Start rok szkolny 2015/2016 1 VI 2016 r. Dzień Dziecka i Dzień Sportu w naszej szkole
1 VI 2016 r. Dzień Dziecka i Dzień Sportu w naszej szkole
Wpisany przez Andrzej Górski   

    1 czerwca to dzień, na który wszystkie dzieci czekają z utęsknieniem przez cały rok.  Z tej okazji dorośli przygotowują różne niespodzianki, ponieważ chcą wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach.

   Uczniowie naszej szkoły mieli w tym szczególnym dniu zapewniony szereg atrakcji, a obchody Dnia Dziecka zostały połączone z Dniem Sportu. Rozgrywki sportowe rozpoczęły się o godzinie 915. Poszczególne klasy rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Czwartoklasiści grali w piłkę plażową „na wesoło”, piątoklasiści w ringo, natomiast dziewczęta z klas szóstych rozegrały mecz piłki ręcznej, a chłopcy – nożnej. Zmagania sportowców zakończyły się zwycięstwem wszystkich, bowiem w tych zawodach nie było przegranych.

alt

   Uczniowie z klas I-III mieli zorganizowane zabawy integracyjne i step przy muzyce z Panią Małgorzatą Klimko-Pawłowską oraz rysowanie kredą na betonowym ogrodzeniu, przeciąganie liny, wyścigi rzędów i grę zespołową w ringo prowadzone przez wychowawców.

   Po zakończeniu zabaw i rozgrywek sportowych rozpoczął się wielki piknik, w czasie którego dzieci mogły posilić się pysznymi kiełbaskami i ugasić pragnienie napojami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Oprócz posiłku Rada Rodziców zakupiła dla wszystkich uczniów słodką niespodziankę – lody, a także zorganizowała przepyszne domowe ciasta upieczone przez rodziców.

    W trakcie pikniku odwiedził nas Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz – Pan Wiesław Ziółkowski. Pan Burmistrz przybył, aby osobiście złożyć dzieciom życzenia oraz wręczyć im koszyk i torbę ze słodyczami.

alt

    W tym szczególnym dniu uczniowie naszej szkoły mieli również możliwość wzięcia udziału w niecodziennej lekcji historii poprowadzonej przez Pana Piotra Olejnika. Pan Piotr zapraszał dzieci do średniowiecznego namiotu i tam pokazywał stroje rycerskie oraz uzbrojenie. Każdy mógł chociaż przez moment poczuć się jak średniowieczny rycerz, ponieważ można było przymierzać elementy zbroi, a także wziąć do ręki prawdziwy miecz.

  Ciekawym punktem programu tegorocznych obchodów Dnia Dziecka była też wystawa prywatnych kolekcji uczniowskich, na której mali kolekcjonerzy prezentowali na przykład kamienie, zabawki i karty piłkarskie.

   Śmiech, dobry humor i zabawa wyrażona m. in. poprzez taniec na szkolnym boisku mogą świadczyć tylko o tym, że dzieci naprawdę dobrze się bawiły w dniu swojego święta.

   Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia. Składamy podziękowania Radzie Rodziców za ufundowanie poczęstunku i przygotowanie pikniku. Dziękujemy Pani Małgorzacie Klimko-Pawłowskiej za pomoc w organizacji święta i prowadzenie zajęć tanecznych, Panu Piotrowi Olejnikowi za bardzo interesującą i pouczającą lekcję historii oraz Pani Danucie Magierowskiej za przekazanie uczniom klas młodszych kolorowych okularów. Dziękujemy rodzicom: Pani Ewie Więcek, Pani Ewelinie Nazar, Pani Barbarze Pyce, Pani Agnieszce Trzeciak-Wolskiej, Pani Małgorzacie Kołodziej, Pani Monice Simon i Pani Edycie Mytych za pomoc w organizacji pikniku oraz nauczycielom, czyli Pani Ewie Bocheńskiej, Pani Agacie Kostek, Pani Elżbiecie Woźniak i Panu Adamowi Rębiszowi za koordynację przebiegu tego święta i organizację rozgrywek sportowych.

Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

J.Dziok

alt

alt

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.