Start rok szkolny 2014/2015 27 XI 2014 r. "Bądź widoczny, bądź bezpieczny" - apel
27 XI 2014 r. "Bądź widoczny, bądź bezpieczny" - apel
Wpisany przez Ewa Bocheńska   

    

alt

     W listopadzie uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły uczestniczyli w apelu dotyczącym bezpieczeństwa w życiu codziennym pod hasłem „Bądź widoczny, bądź bezpieczny” przygotowanym przez uczniów klas trzecich. Myślą przewodnią tego apelu było propagowanie bezpiecznych zasad zachowania się w różnych sytuacjach drogowych, uświadomienie dzieciom konieczności noszenia elementów odblaskowych, a także uświadomienie niebezpieczeństw wynikających z kontaktów z nieznajomymi oraz zapoznanie z zasadami zachowania się dzieci w domu podczas nieobecności dorosłych. Poprzez odpowiednio dobrane teksty, wiersze, piosenki i scenki dramowe  zostały dzieciom przekazane w sposób przystępny te trudne i jakże ważne treści. Młodsi koledzy z zainteresowaniem oglądali występ trzecioklasistów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się piosenka pt. „Znaczki odblaskowe”.

     Modę na noszenie znaczków odblaskowych wprowadzono w Finlandii na początku lat sześćdziesiątych. Na skutek ich używania liczba wypadków z udziałem pieszych zmniejszyła się ośmiokrotnie, dlatego Parlament Fiński w 1982 roku wprowadził ustawowy obowiązek ich noszenia przez wszystkich pieszych po zmroku i w trudnych warunkach. W naszym kraju ten obowiązek wprowadzono w tym roku.

     Społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu składa podziękowania Władzom naszego miasta za podarowanie opasek odblaskowych.

Wychowawcy klas trzecich: Hanna Lange, Iwona Miśków

alt   alt

alt

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.