Start Wydarzenia 1 IX 2008 r. Nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu
1 IX 2008 r. Nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu
Wpisany przez Administrator   


  Pierwszego września 2008 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W historii naszej szkoły już 63 raz witamy najmłodszych uczniów rozpoczynających tu naukę. W tym roku nasza szkoła liczy 279 uczniów w tym 40 pierwszoklasistów, których wychowawcami są panie B. Ciereszko (kl. I a) i G. Rębisz (kl. I b). W klasach I - III uczyć się będzie 124 uczniów, a w dużej szkole 155. W szkole przewagę liczebną mają dziewczęta – jest ich 147, chłopców jest 132. Z ogólnej liczby uczniów prawie połowa tj. 128 - to uczniowie dojeżdżający z 11 miejscowości. Dowożeni będą autobusami naszej gminy, autobusami PKS Bolesławiec oraz dwoma busami. Nad edukacją uczniów czuwa 27 nauczycieli.

  Jak co roku nasza szkoła przygotowała bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Są to koła zainteresowań : plastyczne, przyrodnicze, językowe, matematyczne, komputerowe, sportowe, techniczne, artystyczne dla uczniów klas I –III oraz zespół wokalny. Dla uczniów z małej szkoły prowadzone będą zajęcia z ratownictwa przedmedycznego. Przy naszej szkole działa Uczniowski Klub Sportowy „Junior”, gdzie uczniowie rozwijają swoje zamiłowania do lekkoatletyki, zaś tajniki karate poznają pod opieką mistrza Zbigniewa Wojtkowiaka podczas zajęć dwa razy w tygodniu w szkolnej sali gimnastycznej. Uważam, że każdy uczeń, korzystając z naszych propozycji, będzie mógł rozwijać swoje zainteresowania.

  Od 2 września rusza akcja „Mleko w szkole”, w ramach której każdy uczeń codziennie będzie dostawał nieodpłatnie kartonik mleka. Prowadzimy ją w naszej szkole już drugi rok. 
Szkoła Podstawowa mieści się w dwóch budynkach, w których znajduje się 15 sal lekcyjnych, biblioteka (15000 książek) wraz z czytelnią, gabinet pedagoga, gabinet pielęgniarki, 4 pomieszczenia świetlicy wraz z zapleczem kuchennym, stołówka, 3 sale gimnastyczne, 2 boiska sportowe, szkolne muzeum, dwa sklepiki uczniowskie, herbaciarnia „U Puchatka”, salka telewizyjna dla najmłodszych „Mysia norka” i siłownia. Do dyspozycji uczniów są dwie pracownie informatyczne wyposażone w 35 komputerów, oraz Internetowe Centrum Multimedialne z 4 komputerami. Uczniowie naszej szkoły mogą również korzystać ze schroniska „Maciejówka” w Maciejowcu oraz klubu „Postulat”. Szkoła dysponuje własnym nowoczesnym busem. W dwóch budynkach szkolnych działa szkolny radiowęzeł i system kamer, który monitoruje i rejestruje wszystkie zdarzenia przez całą dobę. Nad sprawnym funkcjonowaniem szkoły czuwają 3 osoby administracji, 3 konserwatorów, 4 sprzątaczki i troje stażystów. 

  Jak co roku wakacje to czas odpoczynku dzieci i nauczycieli, a dla pracowników obsługi i administracji czas intensywnych przygotowań do nowego roku szkolnego. W ciągu dwóch miesięcy w ”małej szkole” wymieniono 5 dużych okien w dwóch salach, położono nową wykładzinę w klasie na II piętrze i pomalowano korytarz oraz ogrodzenie wokół boiska. W „dużej szkole” naprawiono dach, w sklepiku uczniowskim – wykonano nową posadzkę i pomalowano całe pomieszczenie, okna i regały, pomalowano korytarze, klatki schodowe, szatnię, piwnicę, salę nr 19, pracownię komputerową wraz zapleczem, toaletę dziewcząt i chłopców, 2 pomieszczenia małej świetlicy, zdemontowano i zamontowano w nowym miejscu kosze do koszykówki i zamontowano nowe bramki do piłki ręcznej.

  Mam nadzieję, że nasi uczniowie będą dbać o odnowioną i pachnącą świeżością szkołę, w której w prawdziwie rodzinnej atmosferze zdobędą nowe wiadomości i umiejętności. Serdecznie życzę wszystkim Uczniom, ich Rodzicom i Nauczycielom pełnej realizacji zamierzeń i marzeń, które towarzyszą nam na progu rozpoczynającego się dziś nowego roku szkolnego 2008/2009.

Marek Kozak - dyrektor Szkoły 

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.