Start rok szkolny 2016/2017 8 XI 2016 r. Święto Szkoły z Pasowaniem uczniów klasy pierwszej
8 XI 2016 r. Święto Szkoły z Pasowaniem uczniów klasy pierwszej
Wpisany przez Agata Kostek   

     8  listopada 2016 roku obchodziliśmy 71 rocznicę założenia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu. Rocznica założenia naszej placówki to Święto Szkoły. Zgodnie z tradycją w tym dniu dwunastu uczniów, w tym roku szkolnym jedynej klasy pierwszej przeżyło swoje święto, czyli uroczystość Pasowania na ucznia.

alt

    Do sali internackiej na godzinę 10.00 przybyli zaproszeni goście: Sekretarz Gminy i Miasta Lubomierz Bożena Pawłowicz, Referent ds. Oświaty Karolina Bukiejko - Baran, dyrektor ZSOiZ w Lubomierzu Joanna Paśko – Sikora i wicedyrektor ZSOiZ Marek Chrabąszcz, dyrektor Przedszkola Miejskiego w Lubomierzu Katarzyna Szczygieł, ksiądz proboszcz Parafii Św. Maternusa B.M. w Lubomierzu Erwin Jaworski, przewodniczący Rady Rodziców Piotr Olejnik, rodzice uczniów klasy pierwszej, uczniowie klas II – VI wraz z wychowawcami i pracownikami naszej szkoły. Wszystkich przybyłych na uroczystość przywitał dyrektor szkoły Marek Kozak. Bohaterów tego dnia zaprosiła na scenę przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Klaudia Macias – uczennica klasy 5a – słowami: „Poloneza zacząć czas!”. Uczniowie klasy pierwszej w czerwonych biretach, czarno – czerwonych pelerynkach wraz z uczennicami zespołu artystycznego „Promyczki” w kolorystycznie dobranych strojach rozpoczęli uroczystość polskim tańcem narodowym – polonezem, wkraczając dostojnie na scenę. Towarzyszyły im dźwięki „Poloneza” Wojciecha Kilara. Do tematyki Święta Szkoły wprowadziły zgromadzonych na uroczystości uczennice klas trzecich: Kinga Olejnik /3a/, Kamila Kaczyńska /3b/ i Laura Burbul /3c/odczytując słowo wstępne.

alt

   Następnie przy melodii krakowiaka uczniowie klasy pierwszej dokonali autoprezentacji. W trakcie programu pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali pierwsze poznane w szkole piosenki związane z tematyką szkolną, bezpieczeństwem na drodze. Zaprezentowali treści umiłowania naszej Małej Ojczyzny, jaką jest Lubomierz, nawiązując do Festiwalu Filmów Komediowych, który od dwudziestu lat jest dorocznym wydarzeniem w Lubomierzu oraz hymnu lubomierskiego, rozbrzmiewającego codziennie w południe z ratuszowej wieży. Nie zabrakło symboli narodowych, które wraz z zespołem „Promyczki” prezentowali przy dźwiękach Walca cis-moll op. 64 Fryderyka Chopina i piosence „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Wszyscy występujący uczcili patrona naszej szkoły Jana Pawła II wierszem, który był skrótem biografii i piosenką „Jan Paweł Wielki”. Uczniowie klasy pierwszej nie zapomnieli o rodzicach wyrażając wdzięczność podziękowaniami w formie słownej oraz piosenką „Tango dla taty i mamy”, która wzruszyła przybyłych na uroczystość rodziców. Na koniec programu artystycznego każdy pierwszak przy melodii tanga wręczył swoim rodzicom piękną różyczką.

   Po programie artystycznym przyszedł czas na ślubowanie i pasowanie, którego dokonał dyrektor szkoły Marek Kozak w obecności pocztu sztandarowego przy muzyce Fryderyka Chopina. Wychowawczyni klasy pierwszej wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia ufundowane przez Radę Rodziców. Do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przyjęliśmy: Agatę Binasiewicz, Milenę Binasiewicz, Michała Chrabąszcza, Marcina Kapustę, Roksanę Łabno, Jana Mrozika, Kewina Sawickiego, Natalię Simon, Jakuba Stryjka, Victorię Trościaniec, Weronikę Turowicz, Jakuba Więcka. Po pasowaniu nastąpił czas na życzenia i pierwsze niespodzianki. Gorące życzenia i upominki najmłodszym uczniom naszej szkoły złożyli przybyli na uroczystość goście: Sekretarz Gminy i Miasta Lubomierz i Referent ds. Oświaty, dyrektor ZSOiZ w Lubomierzu, dyrektor Przedszkola Miejskiego w Lubomierzu, ksiądz Proboszcz Parafii św. Maternusa B.M. w Lubomierzu, przewodniczący Rady Rodziców. O najmłodszych kolegach pamiętali też uczniowie klas II i III, których reprezentowali: Gerard Stefaniszyn /3c/ i Jakub Łakomiec /3a/. Za wszystkie życzenia i upominki, które sprawiły wiele radości, uczniowie klasy pierwszej przybyłym gościom serdecznie dziękują. Po uroczystościach w sali teatralnej przyszedł czas na niespodzianki przygotowane przez rodziców uczniów klasy pierwszej. Świeżutkie kanapki i przepyszne ciasta, owoce i łakocie czekały w klasie zarówno na dzieci jak również na rodziców, którzy zasiedli przy wspólnym stole. Każdy uczeń otrzymał piękny rożek pełen słodyczy przygotowany przez rodziców z najlepszymi życzeniami. Uroczystość miała doniosły charakter, ale na sukces tego przedsięwzięcia złożyła się współpraca całego sztabu osób zaangażowanych. Podziękowania należą się wszystkim uczniom klasy pierwszej oraz uczennicom zespołu „Promyczki” w składzie: Karolina Glock, Eva Pawłowska, Karolina Pyka, Julia Stolarska, Kinga Żuk, Blanka Błażyńska, Dominika Majchrzak, Magdalena Stolarska, Nikola Laudyńska, Wiktoria Mytych, Maria Pyka, Patrycja Moniatowicz, Patrycja Chroł, które tego dnia zasiliły nieliczną grupę pierwszaków swoim bardzo dużym zaangażowaniem na scenie.

alt

    Dziękujemy za tematyczną dekorację sceny, która została zaprojektowana i wykonana, z wielką pieczołowitością - z uwzględnieniem treści z programu prezentowanego przez pierwszaków - przez panią Joannę Budzicz i panią Annę Barsul. Podziękowania należą się panu Tadeuszowi Kozakowi za przygotowanie nagrania „Hymnu lubomierskiego” i melodii krakowiaka, uczniom z Pocztu Sztandarowego Nikoli Urbaniak, Kamilowi Kujawie, Oliwii Pasternak wraz z opiekunem panem Adamem Rębiszem, Klaudii Macias za zaangażowanie podczas uroczystości, panu Krzysztofowi Jaroszczukowi za sprawną obsługę aparatury, za wszelką pomoc techniczną, którą służył pan Stanisław Dąbkowski i pan Leon Kostrakiewicz. Zmagania artystów na scenie uwieczniła w formie zdjęć uczennica klasy 6a Amelia Kulczycka. Szczególne podziękowania kierujemy do dyrekcji naszej szkoły - dyrektora Marka Kozaka i wicedyrektora Andrzeja Górskiego - za okazaną pomoc i wsparcie przy organizacji uroczystości. Wszystkim zaangażowanym w pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu uroczystości, okazaną życzliwość, serdecznie dziękujemy. Równie serdeczne podziękowania składamy Rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla pierwszoklasistów, dla uczniów pozostałych klas oraz dla Gości. Niech ten dzień na długo zapadnie w pamięci najmłodszych uczniów naszej szkoły, a wysiłek włożony w zaprezentowanie programu artystycznego przełoży się na codzienne zmagania w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.

Wychowawca klasy I - Agata Kostek

Opiekunowie zespołu „Promyczki” - Ewa Bocheńska, Anna Barsul

alt

alt

więcej zdjęć...

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.