Start rok szkolny 2016/2017 1 II 2017 r. Szkolny Dzień Profilaktyki
1 II 2017 r. Szkolny Dzień Profilaktyki
Wpisany przez Agata Kostek   

     alt

    01.02.2017 był w naszej szkole Szkolnym Dniem Profilaktyki. Uczniowie  klas IV –VI obejrzeli przedstawienie profilaktyczne o znaczącym tytule „Nad przepaścią,” w wykonaniu aktorów  Impresariatu Artystycznego „Inspiracja” z Krakowa. Spektakl ukazywał  pasję i marzenia młodych ludzi i przeszkody, które uniemożliwiają ich realizację, zagrożenia jakie niosą ze sobą używki. Była to wyrazista historia o wartości marzeń, konieczności stawiania sobie życiowych celów, o pokonywaniu przeszkód. Po spektaklu odbyła się krótka prelekcja i rozmowa z uczniami przeprowadzona przez osobę przeszkoloną przez Krakowskie Stowarzyszenie Terapeutów Uzależnień, poświęcona konsekwencjom eksperymentów z używkami, ryzyku uzależnienia. Ważnym elementem działań były też poświęcone tej problematyce zajęcia wychowawcze w klasach. Celem naszych działań było z jednej strony uświadomienie uczniom potrzeby stawiania sobie celów życiowych, dążenia do realizacji marzeń, a z drugiej ukazanie przeszkód, które mogą je uniemożliwić, zagrożeń związanych z sięganiem po używki.

     Dzieci z klas I – III obejrzały przedstawienie profilaktyczne pt. „W krainie bajtów”, satyryczną opowieść o chłopcu, który na skutek długotrwałego przesiadywania przy komputerze obudził się w wirtualnej rzeczywistości. W ciekawy sposób zostały pokazane zagrożenia wynikające z kontaktu z nowoczesnymi mediami. Poprzez obejrzaną historię oraz rozmowę z dziećmi po jej zakończeniu uczniowie poznawali zasady bezpiecznego posługiwania się Internetem, uczyli się jak unikać pułapek, które może on stwarzać dla dzieci. Dzięki współpracy z Gminną Komisją ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przedstawienia dla uczniów naszej szkoły i Szkoły Podstawowej w Pławnej, były bezpłatne.

Irena Siedlecka – pedagog szkolny

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.