Start rok szkolny 2011/2012 27 III 2012r. Wizyta Gości z Ukrainy
27 III 2012r. Wizyta Gości z Ukrainy
Wpisany przez Andrzej Górski   

 

W dniach 25-29.03.2012r.  gościła  w naszej Gminie Orkiestra Kameralna „CONTINUO” z Tarnopola, której dyrygentem jest Serhiy Prymak. Wśród wielu koncertów, jakie muzycy zagrali w Polsce, aż trzy odbyły się w Lubomierzu – 27 marca. Dwa z nich zagrane zostały w sali teatralnej- dla Szkoły Podstawowej, a następnie Zespołu Szkół, a trzeci – już z innym repertuarem – w kościele parafialnym w Lubomierzu; koncert odbył się po Mszy Świętej, podczas której muzycy także zagrali cztery utwory, będące częścią oprawy muzycznej.

Artyści zaprezentowali dzieła znanych naszym uczniom mistrzów, takich jak  J.S. Bach, czy W.A. Mozart, ale także przybliżyli prace wielu kompozytorów o mniej nam znanych dotąd nazwiskach, których twórczość – jak wynikało z licznych komentarzy „na żywo” – bardzo przypadła do gustu, np.: V.Poltoratskyy, A.Piazzolla, M.Skoryk. Oczywiście  koniecznie trzeba podkreślić perfekcyjne wykonania i przepiękne brzmienie orkiestry, co też zauważyli wzruszeni słuchacze - i to zarówno ci młodsi jak i ci, którzy w życiu mieli już więcej czasu na słuchanie muzyki. Kto zechciałby dowiedzieć się więcej o Orkiestrze może odwiedzić stronę http://continuo.fo.ru

 

Serdecznie dziękujemy naszym Gościom z Ukrainy za przywołanie w nas tego, co w człowieku lepsze i wyrażamy nadzieję, że będziemy mogli kiedyś znów się z Nimi spotkać i posłuchać muzyki, którą nam zaprezentują.

Andrzej Górski

więcej zdjęć

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.