Start rok szkolny 2016/2017 21 VI 2017 r. Wycieczka czwartoklasistów do lasu
21 VI 2017 r. Wycieczka czwartoklasistów do lasu
Wpisany przez Ewa Bocheńska   

Niedługo skończy się rok szkolny i dzieci więcej czasu będą mogły spędzać na wolnym powietrzu. Na pewno wiele z nich pojawi się także na leśnych ścieżkach, dlatego warto przypomnieć sobie, jak należy zachowywać się w lesie oraz jakie korzyści czerpiemy z tego miejsca. Tuż przed rozpoczęciem wakacji – 21 czerwca 2017r. – uczniowie klasy 4 a i 4b udali się na wycieczkę do lubomierskiego lasu, gdzie zajęcia przyrodnicze poprowadziła Pani Anna Jankowska oraz Pan Marcin Andruszków. Wychowawczynie były dumne z uczniów, którzy popisali się dużą wiedzą dzięki podobnym wyprawom organizowanym w poprzednich latach. Czwartoklasiści odwiedzili leśniczówkę i dowiedzieli się, na czym polega praca leśniczego. Zobaczyli także sprzęt wykorzystywany do pracy w lesie. Uczniowie mieli okazję samodzielnie zmierzyć obwód oraz wysokość drzewa, wykorzystując w tym celu specjalistyczne przyrządy. W czasie spaceru uczniowie rozpoznawali nazwy drzew, przyglądali się pułapce na korniki i poznali znaczenie barwnych pasów malowanych na korze niektórych drzew. Zabawa polegająca na rzucie szyszką do celu uświadomiła dzieciom, że w lesie można się również świetnie bawić, wykorzystując dary, jakie oferuje to miejsce. W urokliwym zakątku dzieci zjadły kiełbaski pieczone przy ognisku, a na pamiątkę otrzymały przewodniki po powiecie lwóweckim oraz zwierzęta leśne wykonane z drewna.

Pani Anna Jankowska i Pan Marcin Andruszków otrzymali podziękowania od wychowawczyń i uczniów klas czwartych za zorganizowanie wycieczki, przeprowadzenie zajęć przyrodniczych i pomoc przy przygotowaniu ogniska.

Dziękujemy za przekazanie naszym wychowankom przewodników i atrakcyjnych pamiątek i życzymy dużo radości z pracy na rzecz przyrody i satysfakcji z wypełniania codziennych obowiązków zawodowych.

Anna Barsul, Joanna Budzicz


 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.