Start rok szkolny 2016/2017 16 III 2017 r. Wyjazd do kina klas czwartych
16 III 2017 r. Wyjazd do kina klas czwartych
Wpisany przez Agata Kostek   

alt

     Szesnastego marca klasy czwarte wyjechały do kina Helios w Jeleniej Górze na film pt. „Był sobie pies”. Przed obejrzeniem wzruszającej historii uczniowie wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji o tym, w jaki sposób pies stał się nierozłącznym towarzyszem człowieka. Dzieci przekonały się, że pies może być tematem obrazów i mitów; występuje także w horoskopie chińskim. Czwartoklasiści wykazali się sporą wiedzą na temat czworonogów występujących w filmach animowanych lub fabularnych. Na koniec spotkania z dyrektorem kina i „psim” psychologiem odbył się quiz, a za udzielenie właściwej odpowiedzi kilkoro uczniów otrzymało nagrody rzeczowe.

alt   alt

     Po prelekcji rozpoczął się seans filmowy. Na początku na sali słychać było chichot, ale w miarę rozwoju akcji zapadała coraz dłuższa cisza, bo pojawiły się sceny bolesnych rozstań i śmierci. Na szczęście smutek (a niekiedy nawet i łzy) rekompensowały kolejne wcielenia psa i – co najważniejsze – szczęśliwe zakończenie. Po tej wyjątkowej lekcji o odpowiedzialności uczniowie mieli chwilę na zakup pamiątek i rozmaitych smakołyków w Galerii Sudeckiej.

     Wychowawczynie klas czwartych składają podziękowania Pani Renacie Juncewicz i Panu Aronowi Boguszowi za pomoc w organizacji wyjazdu.


Joanna Budzicz, Anna Barsul

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.