Start rok szkolny 2011/2012 10 XII 2011 Powiatowy Konkurs Twórczości Plastycznej DEKORACJE ŚWIĄTECZNE Z MASY SOLNEJ
10 XII 2011 Powiatowy Konkurs Twórczości Plastycznej DEKORACJE ŚWIĄTECZNE Z MASY SOLNEJ
Wpisany przez Agata Kostek   

W szkolnym konkursie plastycznym na dekoracje z masy solnej wzięło udział 95 dzieci. Konkurs ten tradycyjnie połączony jest z eliminacjami do Powiatowego Konkursu Twórczości Plastycznej DEKORACJE ŚWIĄTECZNE Z MASY SOLNEJ organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 we Lwówku Śląskim. Tegorocznym motywem świątecznym był anioł. Jury wyróżniło 10 prac, które zakwalifikowano jednocześnie do etapu powiatowego. Laureaci w kategorii klas I - III: ZUZANNA SZYDERSKA /2a/, NIKODEM GUDOWICZ /1b/, WERONIKA ROTKIEWICZ /1a/, PATRYCJA SAŁACIAK /2b/ i AMELIA KULCZYCKA /1a/ oraz w kategorii klas IV- VI: MILENA STRYJEK /4a/, ALEKSANDRA BARSUL /6a/, IZABELA ONSOWICZ /6a/, KAMIL BUDZICZ /4a/, MONIKA KLAVER /6a/.

Podsumowanie etapu powiatowego miało miejsce 10 grudnia 2011 r. Nagrodzono aż 7 uczniów z naszej Szkoły. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Laureatką I miejsca w kategorii wiekowej 7 – 9 lat została ZUZANNA SZYDERSKA, natomiast KAMIL BUDZICZ zdobył III miejsce w kategorii wiekowej 10 –  12 lat. MONIKA KLAVER otrzymała Nagrodę Dyrektora Powiatowego Centrum Edukacji. Ponadto wyróżniono prace: WERONIKI ROTKIEWICZ, PATRYCJI SAŁACIAK, MILENY STRYJEK i IZABELI ONSOWICZ.


Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do obejrzenia tegorocznych prac we wnętrzach gotyckiego kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP we Lwówku Śląskim. Już w styczniu na lwóweckim Rynku każdy z uczestników będzie miał możliwość wykupienia swojego aniołka za symboliczną złotówkę w ramach ogólnopolskiej akcji Jerzego Owsiaka.

Szósta edycja konkursu była dla uczniów naszej Szkoły wyjątkowo szczęśliwa. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym artystom, życząc wielu oryginalnych pomysłów w przyszłym roku!

Agata Kostek, Ewa Bocheńska, Joanna Budzicz, Anna Barsul

Laureatka z nagrodzoną pracą.

Więcej zdjęć...

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.