Start rok szkolny 2013/2014 27 IV 2014 r. Diecezjalne obchody uroczystości kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII w Krzeszowie
27 IV 2014 r. Diecezjalne obchody uroczystości kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII w Krzeszowie
Wpisany przez Agata Kostek   

     alt

     27 kwietnia 2014 roku grupa 38 uczniów (klas III - VI) – przedstawicieli naszej szkoły wraz z opiekunami: Bożeną Ciereszko, Elżbietą Woźniak i Wiolettą Rotkiewicz wyruszyła autokarem do  Krzeszowa, aby wziąć tam udział w uroczystościach związanych z kanonizacją Papieża Polaka. Do głównego sanktuarium maryjnego diecezji legnickiej przyjechało niemal 2 tysiące osób. Diecezjalne dziękczynienie rozpoczęło się na przykościelnym placu, gdzie umieszczono duży telebim. Uczestnicy uroczystości oglądali bezpośrednią transmisję kanonizacji, która odbywała się w Rzymie, na Placu Świętego Piotra. Po homilii papieża Franciszka w krzeszowskiej bazylice Matki Bożej Łaskawej rozpoczęła się dziękczynna Msza św. Podczas procesji wejścia, bp Cichy zapalił iskrę Miłosierdzia Bożego przywiezioną przez młodzież z Łagiewnik. Bp Stefan Cichy przypomniał w homilii, że kanonizacja odbywa się w niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po wspólnej modlitwie udaliśmy się na poczęstunek – obiad, który spożyliśmy w parku przy Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Następnie odbyła się część artystyczna. Jako wyróżnienie potraktowaliśmy zaproszenie naszych uczniów do zajęcia miejsc w Prezbiterium bazyliki krzeszowskiej. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z przedszkola w Raszówce, noszącego imię Jana Pawła II, które zaprezentowały tańce krakowskie i góralskie oraz pieśni bliskie sercu Karola Wojtyły. Po tym występie młodzież z Zespołu Szkół Muzycznych z Legnicy wykonała koncert ku czci św. Jana Pawła II. Została nam zaprezentowana muzyka sakralna oraz współczesna w wykonaniu orkiestry i chóru. Diecezjalne dziękczynienie w Krzeszowie zakończyło się Koronką do Miłosierdzia Bożego, po której wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Bożena Ciereszko

alt   

alt

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.