Start rok szkolny 2014/2015 5 XII 2014 r. Wyjazd do teatru
5 XII 2014 r. Wyjazd do teatru
Wpisany przez Agata Kostek   

     W piątek 5 grudnia 2014r. w naszej Szkole zorganizowano mikołajki. Ten dzień obfitował w wiele atrakcji, do których należał również wyjazd do Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, dlatego uczniowie z klas 4-6 chętnie obejrzeli spektakl pt. „Opowieść wigilijna”, który jest adaptacją jednego z najpopularniejszych dzieł Karola Dickensa. Przedstawienie zostało ciepło przyjęte przez młodą publiczność zgromadzoną w teatrze (w tym dniu było ok. 500 widzów!). Owacją na stojąco nagrodzono grę aktorów. Była ona w pewnej chwili tak sugestywna, że niektórzy widzowie mocno trzymali się za ręce w obawie przed duchami. Miało się  chwilami wrażenie, że zaraz zaczną się one unosić pod sufitem, a do niego naszym uczniom było szczególnie blisko, bo oglądali spektakl z drugiego balkonu. Z pewnością do wszystkich dotarło to ważne przesłanie: magia świąt Bożego Narodzenia sprawia, że wszystko staje się możliwe, a dobro zawsze zwycięża. Wizyta w teatrze była wyjątkowym prezentem mikołajkowym, który na pewno na długo pozostanie we wspomnieniach.

Joanna Budzicz, Anna Barsul

alt

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.