Start rok szkolny 2014/2015 13 XI 2014 r. Pasowanie uczniów klas pierwszych
13 XI 2014 r. Pasowanie uczniów klas pierwszych
Wpisany przez Andrzej Górski   

     13 listopada 2014 roku Szkoła Podstawowa w Lubomierzu obchodziła swoje święto. W tym miesiącu minęła bowiem 69 rocznica założenia naszej placówki i 9 rocznica nadania jej imienia Jana Pawła II. Obchody Święta Szkoły rozpoczęliśmy mszą świętą odprawioną przez księdza Proboszcza Erwina Jaworskiego w intencji całej społeczności szkolnej, a w szczególności za pierwszoklasistów, którzy w tym dniu zostali włączeni do braci uczniowskiej. Uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów odbyła się w sali teatralnej Zespołu Szkół w Lubomierzu, którą pięknie udekorowały panie: Anna Barsul i Joanna Budzicz. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Zofia Czernow, Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz – Wiesław Ziółkowski, Sekretarz Gminy i Miasta Lubomierz – Bożena Pawłowicz, Dyrektor Przedszkola Miejskiego – Barbara Bratek wraz z nauczycielkami i delegacją dzieci, ksiądz Proboszcz Erwin Jaworski, ksiądz Wikary Piotr Olszówka, Dyrekcja Zespołu Szkół w Lubomierzu – Joanna Paśko – Sikora i Marek Chrabąszcz, Dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Lubomierzu – Mirosław Laskowski, przedstawicielka Zarządu Rady Rodziców – Aleksandra Dąbrowska – Paś, Dyrektor naszej szkoły – Marek Kozak, Wicedyrektor – Andrzej Górski, przedstawiciele Grona Pedagogicznego, uczniowie klas I - III z wychowawcami, delegacje uczniów klas IV- VI oraz rodzice i najbliżsi uczniów klas pierwszych.

alt

     Pierwszoklasiści rozpoczęli uroczystość pasowania programem artystycznym, podczas którego zaprezentowali treści związane z bezpieczeństwem na drodze, zasadami kulturalnego zachowania, dbałością o przyrodę oraz szacunkiem do Ojczyzny. Uczniowie wygłosili też wiersze ku czci patrona naszej szkoły – Jana Pawła II. Pierwszoklasiści w pięknym stylu zdali egzamin z różnych dziedzin wiedzy, dlatego też zostali nagrodzeni przez zgromadzoną w sali publiczność gromkimi brawami. Program uczniów klas pierwszych uświetnił występ zespołu artystycznego „Promyczki” pod kierownictwem pani Ewy Bocheńskiej i pani Anny Barsul. „Promyczki” zaśpiewały hymn szkoły, piosenkę o patronie oraz piosenkę „Zawsze razem”.

alt

    Po programie artystycznym przyszedł czas na uroczyste ślubowanie. Następnie Dyrektor Szkoły - Marek Kozak pasował uczniów symbolicznym ołówkiem, a Wicedyrektor – Andrzej Górski wręczał  dzieciom pamiątkowe dyplomy.

alt

     Po pasowaniu pierwszoklasiści wyrazili swoją wdzięczność rodzicom oraz dziadkom, dziękując im za trud wychowania i wyrozumiałość. Następnie przyszedł czas na życzenia i pierwsze upominki. Gorące życzenia najmłodszym uczniom naszej szkoły złożyli: wychowawczynie klas I – Bożena Ciereszko, Grażyna Rębisz i Kornelia Wolsztajn, Poseł na Sejm RP – Zofia Czernow, Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz – Wiesław Ziółkowski, Sekretarz Gminy i Miasta – Bożena Pawłowicz, Dyrektor Przedszkola Miejskiego – Barbara Bratek, Dyrekcja Zespołu Szkół w Lubomierzu oraz Samorząd Uczniowski klas I – III, który przekazał prezenty od klas II i III. Po uroczystości w sali teatralnej pierwszoklasiści pozowali do pamiątkowych zdjęć, a następnie poszli wraz z rodzicami i wychowawczyniami do klubu „Postulat”, gdzie czekał na nich pyszny poczęstunek  i kolejne upominki. Natomiast zaproszeni goście udali się wraz z Dyrekcją naszej szkoły do sali w głównym budynku, która została przygotowana przez panią Marię Dowgiałowicz.

    Wychowawczynie klas pierwszych składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomagali przy organizacji uroczystości, a w szczególności rodzicom uczniów klas pierwszych, którzy wzięli czynny udział w przygotowaniach do pasowania. Dziękujemy również gościom, którzy wspólnie z nami przeżyli ważne dla pierwszoklasistów chwile.

Bożena Ciereszko, Grażyna Rębisz, Kornelia Wolsztajn

alt

więcej zdjęć...

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.