Start rok szkolny 2013/2014 14 X 2013 r. Dzień Edukacji Narodowej
14 X 2013 r. Dzień Edukacji Narodowej
Wpisany przez Andrzej Górski   

Za wiedzę, za trud, za serce ...

Dziękujemy!Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu rozpoczęły się od uczestnictwa uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły w uroczystej mszy św., którą w kościele parafialnym odprawił o godz. 815 ksiądz proboszcz Ryszard Trzósło.

Po mszy św. wszyscy uczniowie pod opieką wychowawców udali się do szkoły, aby następnie o godz. 1100 spotkać się w sali teatralnej na uroczystej akademii, w czasie której mogli podziękować nauczycielom, a także pracownikom administracji i obsługi za ich codzienny trud oraz troskę.

Akademia rozpoczęła się od wystąpienia Dyrektora Szkoły - Pana Marka Kozaka, który powitał przybyłych na uroczystość gości: Sekretarza Gminy i Miasta Lubomierz – Panią Bożenę Pawłowicz, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, obecnych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz całą społeczność uczniowską.

Po oficjalnych przemówieniach na scenie pojawili się uczniowie. Jako pierwszy wystąpił zespół artystyczny klas 1–3 Promyczki, prezentując wiązankę tańców. Po najmłodszych swoje programy przedstawili uczniowie klas szóstych, dziękując nauczycielom za najpiękniejszy dar, czyli za wiedzę, a pracownikom administracji i obsługi – za troskę o to, by w szkole wszyscy czuli się dobrze. Szóstoklasiści dedykowali również Panom Dyrektorom oraz poszczególnym nauczycielom i pracownikom szkoły krótkie wiersze, a także zaprezentowali zabawne scenki odzwierciedlające lekcje języka polskiego i matematyki. Całą uroczystość pięknym śpiewem uświetnił zespół wokalny.


Jolanta Dziok


 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.