Start rok szkolny 2013/2014 4-6 XII 2013 r. Grudniowe niespodzianki w "Małej szkole"
4-6 XII 2013 r. Grudniowe niespodzianki w "Małej szkole"
Wpisany przez Agata Kostek   


alt

    Trzeciego grudnia 2013r. odwiedził naszą szkołę emerytowany górnik, pan Wojciech Seredyński. Zapoznał dzieci ze specyfiką swojego zawodu. Ciekawie opowiadał o swojej pracy i pokazywał kopalniany sprzęt podręczny używany przez górników. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kaski (chętnie przymierzane) i odznaczenia na mundurze galowym naszego gościa. Dzieci zadawały dużo pytań, a pan Wojciech z ochotą na nie odpowiadał. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas 1 - 3 w osobach: Mikołaja Bieńko i Mai Walczak wręczyli Szanownemu Gościowi kwiaty, podziękowali za przybycie i barwne opowiadanie o niebezpiecznej pracy w kopalni.

alt

Wyjazd do kina na film „Pinokio”

   Piątego grudnia większość dzieci z klas 1- 3 pojechało do Lubania do kina Wawel na film „Pinokio”. Uczniowie mieli okazję obejrzeć animowaną wersję baśni Carla Collodiego o drewnianym chłopcu, który ciągle wpadał w tarapaty. Pajacyk długo nie potrafił docenić miłości swojego taty Gepetta oraz Wróżki o błękitnych włosach. Jednak po wielu niebezpiecznych przygodach Pinokio zamienił się w prawdziwego, grzecznego i kochającego chłopca. Historia drewnianego ludzika uświadomiła uczniom, że zawsze można zmienić swoje zachowanie i stać się dobrym człowiekiem. Każdy bowiem zasługuje na drugą szansę i możliwość poprawy swojego postępowania. Po obejrzeniu filmu warto jeszcze przeczytać książkę, na kanwie której powstało to dzieło. Lektura ta nie tylko uczy, ale i bawi. A nie ma chyba takiej osoby, która nie lubiłaby czytać baśni. Organizatorem wyjazdu do kina była Pani Agata Kostek.

Mikołajki w klasach 1 - 3

   Jak co roku, tak i tym razem szóstego grudnia do naszej szkoły zawitał MIKOŁAJ. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że wszyscy zasłużyli na prezenty. Wszystkie klasy z radością przywitały Gościa. Z przejęciem oglądały kolorowe, pełne niespodzianek paczki. Mikołajki dostarczyły dzieciom wielu wrażeń. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i panu Mirosławowi Laskowskiemu dyrektorowi Ośrodka Kultury i Sportu w Lubomierzu za współorganizację tej uroczystości. Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku!!!

Bożena Ciereszko

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.