Start rok szkolny 2013/2014 14 III 2014 r. "Na tropach indiańskiej muzyki"
14 III 2014 r. "Na tropach indiańskiej muzyki"
Wpisany przez Ewa Bocheńska   


alt

     W marcu Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze przygotowała dla naszych uczniów kolejną miłą niespodziankę. Tym razem odwiedzili nasze miasteczko zagraniczni goście i dzięki nim dzieci mogły się przenieść do dawnej Ameryki. Spotkanie rozpoczął okrzyk „howgh!” – tradycyjne powitanie Apaczy, a potem popłynęły dźwięki lirycznego utworu o miłości do gór. Pani Marzena Drozdowicz przybliżyła młodym słuchaczom czasy, kiedy Krzysztof Kolumb po raz pierwszy dotarł do wybrzeży Ameryki. Uczniowie poznali zwyczaje, język oraz muzykę rdzennej ludności tego kontynentu, czyli Indian; próbowali także wykonać taniec i zanucić pieśń. Wódz zaprosił do tańca także panie nauczycielki, których występ spotkał się z wielkim uznaniem widowni. Duże wrażenie na słuchaczach zrobiły instrumenty: kenaczo, kenija, toyo, vankara i chajchas. Goście przepięknie prezentowali się w okazałych pióropuszach i kolorowych strojach wodza i szamana zdobionych biżuterią z kości. Gromkie brawa na koniec spotkania były dowodem na to, że wszystkim bardzo podobała się niezwykle emocjonalna i tajemnicza muzyka indiańska.

Anna Barsul, Ewa Bocheńskawięcej zdjęć...

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.