Start rok szkolny 2013/2014 29 IV 2014 r. IX Przegląd Religijnych Pieśni "Janie Pawle II śpiewamy dla Ciebie"
29 IV 2014 r. IX Przegląd Religijnych Pieśni "Janie Pawle II śpiewamy dla Ciebie"
Wpisany przez Ewa Bocheńska        Organizatorki Przeglądu: Regina Stanicka – Wachowicz, Irena Siedlecka, Bożena Ciereszko i Wioletta Rotkiewicz swoje prace zaczęły już wcześniej, by dokładnie zaplanować wszelkie działania. Przeglądy Religijnych Pieśni w naszej szkole odbywały się zawsze w rocznice urodzin Karola Wojtyły. W tym roku postanowiliśmy, że zaśpiewamy Janowi Pawłowi II zaraz po Jego kanonizacji.

29 kwietnia 2014 roku w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Maternusa w Lubomierzu odbył się IX Przegląd Religijnych Pieśni „Janie Pawle II śpiewamy dla Ciebie”. Na początku uroczystości proboszcz parafii ks. Kanonik Ryszard Trzósło i Dyrektor Szkoły Marek Kozak przywitali wszystkich zebranych w pięknej lubomierskiej świątyni. Swoją obecnością zaszczycili nas: Sekretarz Gminy i Miasta Lubomierz p. Bożena Pawłowicz, ks. Kanonik Ryszard Trzósło, ks. Zbigniew Pajor, ks. Jan Dochniak, Teresa Śliwińska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pławnej, Dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Lubomierzu Mirosław Laskowski, Redaktor gazety lokalnej Jadwiga Sieniuć, Justyna August - główny specjalista ds. funduszy pomocowych i promocji gminy.

Uczniowie klas VI wprowadzili wszystkich w nastrój pieśni papieskich poprzez odczytanie informacji i wierszy związanych z postacią naszego patrona. Elementem łączącym wszystkie części przeglądu były odtworzone fragmenty homilii Jana Pawła II odzwierciedlające ważne przesłania dla Polaków oraz występ muzyczny absolwentki naszej szkoły Natalii Gąsiorowskiej, która zagrała na skrzypcach dwa utwory: „Barkę” i „Wadowice moje miasto”. Po uroczystym otwarciu nastąpił czas prezentowania pieśni przez zaproszone delegacje: z Parafii Sobota, Gminnego Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II  w Olszynie, ze Szkoły Podstawowej w Pławnej, z Zespołu Szkół w Lubomierzu w kategoriach: gimnazjum i liceum, z Przedszkola Miejskiego w Lubomierzu,  a następnie przez poszczególne klasy naszej szkoły. Nauczyciele i uczniowie wykazali się dużą pomysłowością w prezentacji piosenek.


alt    alt

  alt  alt

alt    alt

     Na zakończenie IX Przeglądu Religijnych Pieśni „Janie Pawle II śpiewamy dla Ciebie” swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali przedstawiciele grona pedagogicznego oraz zaproszeni goście. Dyrektor Szkoły Marek Kozak podziękował wszystkim wykonawcom za udział w/w uroczystości, a przybyłych gości zaprosił na słodki  poczęstunek do „dużej szkoły”. Natomiast przedstawiciele klas I - VI po zakończeniu IX Przeglądu poprowadzili wszystkich zebranych pod pomnik Jana Pawła II przy szkole, gdzie zapalono znicze i złożono kwiaty.

Bożena Ciereszko

więcej zdjęć...

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.