Start rok szkolny 2014/2015 20 V 2015 r. X Przegląd Pieśni Religijnych "Janie Pawle II śpiewamy dla Ciebie"
20 V 2015 r. X Przegląd Pieśni Religijnych "Janie Pawle II śpiewamy dla Ciebie"
Wpisany przez Ewa Bocheńska   

     20 maja 2015 roku w kościele parafialnym odbył się X Przegląd Pieśni Religijnych „Janie Pawle II śpiewamy dla Ciebie”. Na początku uroczystości wicedyrektor Szkoły Pan Andrzej Górski przywitał wszystkich zebranych oraz przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz Pan Wiesław Ziółkowski, ks. kanonik Erwin Jaworski, ks. wikariusz Piotr Olszówka, ks. Zbigniew Pajor, ks. Stanisław Wroniewicz, Pani Joanna Paśko - Sikora  - Dyrektor Zespołu Szkół w Lubomierzu, Pani Teresa Śliwińska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pławnej, Pani Małgorzata Walczak - Przewodnicząca Rady Rodziców i Pani Aleksandra Paś – Skarbnik Rady Rodziców przy naszej szkole, Dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Lubomierzu Pan Mirosław Laskowski.

    W dalszej kolejności  uczniowie z  klas VI wprowadzili wszystkich w nastrój pieśni papieskich poprzez zaprezentowanie dramy pt: „O świętości”.

    alt

    Po uroczystym otwarciu nastąpił czas prezentowania pieśni przez zaproszonych gości i poszczególne klasy. Nauczyciele i uczniowie wykazali się wielką pomysłowością w prezentacji swoich piosenek. Najpierw przygotowane utwory muzyczne przedstawiły dzieci z Przedszkola Miejskiego, a następnie przedstawiciele: Gminnego Gimnazjum Publicznego imienia Jana Pawła II z Olszyny, Szkoły Podstawowej z Pławnej, Zespołu Szkół z Lubomierza, scholi Credo z Soboty, Szkoły Podstawowej nr 13 imienia Komisji Edukacji Narodowej z Jeleniej Góry, Szkoły Podstawowej z Rębiszowa, zespołu wokalnego „Agatki” ze Szkoły Podstawowej w Płóczkach Górnych. Uwieńczeniem prezentacji naszych gości był program muzyczny przygotowany przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki z Jeleniej Góry. Następnie uczennice naszej szkoły zaprezentowały wersję instrumentalną „Barki” - ulubionej pieśni naszego Patrona. Po nich wystąpiły klasy 1 - 6 naszej szkoły podstawowej. Na zakończenie X Przeglądu Religijnych Pieśni „Janie Pawle II śpiewamy dla Ciebie” tradycyjnie swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali pracownicy naszej szkoły i zaproszeni goście. Przybyłych gości zaproszono na słodki poczęstunek do „dużej szkoły”. Dzień upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

alt

    Patrząc z perspektywy czasu, corocznie wzrasta poziom wykonywanych utworów i przygotowanie dzieci do tej imprezy, która stała się jedną z form ewangelizacji. Cieszymy się również, że do grona wykonawców dołącza coraz więcej śpiewających przedstawicieli z innych placówek i parafii.

    Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i oprawę tego przedsięwzięcia. Do zobaczenia za rok!

                                                                                                                                                                      Organizatorki:

Bożena Ciereszko, Alicja Lichtańska, Wioletta Rotkiewicz,

Irena Siedlecka, Regina Stanicka - Wachowicz

alt

alt


więcej zdjęć...

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.