobywając 9 medali (4 złote, 4 srebrne i 1 brązowy). Złote medale zdobyli: Fil Jakub, Palki Dominika w kategorii klas I, Budzicz Marek w kategorii klas III oraz Sarota Anna w kategorii klas IV. Srebrne medale zdobyli: Raubo Angelika w kategorii klas I, Kowal Maksymilian, Palki Patrycja w kategorii klas III oraz Laudyński Paweł w kategorii klas IV. Brązowy medal zdobył Martyniak Łukasz w kategorii klas I. Wszyscy wyżej wymienieni medaliści są zawodnikami Uczniowskiego Klubu Sportowego ''Junior'' Lubomierz i wychowankami trenera Adama Rębisza.

Mało brakowało do kolejnego brązowego medalu: ''Biegłem na drugiej pozycji, ścigając się z innym zawodnikiem - mówi Bartek Makowski, uczeń klasy VIb- w pewnym momencie dobiegł do nas inny zawodnik, który chcąc mnie wyprzedzić - mocno uderzył mnie łokciem w brzuch, przez co nie mogłem złapać powietrza. Potknąłem się przy tym o palik oznaczający trasę biegową. Próbowałem jeszcze walczyć, jednak ból był coraz silniejszy i musiałem przejść do marszu - na mecie znalazłem się jako czwarty.''

Biegi przełajowe zostały bardo dobrze zorganizowane, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy upominek, a pierwszych trzech zawodników z każdej kategorii wiekowej otrzymało medal, dyplom oraz nagrodę rzeczową w wysokości 100zł (medal złoty), 70zł (medal srebrny), 50zł (medal brązowy).

Dziękujemy za wspaniałą postawę naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

mgr Adam Rębisz

Rozmiar: 53413 bajtów

Powrót do góry19 III 2008 r. - Wielka Środa

P ragnęliśmy wejść w tajemnicę Triduum Paschalnego. Dlatego też, dzieci z klasy V i VI ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu w Kościele p. w. Wniebowzięcia N.M.P. i św. Maternusa przedstawiły sztukę "Z Jezusem na Golgocie" pod kierunkiem Ks. Piotra wikariusza parafii. Sztuka ''Z Jezusem na Golgocie'' to misterium o życiu, działalności, męce, śmierci i Zmartwychwstaniu Jezusa na podstawie fragmentów z Ewangelii wg Św. Mateusza, z podkładem muzycznym ''Tu es Petrus''. Wykorzystano utwory:

''Ten który zdradził''
''Ten który się zaparł''
''Tak bowiem Bóg''
''Będziesz Miłował''
.

Dziękujemy młodym aktorom za przybliżenie nam Triduum Paschalnego i radości ze Zmartwychwstania Pana Jezusa.

Ks. Piotr


Powrót do góry13 III 2008 r. Szkolny konkurs matematyczny

1 3 marca 2008r. odbył się konkurs matematyczny na poziomie klas I, II i III. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności logicznego myślenia, wyciągania wniosków, dokonywania analizy i syntezy zadań oraz rozumienie czytanego tekstu. W konkursie wzięło udział 45 uczniów.

O godzinie 900 uczniowie zajęli miejsca w klasach. Po objaśnieniu przez pilnujących nauczycieli reguł obowiązujących uczestników konkursu, uczniowie przystąpili do rozwiązywania testów w swoich kategoriach wiekowych. Czas jaki mieli na rozwiązywanie testów to 2 godziny zegarowe.

Do rozwiązywania zadań uczniowie przystąpili bardzo emocjonalnie, najmniejszy poziom stresu wykazali uczniowie klas pierwszych, którzy bardzo spokojnie prosili tylko o przeczytanie niektórych poleceń.

Po sprawdzeniu testów zostali wyłonieni zwycięzcy na poziomie klas I, II i III. Mistrzem matematyki w klasach pierwszych został Wiktor Gadecki z klasy Ia, wicemistrzem - Julia Błażyńska z klasy Ia oraz II wicemistrzem -Kuba Fil z klasy Ia i Małgorzata Szostak z klasy Ib. Osoby wyróżnione z klas pierwszych to: Klaudia Glock, Karolina Męcnarowska, Klaudia Gromek, Mateusz Misiewicz, Dominika Palki, Angelika Raubo, Zosia Kaczmarczyk, Dawid Becker, Paweł Kot. Na poziomie klas II mistrzem matematyki została Anna Amelko i Weronika Prociewicz z klasy IIb, wicemistrzem - Mateusz Kułaga z klasy IIb, II wicemistrzem Kuba Woźniak z klasy IIa. W klasach III mistrzem matematyki został uczeń klasy IIIc Dawid Bogdziewicz, wicemistrzem - Marek Budzicz z klasy IIIa, II wicemistrzem został Marcel Sidorski z klasy IIIc.

Uczniowie, którzy uzyskali tytuł mistrza i wicemistrza matematyki oraz uczniowie, którzy brali udział w konkursie a nie uzyskali tytułu zostali nagrodzeni dyplomami i rzeczowymi upominkami.

Organizator konkursu mgr Grażyna Rębisz

Powrót do góry12 III 2008 r. Najpiękniejsza palma wielkanocna

W Po raz trzeci w klasach I - III odbyły się eliminacje do IV Powiatowego Konkursu "NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA" w Lwówku Śląskim, którego organizatorami są Powiatowe Centrum Edukacji w Lwówku Śląskim, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim oraz Parafia p.w. WNMP w Lwówku Śląskim. Celem konkursu było kultywowanie ludowych i chrześcijańskich tradycji związanych z Wielkanocą, rozbudzanie inwencji twórczej dzieci, Promowanie młodych talentów poprzez umożliwienie prezentacji twórczości dzieci szerszemu kręgowi odbiorców, wychowanie w duchu szacunku dla wartości chrześcijańskich, ludowych i rodzinnych. Pracę konkursową stanowiła wielkanocna palma jako forma przestrzenna. Powołane jury dokonało oceny prac pod względem samodzielności wykonania i twórczego podejścia, zgodności z tradycją, różnorodności doboru materiału, oryginalności, precyzji wykonania, estetyki. Na konkurs wpłynęło 28 prac. Ogółem w konkursie wzięło udział 33 uczniów. Wyniki konkursu w klasach I - III : I miejsce - Dawid Becker 1b, Klaudia Kułaga 1b, Maksymilian Kowal 3b, II miejsce - Ewa Słomska 2a, Anna Jakubcewicz 3c, Michał Hajdul 3a, III miejsce Agata Stankiewicz 1b, Anna Kaśkiewicz i Elise Jebari 3c /praca zespołowa/, Paula Dereń 3c, Angelika Raubo i Konstancja Ziółkowska 1a /praca zespołowa/. Wyróżnienia: Izabela Onsowicz 2a, Dominika Palki 1a i Patrycja Palki 3a, /praca zespołowa/, Mateusz Karaczun 3c, Weronika Burchart 1a, Magdalena Krawczyk 1b, Krzysztof Dziurkowski 2a, Eliza Stępień 2a, Klaudia Gromek i Patrycja Piechowiak 1a /praca zespołowa/.

W wyniku szkolnego konkursu jury wytypowało 6 prac, które zostały wysłane na IV Powiatowy Konkurs "Najpiękniejsza Palma Wielkanocna" do Lwówka Śląskiego. Były to prace: Dawida Beckera 1b, Klaudii Kułaga 1b, Maksymiliana Kowala 3b, Ewy Słomskiej 2a, Anny Jakubcewicz 3c, Michała Hajdula 3a. Spośród wysłanych palm wyróżnienie zdobyła praca MAKSYMILIANA KOWALA z klasy III b. Nagroda ufundowana została przez Annę i Janusza Chudyba. Podsumowanie powiatowego konkursu, otwarcie wystawy pokonkursowej miało miejsce w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim 12 marca 2008r., w którym wzięli udział z naszej szkoły MAKSYMILIAN KOWAL, dyrektor MAREK KOZAK oraz AGATA KOSTEK.

Agata Kostek

Więcej zdjęć...

Powrót do góry8 III 2008 r. Dzień Kobiet w naszej szkole

K ażde święto ma swój specyficzny urok, lecz Święto Kobiet zamyka w sobie wszystko to, co jest szlachetne, subtelne, pełne uczucia i delikatności. Ma w sobie coś ze świata kwiatów, ich zapachu, piękna i koloru.

Ten dzień w naszej szkole spędziliśmy na wesoło, uatrakcyjnił go występ "Kopciuszka" w wersji niemieckiej przygotowany pod kierunkiem pani Wiolety Środy. Następnie uczennice klasy VI a przygotowały skecz pt. "Lucynka i Paulinka".

Potem odbył się międzyklasowy turniej wiedzy. Emocjonujące współzawodnictwo zakończyło się zwycięstwem klasy VI b. Miejsce drugie zajęła klasa VI a, trzecie-klasa V a. Zwycięzców nagrodziliśmy słodkościami.

Ta wielka rywalizacja była dla szóstoklasistów okazją do powtórzenia i utrwalenia wiadomości przed kwietniowym sprawdzianem.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego "dużej szkoły": Joanna Budzicz, Elżbieta Woźniak

Powrót do góryWybory do samorządu uczniowskiego w klasach pierwszych

W II semestrze w działalność Samorządu Uczniowskiego w klasach I - III włączone zostały klasy pierwsze. W obu klasach zostały przeprowadzone wybory, które wzbudziły dużo emocji. W wyniku tajnego głosowania wytypowano skład SU w klasie I a: przewodniczący JAKUB FIL, zastępca: DOMINIKA PALKI, członkowie SU: JULIA BŁAŻYŃSKA i PATRYCJA PIECHOWIAK. W klasie I b: przewodnicząca: AGATA STANKIEWICZ, zastępca: DAWID BECKER, członek SU: MAGDALENA KRAWCZYK.


Samorząd klasy 1a Samorząd klasy 1b

Powrót do góry14 II 2008 r. Walentynki w klasach I - III

W alentynki to święto zakochanych, obchodzone 14 lutego w dniu świętego Walentego. Tego dnia ludzie wysyłają do ukochanych "walentynki" w postaci wiersza albo wyznania miłosnego. Niekiedy obdarzają się upominkami. W tym roku Walentynki przypadają na czas ferii zimowych, więc uczniowie z Samorządu Uczniowskiego klas I - III postanowili zorganizować to święto, wzorem z lat ubiegłych, w tygodniu poprzedzającym zimowy wypoczynek. Zorganizowali kiermasz, gdzie można było kupić różnorodne gadżety walentynkowe, takie jak serduszka w różnej postaci - duże i małe kartki, róże, torebki na upominki, wisiorki, własnoręcznie wykonane pachnące buteleczki. Wystawiona była również skrzynka walentynkowa, do której można wrzucić kartkę do miłej osoby. Następnie "Walentynkowi Listonosze" doręczyli adresatom przesyłki z miłymi, ciepłymi słowami. Wszyscy z dreszczykiem emocji czekali na tę chwilę. Nie zabrakło miłych niespodzianek i wzruszających chwil. Nie zapomniano również o wychowawcach. Każda pani została obdarowana przez swoich uczniów własnoręcznie wykonanym serduszkiem w postaci laurki, na której nie zabrakło podpisów wychowanków.

Agata Kostek

Powrót do góry8 II 2008 r. Spotkania ze sztuką teatralną

8 lutego 2008 r. uczniowie klas I - III wybrali się do Teatru Jeleniogórskiego - Scena Animacji w Cieplicach - na spektakl "Tymoteusz Rymcimci". W sposób zabawny przedstawione były przygody małego misia Tymoteusza. Grę aktorów urozmaiciły lalki, efekty świetlne, dźwiękowe i zmieniająca się scenografia. Młodym widzom bardzo podobał się spektakl.

Powrót do góryBal karnawałowy klas I-III

T radycyjnie w naszej szkole w karnawale organizowany jest bal przebierańców. Prawie wszyscy uczniowie klas młodszych stanęli na wysokości zadania i przygotowali z pomocą rodziców ciekawe i oryginalne stroje. W przerwach między muzyką odbywały się konkursy, które jak zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem i wszystkie dzieci uczestniczą w nich. Konkursy "Miska z wodą" i "Woźnica" przygotowali i przeprowadzili uczniowie Samorządu Uczniowskiego klas I-III. Dwa kolejne konkursy taneczne, w tym "Taniec z miotłą", który wzbudzał wiele emocji, przeprowadziła pani Hanna Lange. W sprawnym przebiegu konkursów pomagali wychowawcy klas. Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni i dodatkowo otrzymali słodkości. W trakcie balu dzieci częstowały się pączkami i napojami zakupionymi przez Radę Rodziców.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród, lizaków i zorganizowanie poczęstunku na bal karnawałowy dla dzieci. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Agaty Hubskiej za pomoc w organizacji zabawy.

Ewa Bocheńska, Agata Kostek

Więcej zdjęć...

Powrót do góry28 I 2008 r. Koncert ''Dudy szkockie i nie tylko''

W karnawale odbywają się nie tylko bale, można bawić się też na koncertach. 28 stycznia 2008 r. gościliśmy w naszej szkole Zespół Caledonia z programem ''Dudy szkockie i nie tylko''. Muzycy przybliżyli nam kulturę szkocką i irlandzką poprzez żywiołowe utwory wywodzące się z tańców, na które uczniowie reagowali spontanicznie i wesoło. Zainteresowanie wzbudzał tradycyjny szkocki strój męski i dudy, które jak wynikało z opowieści są obecne we wszystkich sferach życia Szkotów. Prezentowane utwory były grane również na skrzypcach i akordeonie, te instrumenty są już znane, dlatego też z większą uwagą przysłuchiwano się brzmieniu nowego instrumentu. Z przyjemnością wysłuchano utworów wykonywanych na fletach i podziwiano doskonałą technikę gry na bębnie obręczowym. Za wspólną zabawę uczniowie podziękowali muzykom gromkimi brawami i kwiatami. Koncert bardzo podobał się młodym słuchaczom. Muzyczną wędrówkę po szkockiej i irlandzkiej tradycji mogliśmy przeżyć dzięki współpracy z Dolnośląską Filharmonią w Jeleniej Górze.

Ewa Bocheńska

Powrót do góry22 I 2008 r. Dzień Babci i Dziadka

S tyczeń jest wyjątkowym miesiącem. Nie tylko rozpoczyna kolejny rok, jest w nim wiele świąt, o których pamiętamy i obchodzimy je uroczyście. Takimi wyjątkowymi świętami jest Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Babcia i Dziadek to dwie najwspanialsze Osoby, bez których trudno by było żyć w dzisiejszym zagonionym życiu. To Oni z wielkim poświęceniem pomagają zapracowanym rodzicom w opiekowaniu się dziećmi i wychowywaniu ich. Za pomoc i miłość, którymi nas obdarzają, składamy serdeczne, płynące z serca podziękowania.

W dniu 22 stycznia uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia z udziałem uczniów klas I - VI. Były wiersze, piosenki, piękne tańce w strojach ludowych, popisowa gra na instrumentach, upominki i oczywiście życzenia wyśpiewane przez dzieci.

Koncert ten odbył się dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu wielu osób, którym serdecznie dziękujemy.

Więcej zdjęć...

Powrót do góry16 I 2008 r. Remont stołówki

N ie od razu Kraków zbudowano- głosi znane porzekadło. Nie od razu także odnowiono naszą stołówkę - jej remont kapitalny trwał bowiem od października 2007r. Zakres prac był bardzo szeroki i obejmował demontaż starych płytek ceramicznych, zbicie tynków, odgrzybienie i osuszenie ścian, położenie nowych tynków i płytek ceramicznych oraz malowanie ścian. Wszystkie te prace wykonali pracownicy obsługi technicznej naszej szkoły pod czujnym okiem dyrektora szkoły Marka Kozaka.

Od 16 stycznia 2008 r. nasi uczniowie jedzą już obiady w zupełnie nowym pomieszczeniu.

Powrót do góry14 I 2008 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w małej szkole

1 4 stycznia 2008r. uczniowie klas I - III dołączyli się do XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorząd Uczniowski przygotował puszki na zbiórkę pieniędzy. W akcji wzięły udział poszczególne klasy wraz z wychowawcami. Za przekazany dar otrzymały serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze dzieci z Samorządu Uczniowskiego skrupulatnie przeliczyły i przekazały na konto fundacji. Uczniowie, jak co roku, z wielkim zaangażowaniem włączyli się do akcji.

Agata Kostek

Powrót do góry11 I 2008 r. Spotkanie opłatkowe w Wyższym Seminarium Duchownym w Legnicy

Z godnie z kilkuletnią tradycją spotkań opłatkowych Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy ks. dr Leopold Rzodkiewicz zaprosił w imieniu Ks. Biskupa Legnickiego Stefana Cichego dyrektora naszej szkoły podstawowej w Lubomierzu Marka Kozaka wraz z panią katechetką Wiolettą Rotkiewicz na spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego i szkół z Diecezji Legnickiej noszących imię Jana Pawła II.

Spotkanie odbyło się 11 stycznia o godz. 17.00 w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy. Miejscem inauguracji spotkania była kaplica Wyższego Seminarium Duchownego gdzie wysłuchaliśmy pięknych kolęd śpiewanych przez chór seminaryjny. Uczestniczyliśmy w Liturgii Słowa, wysłuchaliśmy rozważania ks. Piotra Góździa. Ks. dr Leopold Rzodkiewicz zaprosił gości do auli wyższego seminarium na adaptację fragmentów "Chłopów" W. S. Reymonta w wykonaniu alumnów roku II. Narratorem przedstawienia był nasz parafianin Łukasz Dubiel.

Trzecia część naszego spotkania miała miejsce w refektarzu Wyższego Seminarium Duchownego. Biskup Stefan Cichy pobłogosławił opłatki, składaliśmy sobie życzenia, następnie spożyliśmy uroczystą kolację wigilijną.

Atmosfera tego spotkania była wyjątkowa, bardzo uroczysta, ciepła i serdeczna.

Wioletta Rotkiewicz

Powrót do góry8 I 2008 r. Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM) w bibliotece

I CIM to projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczący bibliotek szkolnych i pedagogicznych współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny. W ramach tego projektu nasza biblioteka została wyposażona w 4 nowoczesne komputery z monitorami LCD oraz jedno urządzenie wielofunkcyjne (służące do drukowania, kopiowania i skanowania dokumentów).

Otrzymanie tego sprzętu wiązało się z wypełnieniem przez szkołę wniosku i wywiązaniem się z zaleceń ministerstwa. Między innymi było to: przygotowanie pomieszczenia czytelni do swobodnego umieszczenia 4 stanowisk komputerowych i urządzenia wielofunkcyjnego, zakupienie odpowiednich mebli, przygotowanie instalacji elektrycznej, posiadanie dostępu do Internetu oraz sfinansowanie szkolenia dla nauczyciela bibliotekarza (będącego opiekunem ICIM).Wszystkie te warunki zostały spełnione i od 8 stycznia nasi uczniowie i nauczyciele mają w bibliotece szybki dostęp do Internetu oraz możliwość doskonalenia swoich umiejętności informatycznych pracując na wydajnym sprzęcie z najnowszym oprogramowaniem. Na komputerach został zainstalowany system operacyjny Windows Vista, programy z pakietu Microsoft Office (Word, PowerPoint, Excel, Access), Opiekun Ucznia (program blokujący wyświetlanie stron internetowych zawierających treści niepożądane) oraz edukacyjne aplikacje multimedialne (słowniki PWN, encyklopedia, atlas świata). Oprócz wyszukiwania informacji użytkownicy mogą tworzyć własne dokumenty, prezentacje i nagrywać je na nośniki typu płyta CD, dyskietka, pendrive oraz drukować.

Korzystanie z dostępu do Internetu i komputerów jest bezpłatne. Fakt, że jest to obecnie najnowocześniejszy sprzęt w szkole, bardzo szybko został zauważony przez uczniów i obecnie komputery są przez nich "oblegane". Każdy użytkownik może korzystać z ICIM w godzinach otwarcia biblioteki tj.: od poniedziałku do piątku od godz. 740 do 1440, w czwartki do godz. 1600.

Zapraszam wszystkich naszych czytelników do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z nowej oferty edukacyjnej jaką jest nasze Szkolne Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, jak i uzupełnianych w miarę możliwości finansowych, zbiorów tradycyjnych.

Opiekun Szkolnego ICIM - nauczyciel bibliotekarz mgr Renata Juncewicz

Powrót do góry22 XII 2007 r. II Powiatowy Konkurs Twórczości Plastycznej rozstrzygnięty!

U czniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w II Powiatowym Konkursie Twórczości Plastycznej pod hasłem Dekoracje świąteczne z masy solnej, który odbył się we Lwówku Śląskim. Rywalizowaliśmy z uczestnikami z 17 szkół podstawowych z naszego powiatu. Zgłoszone prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: 7- 9 lat i 10- 12 lat. W kategorii 7- 9 lat I miejsce (ex aequo) zajęła MAGDALENA KRAWCZYK z klasy I a, wyróżnienie otrzymała PAULA DEREŃ z kl. III c. Autorzy nagrodzonych prac w drugiej kategorii to KRYSTIAN SĘKOWSKI z kl. VI b- II miejsce(ex aequo) oraz DOMINIKA KNAPIK z kl. IV b- III miejsce (ex aequo).

Każde dziecko biorące udział w konkursie wyjechało ze Lwówka Śląskiego obdarowane upominkami świątecznymi, co świadczy o niezwykłym zaangażowaniu organizatorów. Wręczenie dyplomów i atrakcyjnych nagród odbyło się podczas otwarcia Pokonkursowej Wystawy Prac w kościele p.w. WNMP we Lwówku Śląskim 21 grudnia 2007r. Sceneria, w jakiej wyeksponowano prace, była przepiękna, ale chłód dał się wszystkim we znaki, dlatego z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie na ciepłą herbatę i pyszne bułeczki.

Miłą pamiątką, jaką przygotowali organizatorzy, są foldery, w których oprócz informacji o konkursie, zamieszczono zdjęcia nagrodzonych prac.

Oby w nowym roku 2008 okazji do prezentowania twórczości zdolnych uczniów było jak najwięcej!

Agata Kostek, Anna Barsul

Więcej zdjęć...

Powrót do góry19-21 XII 2007 r. Jasełka "Kolęda na ziemi"

P iękną polską tradycją w okresie bożonarodzeniowym są jasełka. Dzieci z zespołu artystycznego klas I-III "Promyczki" wraz z trzecioklasistami oraz zespołem wokalnym klas IV-VI przygotowały przedstawienie jasełkowe. Dnia 19 XII 2007 r. program został zaprezentowany uczniom naszej szkoły, a 20 XII 2007 r. mieszkańcom wsi Oleszna Podgórska - gdzie młodzi artyści udali się z występem na zaproszenie miejscowej Rady Sołeckiej. Licznie przybyli Goście obejrzeli spektakl w miejscowej świetlicy. W dowód uznania dzieci zostały nagrodzone gorącymi brawami i ugoszczone poczęstunkiem, co bardzo miło wspominają.

Tradycyjnie nasi uczniowie gościli również w klubie "Postulat", uświetniając jasełkami wigilię dla samotnych zorganizowaną w dniu 21 XII 2007 r. przez Ośrodek Kultury i Sportu w Lubomierzu. Zaproszeni goście ze wzruszeniem oklaskiwali dziecięcy występ.

Na przedstawienie jasełkowe złożyła się część słowna przygotowana przez katechetkę Wiolettę Rotkiewicz oraz część muzyczna opracowana przez Annę Barsul, Ewę Bocheńską i Tadeusza Kozaka. Scenografię zaprojektowały i wykonały: Wioletta Rotkiewicz, Anna Barsul i Joanna Budzicz.

Występ uświetniony został koncertem kolęd na oboju i skrzypcach w wykonaniu uczennic klasy trzeciej - Ani Rękas oraz Natalki Gąsiorowskiej. Dzieci z zespołu Promyczki po raz pierwszy zaprezentowały grę na nowo zakupionych fletach prostych. W przedstawieniu wykorzystano stroje przygotowane przez uczniów pod czujnym okiem rodziców oraz stroje szkolne zespołu artystycznego.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i sprawnego przebiegu występów naszych uczniów składamy serdeczne podziękowania.

Wioletta Rotkiewicz, Anna Barsul, Ewa Bocheńska

Więcej zdjęć...

Powrót do góry15 XII 2007 r. Piłki od KGHM

U czniowie naszej szkoły na zajęciach wychowania fizycznego od dwóch tygodni strzelają bramki piłkami z podpisami zawodników Zagłębia Lubin, mistrzów Polski z 2007 r.

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu wspomagając działania szkół i placówek w zakresie sportu i turystyki nawiązało współpracę z KGHM Polska Miedź S.A. Jednym z efektów współpracy jest ufundowanie przez KGHM Polska Miedź S.A piłek futbolowych, które są sukcesywnie przekazywane do szkół podstawowych i gimnazjalnych, w ilości odpowiadającej liczbie oddziałów szkoły. Ogółem zostanie przekazanych ponad 13000 piłek do szkół z terenu Dolnego Śląska. Nasza szkoła otrzymała 13 piłek. Akcja zorganizowana została w ramach ministerialnego programu "Zero tolerancji dla przemocy w szkole".

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu serdecznie dziękuje prezesowi KGHM Krzysztofowi Skórze za wspaniały prezent, jakim obdarzył naszych uczniów. Przekazane piłki zarówno znacznie ułatwią prowadzenie wszelkiego typu zajęć ruchowych i konkursów, jak też w istotny sposób podwyższą ich rangę w oczach naszych małych sportowców - ze względu na zamieszczone na piłkach autografy osób przez nich znanych i podziwianych.

Powrót do góry13 XII 2007 r. XIII Konkurs Szopek Betlejemskich w Niwnicach

Z godnie z doroczną tradycją uczniowie klas I - III naszej szkoły wykonali szopki betlejemskie, które wzięły udział w XIII KONKURSIE SZOPEK BETLEJEMSKICH W NIWNICACH. Otwarcie wystawy i ogłoszenie wyników nastąpiło 13 grudnia 2007 r. w Szkole Podstawowej im. J. Gielniaka w Niwnicach. Spośród 2 prac wysłanych na konkurs z naszej szkoły, wyróżniono pracę DAWIDA MROZIKA ucznia klasy 2a. Szopka betlejemska zajęła III miejsce wśród 70 nadesłanych prac, które wzięły udział w konkursie. Nagrodą dla Dawida był odtwarzacz MP3. Rozdanie nagród uprzyjemnił koncert w wykonaniu uczniów tamtejszej szkoły. Po uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród miał miejsce wystawny poczęstunek. Gratulujemy i życzymy nowych twórczych pomysłów!

AGATA KOSTEK

Dawid Mrozik z Mamą
Dawid Mrozik z Mamą

Powrót do góry10 XII 2007 r. Nowe rynny

O d kilku lat ściany i fundamenty budynku "dużej szkoły" w czasie ulewnych deszczów były zalewane z powodu dziurawych rynien. Dzięki otrzymanej pod koniec listopada dotacji z Urzędu Gminy i Miasta Lubomierz udało się jeszcze przed tegoroczną zimą założyć nowe rynny i rury spustowe. Z uwagi na specjalistyczny zakres robót (prace blacharskie na wysokości) zadanie to zlecono firmie dekarskiej. Pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych udało się pod koniec pierwszego tygodnia grudnia wykonać te prace. Łącznie wymieniono ponad 180 m rynien i 100 m rur spustowych; wymieniono uszkodzone uchwyty a pozostałe pomalowano. Uzupełniono też brakujące dachówki.

Dyrektorzy szkoły dziękują Burmistrzom naszej gminy za wsparcie i pomoc w realizacji tych bardzo ważnych i koniecznych prac remontowych.

Powrót do góry6 XII 2007 r. Szkolny Konkurs Literacki ''Święta Bożego Narodzenia w mojej rodzinie''

C zas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia uświetniły w naszej szkole różnorodne konkursy. Tuż przed przerwą świąteczną rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Literacki, którego celem było kultywowanie bożonarodzeniowych tradycji oraz rozwijanie zainteresowań uczniów w zakresie twórczości literackiej. Uczniowie wyrazili nastrój i uczucia w przepięknych wierszach i opowiadaniach.

W wyniku pracy jury w składzie: Renata Juncewicz, Krystyna Kolado, Elżbieta Wajgert i Anna Barsul dokonało oceny prac biorąc pod uwagę zgodność z tematem, zasób słownictwa i odpowiedni dobór środków językowych.

Oto autorzy najciekawszych prac:

 1. miejsce- Edyta Dziubka (kl. 4b), Filip Kozak (kl. 5a)
 2. miejsce- Małgorzata Budzicz (kl. 5a), Dominika Wachowicz (kl. 5a)
 3. miejsce- Grzegorz Siedlecki (kl. 6a), Michał Szczygieł (kl. 5a)

Anna Barsul

Powrót do góry6 XII 2007 r. Święty Mikołaj w szkole

J uż tradycją jest, że 6 grudnia w dniu św. Mikołaja wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu spotykają się z ulubionym świętym w kościele parafialnym.

Święty Mikołaj jak zawsze obdarował wszystkie grzeczne dzieci upominkami i słodyczami.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu niespodzianek mikołajkowych oraz panu M. Laskowskiemu dyrektorowi Ośrodka Kultury i Sportu w Lubomierzu za zorganizowanie "Przedstawienia z Klownami" dla uczniów klas młodszych.

Katechetka Wioletta Rotkiewicz

Powrót do góry5 XII 2007 r. Eliminacje do II Powiatowego Konkursu Twórczości Plastycznej ''Dekoracje świąteczne z masy solnej''

U czniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w szkolnym konkursie "DEKORACJE ŚWIĄTECZNE Z MASY SOLNEJ", który był eliminacjami do II Powiatowego Konkursu Twórczości Plastycznej "Dekoracje świąteczne z masy solnej" - Lwówek Śląski 2007. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy indywidualnej z masy solnej z motywem świątecznym.

Na konkurs wpłynęło z klas I - VI 40 prac. Spośród nich jury wyróżniło 4 prace w kategorii klas I - III: DAWIDA BOGDZIEWICZA 3c, MAGDALENY KRAWCZYK 1b, PAULI DEREŃ 3c, i MILENY KULIŃSKIEJ 1a i w kategorii klas IV - VI prace: KAROLINY HRYCIUK 4b, KRYSTIANA SĘKOWSKIEGO 6b, DOMINIKI KNAPIK 4b, i KATARZYNY WĄDRZYK 6b, które wezmą udział w II Powiatowym Konkursie Twórczości Plastycznej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Lwówku Śląskim. Nasi laureaci z niecierpliwością czekają na rozstrzygnięcie i podsumowanie tego konkursu, który odbędzie się 21 grudnia 2007 r. we Lwówku Śląskim.

Anna Barsul, Agata Kostek

Powrót do góry3 XII 2007 r. Monitoring wizyjny w szkole

O d początku grudnia 2007 r. wszystko, co dzieje się w obu szkolnych budynkach oraz w ich otoczeniu jest nie tylko widoczne przez system ale także nagrywane przez rejestrator cyfrowy. Wszystko zaś po to, by ograniczyć skutki niewłaściwego zachowania zarówno naszych uczniów jak też "Gości". Nasze kamery mają specjalny system widzenia w nocy - dlatego monitoring jest prowadzony także w nocy.

Monitoring wizyjny jest częścią programu "Zero tolerancji dla przemocy w szkole", stąd też środki finansowe na ten cel zapewniło Ministerstwo Edukacji Narodowej, przy współudziale Urzędu Gminy i Miasta Lubomierz - za co serdecznie dziękujemy, gdyż bezpieczeństwo naszych podopiecznych wprawdzie dla nas wszystkich jest bezcenne, ale czasem musi być przeliczane na złotówki.

Andrzej Górski

Powrót do góry29 XI 2007 r. Konkurs plastyczny pod hasłem ''Jan Paweł II Patronem naszej szkoły''

W listopadzie w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu odbył się konkurs plastyczny pod hasłem ''Jan Paweł II Patronem naszej szkoły''. W konkursie wzięło udział 30 uczniów.

29 listopada jury w składzie: p. E. Bocheńska, p. B. Ciereszko, p. H. Lange, p. I Miśków, p. G. Rębisz, p. B. Rękas, p. E. Wajgert i ks. Piotr Wojcieszek, przyznało miejsca następującym uczniom:

klasy I klasy II klasy III
 1. Małgorzata Szostak Ib
 2. Klaudia Gromek Ia
 3. Magdalena Krawczyk Ib
   
 1. Izabela Onsowicz IIa
 2. Michał Knapik IIb,
  Malanii Martyniak IIb
 3. Weronika Prociewicz IIb
   
 1. Hubert Rotkiewicz IIIa
 2. Mateusz Martyniak IIIb
 3. Piotr Baszak IIIb

Dyplomy i nagrody zostały wręczone wszystkim uczestnikom konkursu przez ks. wikariusza Piotra Wojcieszka oraz wicedyrektora Andrzeja Górskiego.

Katechetka Wioletta Rotkiewicz

Powrót do góry''Mleko szkolne''

J Rozmiar: 12639 bajtów eśli sądzicie Państwo, że to zdjęcie jest niczym innym jak jakąś kolejną reklamą- jesteście w błędzie! Otóż tym razem pragniemy pokazać (w dosłownym sensie), iż jedno z marzeń wielu z nas właśnie się spełniło! Taki oto kartonik, wraz z "bajerancką" rurką, w każdym dniu nauki szkolnej, otrzymują nasi uczniowie. Co w nim jest?- Mała porcja zdrowia! Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu do takich właśnie kartoników zapakowała specjalnie przygotowane mleko. W ramach unijnego programu ''Dopłaty do spożycia mleka i przetworów mlecznych'', realizowanego przez Agencję Rynku Rolnego, ten napój - nie tylko ładnie opakowany, ale przede wszystkim bardzo wartościowy - rozdawany jest nieodpłatnie. Gorąco zachęcamy Rodziców, Babcie, Dziadków i inne osoby, którym leży na sercu zdrowie naszych milusińskich, aby przekonywać ich do korzystania z takiej formy codziennego poczęstunku.

Wszystkim Osobom i Instytucjom, które przyczyniły się do tego, że przedstawiony na fotografii kartonik jest już własnością któregoś z naszych uczniów - składamy serdeczne podziękowania i życzymy dalszej wytrwałości w niesieniu dobra innym, jako że jesteśmy tyle warci - ile możemy dać drugiemu człowiekowi; szczególnie temu, który naszej pomocy potrzebuje.

Andrzej Górski

Powrót do góry9 XI 2007 r. Obchody Święta Niepodleglości w naszej szkole

W piątek 9-tego listopada odbył się na terenie szkoły im. Jana Pawła II w Lubomierzu uroczysty apel z okazji 89 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel został przygotowany przez panią Agatę Kostek i pana Pawła Dernoga, a poprowadzony przez uczniów z klas trzecich i szóstych. W uroczystości wziął udział wicedyrektor szkoły Andrzej Górski, uczący nauczyciele oraz uczniowie klas 1-6. Celem apelu było rozbudzenie postaw patriotycznych wśród uczniów oraz szacunku dla postaw Polaków walczących o odzyskanie niepodległości.

Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły, a następnie odśpiewany został hymn państwowy. Przedstawione treści przybliżyły genezę Święta Niepodległości oraz takie treści jak patriotyzm, umiłowanie Ojczyzny poprzez prezentowanie symboli narodowych - hymn państwowy i szkolny, godło, flaga, barwy narodowe i logo szkoły. W przebieg uroczystości włączyli się uczniowie całej szkoły ze wspólną recytacją fragmentu wiersza o umiłowaniu symboli narodowych. W trakcie apelu nie zabrakło wierszy, ani pieśni patriotycznych. Na zakończenie został odśpiewany hymn szkolny, a następnie pan dyrektor dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia podkreślił jego wartość dydaktyczną, wychowawczą i artystyczną.

Tego samego dnia delegacja uczniów z Samorządu Uczniowskiego w składzie: ANNA RĘKAS (3a), MAREK BUDZICZ (3a), MATEUSZ MARTYNIAK (3b), ELISE JEBARI (3c), ALEKSANDRA MŁODZIENIEWSKA (2b), MAJA MIELNICZYN (3c) złożyła wiązankę z biało-czerwonych kwiatów i zapalone znicze pod pomnikiem. W ciszy i skupieniu, oddaliśmy hołd wszystkim poległym za wolność Ojczyzny.

Agata Kostek, Paweł Dernoga

Więcej zdjęć...

Powrót do góry6 XI 2007 r. Święto Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu

D nia 6 listopada 2007 roku nasza szkoła obchodziła drugą rocznicę nadania imienia Jana Pawła II oraz 62 rocznicę jej powstania. Uroczystość została rozpoczęta Mszą Świętą, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. kanonik Ryszard Trzósło. Współcelebransami Mszy byli ks. kanonik Szymon Bajak i ks. wikariusz Piotr Wojcieszek. Oprawą liturgiczną zajęli się pani katechetka Wioletta Rotkiewicz i ks. wikariusz Piotr Wojcieszek.

Święto Szkoły uczczono uroczystą akademią. Na wstępie Dyrektor Szkoły pan Marek Kozak przywitał wszystkich uczestników a w szczególności: panią Ewę Brendę - przedstawiciela UMiG w Lubomierzu, księży, dyrektorów placówek oświatowych z terenu naszej gminy oraz przedstawicieli Rady Rodziców.

Program artystyczny podzielony był na dwie części. W pierwszej- przygotowanej przez panią Wiolettę Rotkiewicz - zaprezentowano postać naszego Wielkiego Polaka Jana Pawła II. Natomiast część druga to montaż słowno - muzyczny poświęcony 62 rocznicy powstania szkoły, opracowany przez panią Bożenę Ciereszko.

Z aplauzem przyjęto występ zespołu artystycznego klas I-III, który pięknie śpiewał i tańczył. Choreografię i oprawę muzyczną występu opracowały panie: Ewa Bocheńska i Anna Barsul. Świetne dopełnienie całości stanowiły piosenki w wykonaniu zespołu wokalnego klas IV-VI prowadzonego przez pana Tadeusza Kozaka. Dzieci poprzez śpiew, taniec i recytację okazały swoje głębokie oddanie dla Naszego Patrona. Bogaty i uroczysty wystrój sali zapewniły nam panie: Elżbieta Wajgert, Joanna Budzicz i Anna Barsul. Podniosłość uroczystości i jej ważność podkreślała obecność pocztu sztandarowego, którego opiekunem jest Wicedyrektor Szkoły pan Andrzej Górski.

Po zakończonej uroczystości zaproszeni goście wraz z dyrekcją szkoły udali się do szkolnej herbaciarni na słodki poczęstunek. Uczniowie wraz z wychowawcami świętowali w swoich klasach przy pysznych ciastach i herbatce przygotowanych przez rodziców. Rada Rodziców ufundowała z tej okazji napoje i naczynia jednorazowe, za co serdecznie im dziękujemy.

Bożena Ciereszko

Więcej zdjęć...

Powrót do góry30 X 2007 r. Rozstrzygnięcie konkursu ''Mój różaniec''

M ój różaniec - pod takim hasłem w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu został zorganizowany i przeprowadzony konkurs plastyczny dla dzieci z okazji miesiąca ''różańcowego'' - jakim jest październik. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 30 października w salce gimnastycznej przy ''małej'' szkole. Nagrody i dyplomy zostały wręczone przez ks. Ryszarda Trzósło i dyrektora Marka Kozaka w następujących kategoriach wiekowych:klasy I klasy II klasy III
 1. miejsce - Małgorzata Szostak I b
 2. miejsce - Michał Jankowiecki I a
 3. miejsce - Klaudia Gromek I a
   
 1. miejsce - Ewa Słomska II a
 2. miejsce - Karol Telega II a
 3. miejsce - Aleksandra Barsul II a
   
 1. miejsce - Oliwia Majewska III a
 2. miejsce - Dawid Bogdziewicz III c
 3. miejsce - Hubert Rotkiewicz III a

Katechetka Wioletta Rotkiewicz

Powrót do góry19 X 2007 r. Pasowanie na uczniaT radycyjnie, w październiku, dzieci klas pierwszych składają ślubowanie i są pasowani przez dyrektora szkoły na ucznia. W tym roku uroczystość odbyła się w jesiennej scenerii w sali teatralnej ZSOiZ w Lubomierzu. W tak ważnym dniu pierwszoklasiści gościli: wiceburmistrza Gminy i Miasta Lubomierz - Artura Mazura, pracownika Urzędu - Annę Furmanowicz, zarząd Rady Rodziców reprezentowany przez Panie: Agatę Hubską i Annę Szostak, dyrekcję szkoły, rodziców uczniów klas I, nauczycieli naszej szkoły, dzieci 6-letnie z Przedszkola Miejskiego w Lubomierzu wraz z nauczycielami, koleżanki i kolegów z klas II i III oraz przedstawicieli klas IV - VI. Pierwszaki, w galowych strojach z nowymi granatowymi czapeczkami i kokardami, prezentowały przygotowany program artystyczny. W programie wystąpiła witająca dzieci Wróżka, w role której wcieliła się Aleksandra Barsul (z kl. 2a) - zastępca przewodniczącej SU klas 1-3 oraz Pani Jesień - Anna Rękas (z kl. 3a) - przewodnicząca SU klas 1-3. Program o Ojczyźnie, Lubomierzu i patronie szkoły Janie Pawle II wzbogacały zdjęcia z prezentacji multimedialnej. Gromkie brawa publiczności były dowodem na to, że pierwszoklasiści pięknie zdali egzamin już na początku swojej edukacji.

Wiele emocji dostarczyło ślubowanie i pasowanie każdego pierwszaka na ucznia przez dyrektora szkoły Marka Kozaka. Władze Miasta, Rada Rodziców naszej szkoły, dzieci 6-letnie z Przedszkola Miejskiego w Lubomierzu oraz uczniowie klas II i III wręczyli dzieciom prezenty wraz z życzeniami sukcesów na nowej drodze obowiązków. Samorząd Uczniowski klas 1-3 dedykował uczniom klas pierwszych program słowno-muzyczny.

To jednak nie koniec miłych wrażeń... Dzieci udały się do udekorowanych klas z odświętnie nakrytymi stolikami, gdzie czekała na nie następna miła niespodzianka. Tę część uroczystości przygotowali rodzice.

Wychowawczynie klas pierwszych składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji uroczystości: Pani Dyrektor ZSOiZ w Lubomierzu Joannie Paśko-Sikorze za udostępnienie sali teatralnej, Radzie Rodziców SP im. Jana Pawła II w Lubomierzu za sfinansowanie żakowskich czapeczek, kokardek, pamiątkowych dyplomów i znaczków okolicznościowych dla uczniów, wicedyrektorowi szkoły Andrzejowi Górskiemu za przygotowanie prezentacji multimedialnej, Paniom: Annie Barsul i Joannie Budzicz za dekorację sali teatralnej, Radzie Rodziców uczniów klas I i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku oraz stażyście Arkowi Kożuchowskiemu za obsługę techniczną uroczystości. Dziękujemy również wszystkim gościom, którzy wspólnie z nami przeżywali ważne dla pierwszaków chwile.

wychowawca klasy 1a - Ewa Bocheńska, wychowawca klasy 1b - Agata Kostek

Więcej zdjęć...

Powrót do góry14 X 2007 r. ''Jan Paweł II - obrońca godności człowieka''P od takim hasłem 14 października przeżywaliśmy kolejny Dzień Papieski. Jest już tradycją, że w obchody włączają się szkoły noszące zaszczytne imię Jana Pawła II oraz stypendyści Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Dzień Papieski to także dzień modlitwy o rychłą kanonizację Jana Pawła II. Korzystając z zaproszenia ks. dr Marka Mendyka - diecezjalnego koordynatora Dnia Papieskiego, delegacja z naszej szkoły: dyrektorzy - M. Kozak, A. Górski, p. katechetka W. Rotkiewicz, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego F. Kozak i jego zastępca M. Budzicz, A. Rękas - przewodnicząca samorządu "małej szkoły" wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział we Mszy św. w Katedrze Legnickiej, celebrowanej przez Biskupa Stefana Cichego. Po mszy świętej uczestniczyliśmy w apelu pod pomnikiem Jana Pawła II.

Po liturgii zaproszeni zostaliśmy na obiad do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej, tam również mogliśmy porozmawiać ze stypendystami naszej diecezji.

W. Rotkiewicz

Powrót do góry4 X 2007 r. Pielgrzymka na Jasną Górę4 października, w miesiącu modlitwy różańcowej, przedstawiciele klas i grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II mieli okazję uczestniczyć w VII pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze.

Mszy Świętej z udziałem 400 pocztów sztandarowych szkół noszących to imię, przewodniczył duszpasterz Rodziny Szkół Ks. Bp. Zygmunt Zimowski. Odczytano akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski, list od młodzieży skierowany do Ojca Świętego Benedykta XVI, odśpiewany został hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Po Mszy Świętej poczty sztandarowe przeszły w procesji pod obraz Matki Bożej, gdzie zostały przekazane pamiątkowe obrazki ze skrawkiem szat Jana Pawła II, ofiarowane przez kardynała Stanisława Dziwisza oraz gwoździe do sztandarów poświęcone przy grobie Sługi Bożego Jana Pawła II.

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Gminy i Miasta Lubomierz oraz Radzie Rodziców naszej szkoły za dofinansowanie wyjazdu naszej delegacji do Częstochowy.

Więcej zdjęć...

Powrót do góry1 X 2007 r. ''Bezpieczeństwo na co dzień''

D nia 1 października 2007 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w apelu poświęconym bezpieczeństwu. Koleżanki i koledzy z klas III zaprezentowali program artystyczny w formie scenek rodzajowych i recytacji wierszy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się sceny przedstawiające zachowanie dzieci na drodze i w szkole, gdzie bardzo obrazowo i humorystycznie je przedstawiono. Na koniec apelu zaprezentowano hasła przestrzegające dzieci przed złymi i niebezpiecznymi skutkami bezmyślnego postępowania. Hasła te zostały następnie wyeksponowane na korytarzach "małej szkoły" po to, aby uczniowie codziennie przypominali sobie zasady bezpieczeństwa.

Bożena Ciereszko, Grażyna Rębisz

Powrót do góry28 IX 2007 r. Wybory do SU klas I-III

2 8 września 2007r. odbyły się kolejne wybory do Samorządu Uczniowskiego w klasach I - III. W wyborach kandydowało 10 uczniów z klas drugich i trzecich: BAK DOMINIKA II b, BARSUL ALEKSANDRA II a HAJDUL MICHAŁ III a, JEBARI ELISE III c, MARTYNIAK MATEUSZ III b, MIELNICZYN MAJA III c, MŁODZIENIEWSKA ALEKSANDRA II b, RĘKAS ANNA III a, SŁOMSKA EWA II a, WOŹNIAK KUBA II a. Wszyscy kandydaci zaprezentowali się przed wyborcami swoim planem wyborczym i umiejętnościami takimi jak taniec, śpiew, taniec z piłką. Po prezentacjach odbyło się głosowanie. W demokratycznym i tajnym głosowaniu wzięli udział wicedyrektor ANDRZEJ GÓRSKI, wychowawcy i uczniowie klas I - III.

Spośród kandydatów, którzy otrzymali najwięcej głosów wyłoniono nowy skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2007/2008: przewodniczący - ANNA RĘKAS 3a, zastępca ALEKSANDRA BARSUL 2a, rzecznik do spraw uczniów - MICHAŁ HAJDUL 3a i ELISE JEBARI 3c, sekretarz MAJA MIELNICZYN 3c. Wyniki wyborów i skład nowego Samorządu Uczniowskiego w klasach I - III przedstawił pan dyrektor MAREK KOZAK 1 października 2007 r. na uroczystym apelu.

AGATA KOSTEK


Powrót do góry25 IX 2007 r., 4 X 2007 r. Lekkoatletyczne ostatki2 5 września 2007 roku w Rakowicach Wlk. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w jesiennych biegach przełajowych. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II odnieśli wspaniały sukces zdobywając 3 medale (złoty medal zdobył Paweł Laudyński w kategorii klas IV, brązowe medale zdobyli Adriana Sidorska w kategorii klas V i Bartosz Makowski w kategorii klas VI. W punktacji zespołowe nasze dziewczęta zajęły pierwsze miejsce.

4 października 2007 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwówek Śl. w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt Szkół Podstawowych. W imprezie tej startowała 10-osobowa sztafeta z SP Lubomierz im. Jana Pawła II. Nasze dziewczęta w składzie: Horanin Daria, Sarota Anna, Hryciuk Karolina, Siedlecka Natalia, Sidorska Adriana, Kulaszyńska Dominika, Binasiewicz Dominika, Jakubcewicz Natalia, Wądrzyk Katarzyna, Mielniczyn Karolina zdobyły złoty medal. Wszystkie zawodniczki i zawodnicy są wychowankami trenera Adama Rębisza

Gratulujemy wspaniałych wyników!!!

mgr Adam Rębisz

Więcej zdjęć...

Powrót do góry21 IX 2007 r. Biegi przełajoweDnia 21 września 2007 roku w Lubomierzu odbyły się VII Mistrzostwa Gminy i Miasta Lubomierz w jesiennych biegach przełajowych. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lubomierzu mgr Marek Kozak.

Przedstawiamy medalistów w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz klasyfikację drużynową szkół podstawowych.

KLASY I

1. Palki Dominika - Lubomierz 1. Fil Jakub - Lubomierz
2. Raubo Angelika - Lubomierz 2. Gadecki Wiktor - Lubomierz
3. Męcnarowska Karolina - Lubomierz 3. Martyniak Łukasz - Lubomierz

KLASY II

1. Staszkowian Sandra - Lubomierz 1. Sawicki Martyn - Lubomierz
2. Kozdemba Martyna - Pławna 2. Wieczorek Łukasz - Lubomierz
3. Grabowska Anna - Lubomierz 3. Futryk Mateusz - Lubomierz

KLASY III

1. Nuckowska Angelika - Lubomierz 1. Hajdul Michał - Lubomierz
2. Palki Patrycja - Lubomierz 2. Kowal Maksymilian - Lubomierz
3. Jakimowicz Sara - Lubomierz 3. Hubski Michał - Lubomierz

KLASY IV

1. Horanin Daria - Lubomierz 1. Laudyński Paweł - Lubomierz
2. Sarota Anna - Lubomierz 2. Sakiel Mateusz - Pławna
3. Dziubka Edyta - Lubomierz 3. Rembiszewski Mateusz - Pławna

KLASY V

1. Sidorska Adriana - Lubomierz 1. Wojs Daniel - Lubomierz
2. Kulaszyńska Dominika - Lubomierz 2. Gołdyn Michał - Lubomierz
3. Binasiewicz Dominika - Lubomierz 3. Dudek Mikołaj - Lubomierz

KLASY VI

1. Stachura Justyna - Lubomierz 1. Makowski Bartosz - Lubomierz
2. Sakiel Dagmara - Pławna 2. Sękowski Krystian - Lubomierz
3. Postępska Dominika - Lubomierz 3. Samsonowicz Patryk - Pławna

I miejsce w punktacji zespołowej klas I-III zajęła SP Lubomierz , II miejsce SP Pławna, III miejsce SP Pasiecznik

I miejsce w punktacji zespołowej klas IV-VI zajęła SP Lubomierz , II miejsce SP Pławna.

W zawodach startowało 200 zawodniczek i zawodników z terenu Gminy Lubomierz. W punktacji drużynowej najlepsze szkoły otrzymały puchary a w punktacji indywidualnej trzech pierwszych zawodników w każdej kategorii wiekowej otrzymało dyplomy i medale.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przeprowadzenie zawodów: Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Lubomierzu mgr Markowi Kozakowi, mgr inż. Andrzejowi Górskiemu, Dyr. Ośrodka Kultury i Sportu Mirosławowi Laskowskiemu, koleżankom z sekretariatu zawodów mgr Annie Barsul, mgr Elżbiecie Woźniak oraz wszystkim koleżankom i kolegom. Organizatorem zawodów był nauczyciel SP Lubomierz, trener UKS "JUNIOR" Lubomierz Adam Rębisz.

mgr Adam Rębisz

Więcej zdjęć...

Powrót do góry Rozmiar: 832 bajtów12 IX 2007 r. Mamy nowego busa!J eśli na którejś z dróg naszej gminy spotka ktoś pięknego srebrnego busa z umieszczonym na masce i przednich drzwiach logo szkoły - prawdopodobnie jest to Ford Transit zakupiony przez Szkołę im. Jana Pawła II w Lubomierzu.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci, zarówno tych, które szkolny bus dowozi na co dzień, jak też uczniów przewożonych na różnego rodzaju konkursy, festiwale czy wycieczki, trzeba było nabyć nowszy, mniej wysłużony środek transportu.

Nowy pojazd jest więc nie tylko ładny (co potwierdza zamieszczona fotografia), ale przede wszystkim znacznie bardziej bezpieczny. Jego dodatkowym atutem jest wielkość - nasi uczniowie wsiadając czy wysiadając nie muszą przeciskać się pomiędzy fotelami, niezależnie od tego, w którym rzędzie zamierzają zająć miejsce. Nie muszą się nawet schylać. Za ostatnim rzędem siedzeń jest bardzo dużo miejsca - można więc zabrać z sobą bagaż, sprzęt sportowy czy też różnego rodzaju stroje. W razie potrzeby, można się tam nawet przebrać.

Poprzedni środek transportu- Mitsubishi- po dziewięciu latach służby odjechał na zasłużoną emeryturę.

Nasz nowy bus

Powrót do góry3 IX 2007 r. Rozpoczęcie roku szkolnego3 września 2007 r. o godz. 800 mszą świętą w kościele parafialnym rozpoczęliśmy rok szkolny 2007/2008. W historii Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu to już 63 raz rozpoczyna się nowy rok szkolny.

O godzinie 900 na szkolnym boisku odbył się uroczysty apel. Gośćmi honorowymi byli Zastępca Burmistrza G i M Lubomierz pan Artur Mazur oraz Kierownik Referatu Organizacyjno-Prawnego UGiM Lubomierz pani Ewa Brenda. Licznie przybyli również rodzice, babcie i dziadkowie. Po uroczystym wprowadzeniu przez poczet sztandaru szkolnego apel rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu narodowego.

Zastępca Burmistrza G i M Lubomierz - Artur Mazur wręczył Markowi Kozakowi akt powołania na stanowisko dyrektora szkoły na nową pięcioletnią kadencję. Również z rąk p. Burmistrza akt mianowania na nauczyciela mianowanego otrzymała p. Grażyna Rębisz - nauczycielka kształcenia zintegrowanego.

Szczególnie ciepło powitaliśmy najmłodszych 39 uczniów naszej szkoły - kochanych pierwszoklasistów.

Minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych w czasie II wojny światowej.

Życzenia na nowy rok szkolny wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom przekazał p. Burmistrz oraz dyrektor szkoły.


Powrót do góryPowrót do strony głównej