Start rok szkolny 2012/2013 22 III 2013 r. IX Powiatowy Konkurs "Najpiękniejsza palma wielkanocna"
22 III 2013 r. IX Powiatowy Konkurs "Najpiękniejsza palma wielkanocna"
Wpisany przez Ewa Bocheńska   

Od dziewięciu lat zwiastunem Świąt Wielkanocnych w naszej szkole jest ogłoszenie Szkolnego Konkursu „Najpiękniejsza palma wielkanocna”, który jest zarazem eliminacjami do etapu powiatowego w Lwówku Śląskim. Jak co roku prace zachwyciły organizatorów i jury. Poziom wytworów naszych uczniów był bardzo, ale to bardzo wysoki. Prace oczarowały wszystkich nie tylko pięknym wykonaniem, ale również imponującą wielkością, a najwyższa – Michała i Macieja Dymitroców– osiągnęła wysokość 2,80 m.

alt        alt

W klasach I – III  na konkurs wpłynęło 20 prac, a wzięło udział  26 uczestników. Po wnikliwej ocenie jury przyznało miejsca i wyróżnienia. I miejsce: Patrycja Sałaciak 3b, Zuzanna Szyderska 3a, Tomasz Salaciak 1b – praca zbiorowa, Oliwia Kołodziej 2b, Maciej i Michał Dymitrocowie 1a – praca zbiorowa, Klaudia Macias 1a, Szymon Binasiewicz 3a, II miejsce: Nicola i Oliwia Pasternak 2b – praca zbiorowa, III miejsce: Wiktoria Kozdrowska 3a i Dawid Kozielski 3a – praca zbiorowa, Konrad Binasiewicz 3a, wyróżnienia: Weronika Rotkiewicz 2a, Andżelika Kawzowicz 3b, Maciej Talarczyk 1a, Andrzej Krajewski 1b, Mikołaj Bieńko 1b, Wiktor Zagajewski 3a, Krystian Kozłowski 3a i Kacper Bujnowski 3a – praca zbiorowa. Podsumowanie etapu szkolnego nastąpiło 22 marca.

alt       alt     

W klasach IV – VI I miejsce zdobyła Michalina Migura 4b, a wyróżnienia: Magdalena Bobrowska 6a, Michał Brodziński 5a, Ewa Cielecka 4b, Sylwia Cielecka 4b, Filip Majer 4b i Jakub Wieliczko 4b. Dyrektor szkoły Marek Kozak wręczył zwycięzcom dyplomy i nagrody. Palmy, które zajęły I miejsce zakwalifikowały się do etapu powiatowego. Prace oceniane były w czterech kategoriach: palmy małe – do 1 m wysokości, palmy średnie – do 1,5 m, palmy duże – do 2 m i palmy bardzo duże – powyżej 2 m wysokości.

alt       alt

22 marca podsumowano IX Powiatowy Konkurs Najpiękniejsza palma wielkanocna, którego organizatorem jest Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim przy współpracy z Parafią pw. WNMP w Lwówku Śląskim. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły, Oliwia Kołodziej, która zajęła III miejsce. Palma Oliwii zakwalifikowała się w kategorii palm bardzo dużych, jej wysokość to 2,10 m.

alt      alt

alt       alt

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy pomysłowości i kreatywności. Życzymy dalszych sukcesów!

Agata Kostek, Ewa Bocheńska, Joanna Budzicz, Anna Barsul

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.