Start Wydarzenia 29 V 2009 r. Koncert w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze
29 V 2009 r. Koncert w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze
Wpisany przez Agata Kostek   

W roku szkolnym muzycy z filharmonii gościli w naszej szkole z audycjami umuzykalniającymi, 29 maja 2009 r. uczniowie klas młodszych - głównie z zespołu Promyczki wraz z opiekunkami Anną Barsul i Ewą Bocheńską oraz wychowawcą klas trzecich Hanną Lange - wybrali się na koncert pt. Polowanie do Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Cała orkiestra symfoniczna zagrała specjalnie dla dzieci i w mistrzowski sposób przeniosła je do krainy fantazji. W czasie muzycznej opowieści zaprezentowała się     każda grupa instrumentów, czyli instrumenty smyczkowe, dęte drewniane, dęte blaszane i perkusja. W trakcie koncertu zabrzmiały fragmenty muzyki R. Straussa, J. Haendla, L. van Beethovena i J.S. Bacha.

Po wnikliwym przygotowaniu uczniów przez prowadzącą koncert panią Jolantę Neffe-Żukrowską wysłuchano bajki muzycznej Polowanie opartej na poemacie symfonicznym  Cesarego Francka Potępiony strzelec. Utwory wzbogacone były prezentacją multimedialną. Ciekawą przygodą z muzyką, w której wzięła udział cała widownia, było również wykonanie utworu J.S. Bacha na styl nowoczesny ze wspólnym śpiewem i wyklaskiwaniem rytmu. Kiedy wybrzmiały ostanie dźwięki, znikła niezwykła kraina. Rozległy się gorące brawa i przedstawiciele grupy, wręczając róże, podziękowali za wyjątkowy koncert.

Do wspólnego zdjęcia zaprosiliśmy pana dyrygenta Dariusza Wiśniewskiego i panią Barbarę Makarską - zastępcę kierownika biura koncertowego. Dopełnieniem tej wizyty było zwiedzenie holu filharmonii, gdzie obejrzeliśmy fotografie upamiętniające różne wydarzenia artystyczne. Brawo dla Was, uczniowie, za przykładne zachowanie na koncercie i piękne reprezentowanie naszej szkoły.

Anna Barsul, Ewa Bocheńska

Więcej zdjęć...

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.