Start rok szkolny 2009/2010 XV Powiatowy Konkurs Szopek Betlejemskich w Niwnicach
XV Powiatowy Konkurs Szopek Betlejemskich w Niwnicach
Wpisany przez Agata Kostek   

Sukces naszych uczniów na szczeblu powiatowym był bardzo miłym akcentem kończącym rok 2009.  Zanim prace trafiły do organizatorów konkursu, musiały zostać poddane ocenie członków jury na etapie szkolnym. Autorzy najpiękniejszych szopek to: MILENA KULIŃSKA, JULIA RZEPLIŃSKA, HONORATA OLSZEWSKA, JOANNA KOSSOWSKA, GABRIELA I MAGDALENA OPOKA, ANGELIKA NUCKOWSKA, DAWID MROZIK, MAREK I KAMIL BUDZICZ. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dnia 17 grudnia w Szkole Podstawowej w Niwnicach.

Na konkurs wpłynęło ok. 60 prac. Wśród nich znalazły się szopki wykonane tradycyjną techniką oraz bardziej oryginalne: z liści, pestek dyni, sznurka, korka, a nawet  mydła!

W kategorii klas młodszych II miejsce zajęły GABRYSIA I MADZIA OPOKA (nagroda rzeczowa: radiomagnetofon), III miejsceKAMIL I MAREK BUDZICZ,   (nagroda rzeczowa: lornetka). W kategorii klas starszych DAWID MROZIK zdobył I miejsce i w nagrodę otrzymał odtwarzacz DVD. Uroczystość upłynęła w miłej, świątecznej atmosferze. Uświetniły ją jasełka oraz  pyszne tradycyjne potrawy, które przypominały o zbliżającej się Wigilii.

Agata Kostek, Ewa Bocheńska, Joanna Budzicz

Więcej zdjęć..

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.