Start UKS "Junior" Wydarzenia sportowe - wiosna 2015
Wydarzenia sportowe - wiosna 2015
Wpisany przez Andrzej Górski   

     Naszym największym sukcesem w ostatnich tygodniach było zdobycie wicemistrzostwa Dolnego Śląska SZS w biegu przełajowym przez naszą najmłodszą i utalentowaną zawodniczkę Karolinę Pykę, która jest uczennicą klasy II naszej szkoły.

     18 kwietnia 2015 roku odbył się Ogólnopolski Bieg Przełajowy „Powitanie Wiosny” w Rząsinach. W zawodach tych startowała 25-osobowa reprezentacja naszej szkoły. W sumie zdobyliśmy 7 medali. Złoty medal zdobyła Karolina Pyka, srebrne medale zdobyli Piechowiak Gracjan, Szymonowicz Gracjan, Mytych Łukasz. Brązowe medale zdobyli Dudziak Michał, Sokolińska Lena, Szpilowski Dorian.

     W Rakowicach Wielkich odbyły się również Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej LZS w wiosennych biegach przełajowych. W zawodach tych startowała 47- osobowa naszej szkoły. Nasze uczennice i uczniowie zdobyli 8 medali. 2 medale złote zdobyły Karolina Pyka i Justyna Walczak, 3 srebrne medale zdobyli Szejpo Natasza, Kupnicki Wiktor, Mytych Łukasz. 3 brązowe medale zdobyli Laudyńska Nikola, Sokolińska Lena. Nasza szkoła otrzymała również okazały puchar dla najliczniejszej reprezentacji.

     Piękne sukcesy odnieśli w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w lekkiej atletyce Justyna Walczak, która zajęła I miejsce w biegu na 300m oraz Szpilowski Dorian, który zajął II miejsce w biegu na 1000m. Zawody odbyły się 13 maja 2015 roku we Lwówku Śląskim na nowo otwartym stadionie lekkoatletycznym z 200m bieżnią tartanową.

     Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie są zawodnikami UKS”JUNIOR” Lubomierz i są trenowani przez trenera Adam Rębisza.

     Ostatnim naszym sukcesem w grach zespołowych było zdobycie wicemistrzostwa Powiatu w minipiłce nożnej chłopców. Drużyna zagrała w składzie Swojnóg Filip, Łojewski Kacper, Majewski Bartek, Lewandowski Sebastian, Majer Filip, Sidorski Emil, Warowy Maciej.

Ze sportowym pozdrowieniem

Adam Rębisz

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.