Start rok szkolny 2014/2015 12 IV 2015 r. Wyprawa "Promyczków" do świata perkusji
12 IV 2015 r. Wyprawa "Promyczków" do świata perkusji
Wpisany przez Ewa Bocheńska   

 alt

     Dzieci z zespołu artystycznego klas 1–3 po raz kolejny miały okazję przeżyć muzyczną przygodę, biorąc udział w Niedzielnym Poranku Muzycznym, który odbył się 12 kwietnia w Filharmonii Dolnośląskiej.

     Występ przed licznie zgromadzoną publicznością był nie lada wyzwaniem, ale Promyczki świetnie sobie poradziły, wcielając się w role Buszmenów i Muzykożerców. Niezawodnymi pomocnikami w dżungli byli: Kamila i Karolina Glock, Marcjanna Pałancewicz, Eva Pawłowska, Karolina Pyka, Anita Raubo, Julia Stolarska, Alicja Więcek, Kinga Żuk, Emilia Becker, Martyna Binasiewicz, Wiktoria Kobryń, Aniela Półtorak, Karolina Stankiewicz, Klaudia Macias. Jako groźni  Muzykożercy wystąpili: Brajan Baszak, Jacek Lachowicz, Dawid Kossowski i Kordian Półtorak. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne, a przy tym dały popis talentów aktorskich, recytując zabawne wierszyki o zwierzętach. Rodziców, którzy oglądali swoje pociechy, z pewnością rozpierała duma wówczas, kiedy dzieci – wraz z muzykami – wykonywały latynoski utwór, grając na instrumentach perkusyjnych. W Sali Koncertowej im. Stefana Strahla obecny był także Wicedyrektor Andrzej Górski; pełen uznania dla uczniów naszej Szkoły uwiecznił ich na pamiątkowych zdjęciach.

     Pobyt w niezwykłym świecie perkusji pozostawił niezapomniane wrażenia i pozwolił  odkryć wiele tajemniczych rzeczy, na przykład: czy w filharmonii w kotłach gotuje się zupę serwowaną później na perkusyjnych talerzach?, czy grzechotka to tylko zabawka dla niemowlaków, czy także trudny do opanowania instrument?

     Promyczki znają już odpowiedzi na te pytania i z niecierpliwością czekają na nowe wyzwania.

Ewa Bocheńska, Anna Barsul

alt

alt

alt

alt


więcej zdjęć...

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.