Start Wydarzenia 31 I 2009 r. Mamy nowego Biskupa !
31 I 2009 r. Mamy nowego Biskupa !
Wpisany przez Administrator   


        24 grudnia ubiegłego roku papież Benedykt XVI mianował ks. dr Marka Mendyka biskupem pomocniczym diecezji legnickiej. Z tej okazji w sobotę 31 stycznia 2009 roku o godzinie 11.00 w katedrze legnickiej rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył bp Stefan Cichy, ordynariusz legnicki, główny konsekrator święceń. Współkonsekratorami byli bp metropolita wrocławski Marian Gołębiewski oraz bp zielonogórsko- gorzowski Stefan Regmunt. Obecni byli także m.in. bp senior Tadeusz Rybak, bp gerekokatolicki Włodzimierz Juszczak, biskupi reprezentujący diecezje krajowe oraz czeskie i niemieckie, przedstawiciele władz samorządowych, najbliższa rodzina nowego biskupa pomocniczego oraz wielka rzesza wiernych.

         Odpowiadając na zaproszenie biskupa legnickiego Stefana Cichego oraz ks. dr Marka Mendyka - delegacja naszej szkoły reprezentowana przez dyrektora Marka Kozaka oraz katechetkę Wiolettę Rotkiewicz wzięła udział w doniosłych uroczystościach. Po Eucharystii nastąpił moment, w którym nowemu biskupowi osobiście wręczyliśmy kwiaty oraz upominek- kryształowy grawerton z życzeniami od pracowników i uczniów naszej szkoły.  Byliśmy świadkami pierwszej tak podniosłej uroczystości w historii naszej diecezji. 

        Nowemu biskupowi życzymy wielu sił w wypełnianiu pasterskiej posługi.

Katechetka Wioletta Rotkiewicz

 


 

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.