Start rok szkolny 2011/2012 4 XI 2011 r. Pasowanie uczniów klas pierwszych
4 XI 2011 r. Pasowanie uczniów klas pierwszych
Wpisany przez Renata Juncewicz   

4 listopada 2011 roku obchodziliśmy 66 rocznicę powstania Szkoły Podstawowej w Lubomierzu i szóstą  rocznicę nadania imienia Jana Pawła II. Co roku w rocznicę powstania naszej placówki przypada Święto Szkoły.

Ten uroczysty dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą w intencji społeczności naszej szkoły pod przewodnictwem księdza Ryszarda Trzósło. W tym dniu uczniowie klas pierwszych przeżyli swoje święto ŚLUBOWANIA I PASOWANIA NA UCZNIA. Uroczystość odbyła się w sali teatralnej Zespołu Szkół. Wzięli w niej udział zaproszenie goście: Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz – Pan Wiesław Ziółkowski, Ksiądz Kanonik - Ryszard Trzósło, delegacja dzieci z Przedszkola Miejskiego w Lubomierzu wraz z Panią Dyrektor Barbarą Bratek, Rodzice i krewni uczniów klas pierwszych, Dyrektor naszej szkoły – Pan Marek Kozak, Wicedyrektor – Pan Andrzej Górski, Przedstawiciele Grona Pedagogicznego, uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami, delegacje uczniów klas IV – VI.

Uczniowie klas pierwszych rozpoczęli uroczystość programem artystycznym w czasie  którego zaprezentowali treści związane z bezpieczeństwem, kulturą osobistą, dbałością o przyrodę, szacunkiem dla  Ojczyzny. Dzieci wygłosiły także wiersze ku czci naszego patrona Jana Pawła II oraz wyraziły swoją wdzięczność Rodzicom i Dziadkom. Cały program prowadzony był humorystycznie i żywo, czego dowodem były gromkie brawa publiczności.

Po programie artystycznym przyszedł czas na ślubowanie i pasowanie, którego dokonał Dyrektor szkoły w obecności pocztu sztandarowego.  Po pasowaniu nastąpił czas na życzenia i pierwsze niespodzianki. Gorące życzenia najmłodszym uczniom złożył Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz – Pan Wiesław Ziółkowski przekazując na ręce wychowawców słodkie niespodzianki. Przedszkolaczki wraz z Panią Dyrektor również obdarowały pierwszoklasistów słodkościami i pięknymi zakładkami. Samorząd Uczniowski klas II – III złożył najmłodszym koleżankom i kolegom serdeczne życzenia a  szkolne gadżety, to prezenty od starszych uczniów klas II i III.

Po uroczystościach w sali teatralnej przyszedł czas na niespodzianki w klasach, przygotowane przez Rodziców uczniów klas pierwszych. Świeże kanapki i przepyszne ciasta czekały w klasach zarówno na dzieci jak i na Rodziców, którzy zasiedli przy wspólnym stole. Każdy uczeń otrzymał również niespodziankę przygotowaną przez Rodziców.

Dekoracja sali teatralnej zaprojektowana i wykonana została przez Panie: Annę Barsul i Joannę Budzicz.

Wszystkim zaangażowanym w pomoc w przygotowaniu i  przeprowadzeniu uroczystości oraz okazaną życzliwość - serdecznie dziękujemy.

 

Wychowawczynie klas pierwszych: Bożena Ciereszko i Grażyna Rębisz

Więcej zdjęć...

 
Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz do tego artykułu.