Start rok szkolny 2016/2017 27 IV 2017 r. Muzyka ze "śmietnika"
27 IV 2017 r. Muzyka ze "śmietnika"
Wpisany przez Ewa Bocheńska   

     Tym razem nasi uczniowie do kwietniowej audycji umuzykalniającej zaczęli przygotowania dwa tygodnie wcześniej, wykonując instrumenty z bardzo wielu rzeczy pozornie uchodzących za śmieci. Z kartonów, kubków, butelek  i innych plastikowych opakowań oraz kapsli powstały bardzo ciekawe prace; niektóre z nich „wielofunkcyjne”, np. bębenko - marakasy, tarko - bębenki oraz kastaniety czy kije deszczowe.

     Nasi Goście pokazali, jak można łączyć brzmienie instrumentów tradycyjnych ze „śmieciowymi”, zapraszając uczniów do udziału w wykonywaniu niektórych utworów. Wymagali przy tym, by wsłuchać się w rytm i spróbować określić metrum (najtrudniejsza pod tym względem była melodia bałkańska). Dzieci poznały budowę i brzmienie takich instrumentów jak: klarnet basowy, saksofon altowy i kachon. Okazało się także, że nasze ciało może być perkusją! Młodzi melomani klaskali i śpiewali kanon. Stworzyli także orkiestrę i zgodnie ze wskazówkami dyrygenta ochotnika wygrywali rytm do refrenu popularnej piosenki, nucąc Don`t worry by happy.


     Muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej z uznaniem wyrażali się na temat zdolności muzycznych naszych uczniów. Wszyscy stworzyli niezły zespół, wydobywając z oryginalnych recyklingowych instrumentów ciekawe brzmienia i rytmy.

Anna Barsul, Ewa Bocheńska

alt

alt

alt

alt

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.