Start rok szkolny 2013/2014 5 XI 2013 r. Pasowanie klas pierwszych
5 XI 2013 r. Pasowanie klas pierwszych
Wpisany przez Ewa Bocheńska   


alt

     5 listopada 2013 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubomierzu obchodziła swoje Święto Szkoły, z racji 68 rocznicy założenia naszej placówki oraz ósmej rocznicy nadania jej imienia. Z tej okazji ksiądz kanonik Ryszard Trzósło odprawił Mszę Świętą w intencji społeczności naszej szkoły. W tym też dniu pierwszoklasiści uroczyście zostali włączeni do braci uczniowskiej. Uroczystość odbyła się w sali teatralnej. Wzięli w niej udział zaproszeni goście: Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz - Wiesław Ziółkowski, Sekretarz Gminy i Miasta Lubomierz - Bożena Pawłowicz, Dyrektor Przedszkola Miejskiego - Barbara Bratek, przedstawicielka Zarządu Rady Rodziców Aleksandra Dąbrowska – Paś, Dyrektor naszej szkoły Marek Kozak, Wicedyrektor Andrzej Górski, starszaki z Przedszkola Miejskiego wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Szczygieł, uczniowie klas I – VI, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice i najbliżsi uczniów klas pierwszych. Uroczystość Pasowania rozpoczęta została polskim akcentem, reprezentacyjnym tańcem narodowym, polonezem. Przy muzyce Wojciecha Kilara dostojnym, posuwistym i płynnym krokiem taniec rozpoczął na scenie zespół artystyczny „Promyczki”, a następnie przy dźwiękach poloneza krokiem tanecznym, para za parą na scenę wkroczyli w czerwonych biretach i czarno-czerwonych kołnierzykach uczniowie klas pierwszych na czele z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego klas IV-VI – Zuzanną Szyderską. Strój podkreślił rangę uroczystości. Zuzanna Szyderska przywitała na scenie licznie zgromadzonych gości, a w dalszej części czuwała nad kolejnością przebiegu programu artystycznego.

alt   alt 

alt

     Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny dotyczący kultury zachowania, bezpieczeństwa na drodze, ekologii. Treści umiłowania Ojczyzny uatrakcyjniły symbole narodowe w postaci biało - czerwonych chorągiewek trzymanych przez każde dziecko. Nie zabrakło słów oddających cześć naszemu  patronowi Janowi Pawłowi II. Na koniec swojego programu artystycznego wyrazili wdzięczność rodzicom. Cały występ pierwszoklasistów przeplatały piosenki w wykonaniu zespołu „Promyczki”, które zaprezentowały się w biało – żółtych strojach, symbolach papieskich. Po programie artystycznym przyszedł czas na ślubowanie i pasowanie, którego dokonał dyrektor szkoły Marek Kozak w obecności pocztu sztandarowego. W tym ważnym momencie uroczystości każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i niespodziankę od dyrektora - odblaskową opaskę. Po pasowaniu nastąpił czas na życzenia i inne niespodzianki. Gorące życzenia najmłodszym uczniom naszej szkoły złożył Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz Wiesław Ziółkowski wraz z panią Sekretarz Bożeną Pawłowicz przekazując na ręce wychowawców kosz ze słodkościami. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas II – III złożyli najmłodszym kolegom serdeczne życzenia wraz ze szkolnymi gadżetami, a piękne cukierkowe rożki  to prezent od przedszkolaków. Po uroczystościach w sali teatralnej przyszedł czas na niespodzianki w klasach przygotowane przez rodziców uczniów klas pierwszych. Świeżutkie kanapki i przepyszne ciasta czekały w klasach zarówno na dzieci, jak również na rodziców, którzy zasiedli przy wspólnym stole. Każdy uczeń otrzymał okazały prezent przygotowany przez rodziców. Podczas uroczystości nad  sprawną obsługą aparatury czuwał pan Krzysztof Jaroszczuk. Panie: Anna Barsul i Joanna Budzicz zaprojektowały i wykonały dekorację sceny. Rada Rodziców ufundowała każdemu dziecku pamiątkowy dyplom i chorągiewki, za co bardzo dziękujemy. Niżej podpisane wychowawczynie klas pierwszych składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w pomoc w przygotowaniu i sprawnym przeprowadzeniu uroczystości.

Ewa Bocheńska i Agata Kostek

alt   alt

więcej zdjęć...

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.