Start rok szkolny 2011/2012 18 IV 2012 r. Praca strażaków w oczach dzieci
18 IV 2012 r. Praca strażaków w oczach dzieci
Wpisany przez Ewa Bocheńska   

W 2012 roku mija 20 lat istnienia Państwowej Straży Pożarnej jako zawodowej, umundurowanej i wyposażonej w specjalistyczny sprzęt formacji przeznaczonej do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami. XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży nosiła hasło: „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak na widzą, tak nas malują”. Uczestnicy starali się ukazać w swoich pracach różnorodność i wszechstronność zawodu strażaka podczas pełnienia trudnej i niebezpiecznej służby. Wśród laureatów eliminacji powiatowych znalazło się z 5 uczniów z naszej Szkoły:

KORNELIA KOSTEK ( I m. w kategorii 6 – 8 lat), DAWID KOZIELSKI ( IV m. w kategorii 6 – 8 lat), ALEKSANDRA BARSUL ( I m. w kategorii 9 – 12 lat), JULIA BŁAŻYŃSKA ( II m. w kategorii 9 – 12 lat), ZOFIA KACZMARCZYK ( III m. w kategorii 9 -12 lat).

Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 18 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym we Lwówku Śląskim. Miłą niespodzianką był pokaz wozów strażackich.

Gratulujemy zwycięzcom eliminacji powiatowych, życząc sukcesów na dalszych etapach, a  wszystkim Strażakom – z okazji jubileuszu – składamy serdeczne podziękowania za ofiarną służbę i dołączamy życzenia zdrowia, szczęścia osobistego oraz pomyślności w pracy zawodowej.

Hanna Lange, Anna Barsul

l

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.