Start rok szkolny 2013/2014 17 XII 2013 r. "TOP 10 świątecznych melodii"
17 XII 2013 r. "TOP 10 świątecznych melodii"
Wpisany przez Ewa Bocheńska   

     Dzieci uwielbiają miłe niespodzianki, a przedświąteczny czas jest pod tym względem szczególny. We wtorek – 17 grudnia  – w klubie „Postulat” odbyła się audycja umuzykalniająca, która była wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy zaprezentowano na niej listę przebojów. Wśród nich znalazły się tradycyjne kolędy, piosenki, melodie świąteczne lub związane z zimą.  Muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, grając na klarnecie, puzonie i akordeonie, stworzyli przemiłą atmosferę, a gdy dołączyli do nich nasi uczniowie – zabawa była przednia!

alt   alt

    Na miejscu dziesiątym znalazła się kolęda Dzisiaj w Betlejem –  nie było osoby, która oparłaby się zaproszeniu Pani prelegentki i wszyscy chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania. Kolejny utwór pochodził z kręgu muzyki klasycznej, a był to Walc łyżwiarzy – piękna melodia, której słuchało się z wielką przyjemnością. Rytmiczne klaskanie widowni towarzyszyło pastorałce Gore gwiazda Jezusowi wykonanej w formie czardasza. Kiedy doszliśmy do siódmego miejsca, jeszcze nikt nie przypuszczał, że oto na oczach wszystkich powstanie musical, do którego próby trwały zaledwie kilka minut! Bez wahania podjęli się tego zadania: z klas 1-3 Natalia Dudziak, Klaudia Macias, Karolina Pyka, Wiktor Pludra, Maciej Dymitroca, Bartosz Murawski, Maciej Płuciennik, z klas 4-6 Emilia Łozińska, Karolina Denesiak, Marta Bogdziewicz, Emil Sidorski, Krzysio Maj i Łukasz Kijanka. Podczas słuchania następnego utworu w wyobraźni pojawiały się  niesamowite zimowe krajobrazy, dzięki janczarom niemal tuż za oknem dało się słyszeć pęd koni ciągnących sanie z rozbawionymi dziećmi.  Kolęda Pójdźmy wszyscy do stajenki zajęła piąte miejsce, a wykonały ją dwie drużyny.  Pani Dominika Łukasiewicz uroczyście ogłosiła remis, ponieważ według niej obie drużyny zaśpiewały świetnie. W połowie prezentowania listy przebojów przyszedł czas na reklamę, która zachęcała do zainteresowania się świątecznymi korepetycjami z matematyki. Ku zaskoczeniu wszystkich znalazły się trzy osoby, które chętnie skorzystałyby z tej „atrakcyjnej” oferty.

      W prezentacji miejsca 3 do zespołu muzyków zaproszono:  z klas 4-6 Nikolę Staszkowian, Anię Kapustę i Różę Skwarczyńską; a z klas 1-3 Natalię Kamińską, Anastazję Ziółkowską i Huberta Dziekańskiego.

   Przedostatnie miejsce zajęła kolęda Cicha noc, którą przetłumaczono na ponad 300 języków, my usłyszeliśmy ją w języku polskim, niemieckim i chińskim! Na szczycie listy przebojów uplasowała się kolęda Przybieżeli do Betlejem.


     Gdyby tak można było zatrzymać naszych Gości na dłużej, pewnie poprosilibyśmy o wykonanie wielu innych przebojów, bo przecież każdemu co innego w duszy gra.

Ewa Bocheńska, Anna Barsul

więcej zdjęć...

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.