Start rok szkolny 2011/2012 22 II 2012 r. Szkolny Konkurs klas 1-3 "Mistrz matematyki"
22 II 2012 r. Szkolny Konkurs klas 1-3 "Mistrz matematyki"
Wpisany przez Ewa Bocheńska   

22 lutego 2012 r. odbył się konkurs matematyczny na poziomie klas pierwszych, drugich i trzecich. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności logicznego myślenia, wyciągania wniosków, dokonywania analizy i syntezy zadań oraz rozumienie czytanego tekstu. W konkursie wzięło udział 82 uczniów.

O godzinie 900 uczniowie zajęli miejsca w klasach. Po objaśnieniu przez pilnujących nauczycieli reguł obowiązujących uczestników konkursu, uczniowie przystąpili do rozwiązywania testów w swoich kategoriach wiekowych. Czas jaki mieli na rozwiązywanie testów to maksymalnie 1 godzina zegarowa.

Po sprawdzeniu testów zostali wyłonieni zwycięzcy na poziomie klas pierwszych, drugich i trzecich. Mistrzem w kategorii klas pierwszych została: Martyna Kobylańska z kl. Ia, wicemistrzem został Wiktor Pludra z kl. Ia,  miejsce III zajęła Ewa Kapusta z kl. Ib. Osoby wyróżnione to Oliwia Pasternak z kl. Ib, Maja Walczak z kl. Ia, Anastazja Ziółkowska z kl. Ia i  Kamil Kujawa z kl. Ib. Mistrzem matematyki w klasach drugich został : Mateusz Wąsowicz z kl. IIa, wicemistrzemMarceli Futryk z kl. IIb, miejsce III zajął Seweryn Półtorak z kl. IIa. Osoby wyróżnione to – Szymon  Binasiewicz z kl. IIa, Maria Cegielska z kl. IIb i Katarzyna Jakubcewicz z kl. IIb. W klasach III mistrzem został uczeń  kl. III a – Łukasz Jakubowski, wicemistrzem Julia Rzeplińska z kl. IIIa  i III  miejsce zajęła Justyna Kosowska z kl. IIIb. Uczniowie, którzy uzyskali tytuł mistrza i wicemistrza matematyki oraz uczniowie, którzy zostali wyróżnieni otrzymali dyplomy i rzeczowe upominki.

Organizator  Grażyna Rębisz

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.