Start rok szkolny 2012/2013 10 V 2013 r. X edycja Międzyszkolnego Konkursu klas 1-3 "Bezpieczeństwo na drodze"
10 V 2013 r. X edycja Międzyszkolnego Konkursu klas 1-3 "Bezpieczeństwo na drodze"
Wpisany przez Ewa Bocheńska   

W ciągu dziesięciu edycji konkursu o ruchu drogowym brały udział różne szkoły: SP w Barcinku, SP im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP w Gryfowie Śląskim, SP w Pławnej, SP w Pasieczniku i SP im. Jana Pawła II w Lubomierzu. Naszymi stałymi sponsorami, wspierającymi nas nagrodami i upominkami byli: Wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, Prezes Holzkonzept Polska Sp. z o.o. z Gryfowa Śląskiego. Puchary fundował Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz. Słodki poczęstunek sponsorowany był corocznie przez właściciela Piekarnio-Cukierni w Gryfowie Śląskim – Jerzego Horbacza. Natomiast tematycznie tworzyły dekoracje panie: Anna Barsul i Joanna Budzicz.

alt

Celem turnieju jest popularyzacja przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, upowszechnianie roweru jako środka transportu oraz przygotowywanie do egzaminu na kartę rowerową. 10 maja 2013 r. na konkursie gościliśmy: Burmistrza Gminy i Miasta Lubomierz – Wiesława Ziółkowskiego,  wicedyrektora WORD w Jeleniej Górze – Romana Kutego, Komendanta Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim - asp. Wojciecha Czafurskiego, oficera prasowego z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim - asp. Mateusza Królaka, dyrektora Szkoły Podstawowej w Pławnej – Teresę Śliwińską, pielęgniarkę Ewę Kępską oraz panie nauczycielki: Małgorzatę Piłat z SP w Barcinku, Beatę Kulińską z SP w Pławnej, Hannę Lange z SP w Lubomierzu.

Nad przebiegiem konkursu czuwała powołana przez dyrektora naszej szkoły Marka Kozaka komisja pod przewodnictwem asp. Wojciecha Czafurskiego Komendanta Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim. W konkurencji indywidualnej jury wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach. W klasach pierwszych: 1 miejsce zajął Jakub Jakubowski (SP w Barcinku), 2 miejsce – Natalia Chroł (SP w Pławnej), 3 miejsce – Maciej Talarczyk (SP w Lubomierzu), wyróżnienie – Augustyn Słychan (SP w Lubomierzu) i Piotr Wicha (SP w Pławnej). W klasach drugich: 1 miejsce – Anastazja Stefańczyk (SP w Barcinku),  2 miejsce – Matylda Jankowska (SP w Lubomierzu), 3 miejsce – Patryk Marcinów (SP w Pławnej), wyróżnienie – Kamil Kujawa (SP w Lubomierzu). W klasach trzecich: 1 miejsce – Kacper Bujnowski (SP w Lubomierzu), 2 miejsce – Izabela Pełka (SP w Pławnej), 3 miejsce – Kamila Podobińska (SP w Pławnej), wyróżnienie – Katarzyna Jakubcewicz (SP w Lubomierzu) i Oskar Śliwiński (SP w Pławnej). Po podsumowaniu punktacji z indywidualnych testów i rozgrywek drużynowych komisja wyłoniła miejsca pucharowe: 1 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubomierzu, 2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Pławnej, 3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Barcinku. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Andżelika Kawzowicz, Katarzyna Jakubcewicz i Kacper Bujnowski. Wśród dziewięciu zadań, które mieli do wykonania najwięcej punktów zdobyli z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ale również tor przeszkód okazał się zadaniem bezkonkurencyjnym. Podczas rozgrywek wyróżnił się Kacper Bujnowski z klasy 3a, który reprezentował drużynę z naszej szkoły. Wszystkich zachwycił stylem jazdy na rowerze, bezbłędnym wykonywaniem zadań w poszczególnych konkurencjach związanych z pokonywaniem przeszkód takich jak slalomy, przejazdy przez bramkę, równoważnię, a już bezkonkurencyjny był w najwolniejszej jeździe na rowerze. Za bezbłędnie i najsprawniej wykonywane zadania Kacper dodatkowo otrzymał nagrodę Komendanta Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim. Natomiast na wszystkich uczestników czekała nowa niespodzianka. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy policji i z odpowiednim komentarzem uczniowie mogli sami sprawdzić na symulatorze zderzenia jak ważna jest rola zapiętych pasów podczas jazdy samochodem. W czasie konkursu towarzyszyła nam policyjna duża maskotka Komisarz Lew.

alt        alt

alt

Nagrody zwycięzcom, upominki uczestnikom, dyplomy, puchary oraz podziękowania wręczył dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w LubomierzuMarek Kozak wraz z przewodniczącym jury asp. Wojciechem Czafurskim i asp. Mateuszem Królakiem. Za pomoc w przygotowaniach oraz w trakcie konkursu dziękujemy pani Beacie Jaroszczuk i panu Krzysztofowi Jaroszczukowi. Wykazali bardzo duże zaangażowanie, sprawną pomoc techniczną, czujność i wsparcie dla uczestników podczas rozgrywek drużynowych. Jak co roku dziękujemy Dyrektorowi Markowi Kozakowi za stałą pomoc i fachowe wsparcie, które było nieodzowne przy przeprowadzeniu dziesięciu kolejnych edycji konkursu oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie konkursu.

Agata Kostek, Ewa Bocheńska

więcej zdjęć...

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.