Start rok szkolny 2014/2015 11 XI 2014 r. "Kochamy Polskę z całych sił"
11 XI 2014 r. "Kochamy Polskę z całych sił"
Wpisany przez Ewa Bocheńska   

     alt

     Z okazji Święta Niepodległości Promyczki i zespół wokalny przygotowały dla społeczności lokalnej program artystyczny. Promyczki poprzez piosenkę i taniec starały się wyrazić miłość do Ojczyzny i jej piękno. Na samym początku recytowały fragment wiersza Ludwika Wiszniewskiego „11 listopada” oraz wiersz Zbigniewa Jerzyny „To jest Polska”. Następnie publiczność zgromadzona w sali teatralnej została zaproszona na muzyczną wędrówkę po Polsce. Tekst piosenki „Jestem Polakiem” na pewno każdego rodaka napełnił dumą. Kolejny utwór rozpoczynały słowa: „Weź dzwoneczki, na dzwoneczkach wygrasz wszystko…” i zaraz po nim uczniowie udowodnili, że potrafią wygrać na tym instrumencie popularną i lubianą piosenkę „Płynie Wisła”. Na zakończenie Promyczki efektownie wykonały ludowy taniec składający się z trzech części: „ Zajączek”, „Jadwiga”, „Gołąbek”. Dzieci z klas młodszych wystąpiły w biało – czerwonych strojach, co dodatkowo potęgowało wrażenia estetyczne.

    Zespół wokalny klas IV-VI prowadzony przez Tadeusza Kozaka zaprezentował wiązankę znanych pieśni patriotycznych: „Rota”, „Pierwsza Brygada”, „Białe róże”, „Taki kraj”, „Piechota”.   

alt

      Młodzi artyści z pewnością zasłużyli na gorące brawa oraz słowa uznania i podziękowania od Burmistrza Gminy i Miasta Lubomierz Wiesława Ziółkowskiego.

Anna Barsul, Ewa Bocheńska

alt

alt

więcej zdjęć...

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.