Start rok szkolny 2011/2012 14 X 2011r. Dzień Edukacji Narodowej
14 X 2011r. Dzień Edukacji Narodowej
Wpisany przez Andrzej Górski   

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. O godzinie 8.00 odprawiona została Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych lubomierskich szkół, uczniów i pracowników placówek oświatowych naszego miasta. W czasie homilii ks. Piotr Wojcieszek wskazał na instytucję szkoły jako tę, która przekazuje uczniom wartości, o jakich współczesny świat czasami zdaje się zapominać, albo nawet zamieniać je na sprzeczne z Ewangelią.

Ten dzień - pomimo tego, że często jest nazywany Dniem Nauczyciela ( do stycznia 1982 roku taka też była jego oficjalna nazwa) – jest świętem wszystkich pracowników oświaty ale także uczniów.

Dlatego w czasie akademii, oprócz dyrektora Marka Kozaka, który w tym szczególnym dniu wyraził wdzięczność także emerytowanym pracownikom naszej szkoły za ich wkład w kształcenie dzieci i młodzieży oraz kształtowanie wizerunku naszej szkoły – swój czas na scenie mieli także uczniowie.

Najmłodsi, należący do naszego szkolnego zespołu artystycznego „Promyczki”, zaprezentowali swoje umiejętności śpiewając, grając i tańcząc w bardzo urozmaicony sposób, tak aby było „dla każdego coś dobrego”; starsi - w przygotowanym przedstawieniu -  ukazali uczniowskie życie „od kuchni” oraz zaśpiewali wpadające w ucho piosenki, prezentując przy tym swoje zdolności wokalne. Ale jak to zwykle bywa – odświętny nastrój szybko się kończy i czas wracać do pracy, gdyż wprawdzie rok szkolny niedawno się rozpoczął, ale starania o dobre oceny semestralne też już warto zacząć…

Andrzej Górski

Więcej zdjęć...

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.