Start rok szkolny 2016/2017 12 VI 2017 r. Wycieczka do Wrocławia
12 VI 2017 r. Wycieczka do Wrocławia
Wpisany przez Ewa Bocheńska   

Długo wyczekiwana wycieczka do Wrocławia odbyła się 12 czerwca (w poniedziałek). Każdy z uczestników (czyli klasy czwarte i ośmioro uczniów z klasy 5a) musiał wcześnie wstać, ponieważ mieliśmy wyjechać o 6.15. Razem z nami jechały Panie Wychowawczynie: Anna Barsul, Joanna Budzicz i Elżbieta Woźniak.

Pierwszą atrakcją był Sky Tower – najwyższy budynek w Polsce. Wjechaliśmy windą na 49 piętro i wszyscy od razu podeszli do okien podziwiać piękną panoramę. Gdy nacieszyliśmy się widokami miasta, postanowiliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Następnym miejscem, które zwiedziliśmy, było Humanitarium. Znajdowało się tam wiele atrakcji, np. tęcza ze sznurków, krzywy pokój, labirynt, lustra zmieniające wygląd przeglądających się w nich osób oraz wiele innych ciekawych eksponatów. Pod koniec pobytu wykonaliśmy własne kolorowe „glutki” w pomieszczeniu przypominającym laboratorium. Następnie udaliśmy się na przystań, gdzie czekał na nas statek. Rejs był dość długi, więc wpadliśmy na pomysł, żeby machać do ludzi na lądzie. Było bardzo wesoło. Potem przyszedł czas na pyszny obiad, a zaraz po nim wsiedliśmy do tramwaju, by dotrzeć nim do Dworca Głównego. Tu zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i ruszyliśmy w kierunku Hydropolis. To wyjątkowe miejsce. Przy wejściu znajduje się ściana z wody, która spadając tworzy kurtynę wodną zmieniającą kształty. W środku włączono nam film o powstaniu wody w kosmosie. Oglądaliśmy ekspozycję najróżniejszych rzeczy związanych ze środowiskiem wodnym. Duże wrażenie zrobiły na nas ogromne plastikowe ryby głębinowe, makiety statków i batyskaf, do którego można było wejść. Nasza wycieczka zakończyła się w KFC, gdzie zjedliśmy nasze ulubione dania.

O udanej wycieczce będą przypominały nam różne pamiątki: gwiazdki świecące w ciemności, maskotki, „glutki”, fidget spinnery, mapy z Hydropolis i kulki.

Karolina Glock, Eva Pawłowska, Karolina Pyka, Kinga Żuk – uczennice z kl. 4a

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.