Start rok szkolny 2016/2017 30 III 2017 r. 25 lat Państwowej Straży Pożarnej
30 III 2017 r. 25 lat Państwowej Straży Pożarnej
Wpisany przez Agata Kostek   

    Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – Szef Obrony Cywilnej Kraju, wzorem lat ubiegłych zaprosił uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym, który w tym roku odbywa się pod tytułem: „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Jest to już XIX edycja konkursu, którego głównym celem jest przedstawienie profesjonalnej formacji jaką jest Państwowa Straż Pożarna.

     Poprzez sztukę Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej pragnie zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu oraz nauczyć prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat. Zadaniem konkursu jest także ukazanie strażaków – ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo – gaśniczych.

alt

alt

     W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

W klasach 1-3: I miejsce - Dawid Tarnowski (3b), II miejsce - Oriana Słychan (3c ), III miejsce - Dominik Radyno (2a);

wyróżnienia: Magdalena Sadocha (3c), Michał Dudziak (3b), Maria Pyka (2c), Julia Urbaniak (3c ). 

W klasach 4-6 laureatami zostali: I miejsce - Kornelia Kostek (6a), II miejsce - Dawid Kossowski (4b), III miejsce - Laura Urbaniak (5a); wyróżnienie - Karolina Pyka (4a). Gratulujemy!

alt

alt

     12 kwietnia rozstrzygnięty został powiatowy etap XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Z naszej szkoły DAWID TARNOWSKI zdobył II miejsce w kategorii wiekowej 6-9 lat (I grupa) i KORNELIA KOSTEK – II miejsce w kategorii wiekowej 10-13 lat (II grupa). Nagrodzone prace zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Barsul, Ewa Bocheńska, Joanna Budzicz, Agata Kostek 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.