Start rok szkolny 2013/2014 6 IV 2014r. Niedzielny Poranek Muzyczny z udziałem "Promyczków"
6 IV 2014r. Niedzielny Poranek Muzyczny z udziałem "Promyczków"
Wpisany przez Andrzej Górski   

alt

    Zespół artystyczny klas 1–3 uświetnia niemal każdą szkolną uroczystość, a różnorodność prezentowanego programu świadczy o talencie i chęci do pracy młodych artystów. Zatem kiedy dzieci otrzymały zaproszenie, by wystąpić w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, nie wahały się ani przez chwilę i z zapałem rozpoczęły przygotowania.

    Motywem przewodnim Niedzielnego Poranka Muzycznego, który odbył się 6 kwietnia, było odkrywanie Karkonoszy. Wybór tematyki wiązał się z 55-leciem Karkonoskiego Parku Narodowego.  Na młodych melomanów czekały liczne niespodzianki: spotkanie z legendarnym Korzennikiem, doskonała muzyka, ciekawe zagadki, zadanie plastyczne, efekty świetlne i dźwiękowe, tematyczna prezentacja multimedialna oraz występ Promyczków. Zespół zaprezentował dwa tańce. Do muzyki Antonio Vivaldiego Wiosna część III przepięknie zatańczyły: Martyna Kobylańska, Oliwia Kołodziej, Klaudia Macias, Nicola Pasternak, Julia Skalany, Ewa Kapusta, Natalia Dudziak i Matylda Jankowska, a efektowny taniec z szarfami w rytmie Walca z Suity Maskarada Arama Chaczaturiana wykonały: Weronika Rotkiewicz, Kornelia Kostek, Amelia Radyno i Oliwia Pasternak. Na zakończenie Poranka dziewczynki zaśpiewały piosenkę Zabawmy się wesoło.

alt

alt

     Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła Promyczki głośnymi brawami. Dziewczynki tego dnia miały szczególny powód do dumy, bo ich występ w Sali Koncertowej był rejestrowany przez lokalną telewizję, a podziwiali go także najbliżsi oraz Wicedyrektor Andrzej Górski.

alt     alt

     3 maja 2014 r. Promyczki ponownie zawitały w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Tym razem wystąpiły w Sali Koncertowej dla międzynarodowej grupy sportowców na zakończenie Euroregionalnych Igrzysk Dzieci i Młodzieży.

alt

alt   alt

Ewa Bocheńska, Anna Barsul

więcej zdjęć...

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.