Start rok szkolny 2014/2015 20 III 2015 r. Witamy wiosnę
20 III 2015 r. Witamy wiosnę
Wpisany przez Agata Kostek   

     alt

     Jednym z najradośniejszych i najgłośniejszych wydarzeń w życiu szkolnym są obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Uczniowska brać - jak nakazuje tradycja - wędrowała w wielobarwnym korowodzie ulicami naszego miasteczka w piątek, 20 marca. W tym dniu wielu uczniów dało upust swojej wyobraźni, czego wyrazem były kolorowe tatuaże na twarzy, ciekawe przebrania i gaiki. Nad wszystkimi górowały rozmaite marzanny, wszakże bez nich nie udałoby się przegonić na dobre znienawidzonej zimy. Na lubomierski rynek przybyły także przedszkolaki oraz młodzież z gimnazjum i liceum. Na „wiosennej” scenie wystąpiły przedszkolaki, zespół Kargulinki i oczywiście nasze Promyczki. Zespół artystyczny z klas 1-3 powitał wiosnę słowami piosenki, która zachęcała wszystkich do wspólnego śpiewania. Dzieci wykonały także energetyczne tańce: Upendi i Chocolatte.

Warto przy tym dodać, że w tym dniu pogoda była przepiękna, a dodatkową atrakcją była możliwość podziwiania zaćmienia Słońca.

Wybrano także Lubomiss i Lubomistera 2015. W tym roku ten zaszczytny tytuł zdobyli: Wiktoria Zub (kl. 5b) i Marek Magierowski (kl. 2a). W konkursie marzann zwyciężyła Karolina Denesiak (kl. 6a).

Anna Barsul

alt

alt

więcej zdjęć...

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.