Start rok szkolny 2016/2017 7 X 2016 r. Wyjazd do kina
7 X 2016 r. Wyjazd do kina
Wpisany przez Ewa Bocheńska   

      Siódmego października uczniowie klas czwartych i piątych wyjechali do kina Helios w Jeleniej Górze na film będący adaptacją powieści Riggsa Ransona pt. „Osobliwy dom pani Peregrine". Nasza wizyta w stolicy Karkonoszy rozpoczęła się od spaceru po Placu Ratuszowym, który wyróżnia się ze wszystkich tego typu placów w Polsce  tym, że można go obejść arkadami dookoła.

      Zanim rozpoczęła się projekcja, uczniowie wysłuchali opowieści o niezwykłych postaciach z baśni i filmów, takich jak: wróżki, wampiry i czarodzieje. Później wylosowane osoby wzięły udział w quizie i za bezbłędnie rozwiązany test otrzymały nagrody w postaci płyt CD z filmem o powstaniu warszawskim. Pouczająca zabawa wprawiła dzieci w dobry nastrój, ale po rozpoczęciu filmu emocje były jeszcze większe. Tytułowy dom pani Peregrine zamieszkują tajemnicze dzieci, a szesnastoletni Jakub przyjeżdża na wyspę, żeby za wszelką cenę odkryć przeszłość dziwnego, zniszczonego domu i jego małych mieszkańców.

      Niesamowite zwroty akcji, klimat grozy i „osobliwe” postacie trzymały wszystkich widzów w napięciu i pod tym względem film był wyjątkowy. Dzieciom bardzo podobała się historia nastolatka wciągniętego w wir tajemniczych i niebezpiecznych sytuacji, i odetchnęły z wielka ulgą, kiedy wszystko zakończyło się szczęśliwie. Po obejrzeniu filmu uczestnicy wyjazdu mieli wolny czas na zakup pamiątek i posiłków w Galerii Sudeckiej.

      Dzięki pomocy Pań: Renaty Juncewicz i Ewy Drużgi wycieczka przebiegła sprawnie, za co organizatorzy wyjazdu składają wielkie podziękowania.

Anna Barsul, Joanna Budzicz

alt

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.