Start rok szkolny 2014/2015 12 VI 2015 r. Dzień Sportu
12 VI 2015 r. Dzień Sportu
Wpisany przez Andrzej Górski   

     alt

   Zajęcia sportowe mają korzystny wpływ na wszechstronny rozwój organizmu każdego młodego człowieka. W związku z chęcią szerzenia potrzeby aktywnego spędzania czasu wolnego, organizujemy Dzień Spotu, w którym bierze udział cała szkoła.

   W piątek 12.06.2015r., uczniowie  klas I-VI spotkali się, by w uśmiechach na buziach i dźwiękach muzyki sprawdzić swoje umiejętności sportowe. Uczniowie mieli możliwość zmierzenia się w wielu konkurencjach. Tego dnia  wszystkich uczniów przywitali gorąco dyrektorzy naszej szkoły p. Marek Kozak i p. Andrzej Górski życząc im wspaniałej sportowej zabawy.  Następnie pod kierunkiem nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej uczniowie klas I-III zmierzyli się w zabawach na wesoło wykorzystując przeróżne przybory. Wszystkie dzieci wyróżniało duże zaangażowanie w poszczególnych konkurencjach sportowych, czego dowodem była eksplozja radości po każdym sukcesie. Klasy czwarte  rywalizowały w grze w "Ringo", piąte w "Dwa ognie" natomiast szóste: chłopcy toczyli bój w grze w piłkę nożną, a dziewczęta w piłkę siatkową na piasku. Należy podkreślić, że przestrzegane były wszystkie zasady sportowej rywalizacji, a także kulturalnego kibicowania. Zwycięzcami tego dnia byli wszyscy uczniowie, którzy brali udział w rozgrywkach, bowiem obchody Dnia Sportu służą podkreśleniu znaczenia sportu dla edukacji, zdrowia, ogólnego rozwoju i pokoju na świecie. Duże ukłony w stronę rodziców, którzy wysłali swoje pociechy do szkoły. Dziękujemy również Radzie Rodziców, dzięki której każde dziecko po "ciężkich" fizycznych zmaganiach zregenerowało siły zjadając pyszną kiełbaskę, popijając zdrowym sokiem. Słodkim podziękowaniem dla wszystkich sportowców były jakże oczekiwane w ten upalny dzień lody. Organizatorami Dnia Sportu byli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczyciele  wychowania fizycznego. Jeszcze raz gorąco gratulujemy wszystkim uczniom naszej szkoły.

Elżbieta Woźniak


alt 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.